Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki. W bibliotece szkolnej możesz wziąć udział w konkursie czytania. Witamy uczniów klas pierwszych. Od dziś będziecie czytelnikami szkolnej biblioteki.

2 Biblioteka jest miejscem zaczarowanym
Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń Barbara Lewandowska

3 Godziny otwarcia biblioteki
Poniedziałek 8.00 – 15.00 Wtorek 8.00 – 14.00 14.00 – 16.00 Punkt Informacji Europejskiej Środa jest dniem pracy wewnętrznej. W tym dniu biblioteka dla uczniów jest nieczynna Czwartek 8.00 – 15.00 Piątek 8.00 – 14.00

4 Pracownicy biblioteki:
pani Krystyna Kozub pani Ewa Łapińska

5 Regulamin wypożyczalni
1.   Z wypożyczalni może korzystać każdy uczeń i pracownik szkoły. 2.   Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne. 3.   Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 2 książki, w tym jedną popularnonaukową na okres 2 tygodni. 4.   Okres wypożyczania może być przedłużony przez bibliotekarza. 5.   Czytelnicy powinni zachować ciszę i dbać o porządek w lokalu biblioteki, szanować książki, czasopisma, katalogi, kartoteki. 6.   W razie zagubienia lub zniszczenia książki czytelnik musi odkupić taką samą książkę lub inną tej samej wartości. O wartości książki decyduje bibliotekarz. 7.   Czytelnik po przeczytaniu książek powinien je zaraz zwrócić, a nie puszczać w obieg na własną rękę. 8.   Teczki należy zostawić poza lokalem wypożyczalni. 9.   W razie nie stosowania się do regulaminu bibliotekarz może zawiesić czytelnika w prawie korzystania z biblioteki.   Dyrektor szkoły

6 Regulamin czytelni 1.   Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele. 2.   Do czytelni należy wchodzić bez teczek. 3.   W czytelni obowiązuje cisza. 4.   Korzystający z czytelni obowiązany jest wpisać swoje nazwisko do „zeszytu wypożyczeń”. 5.   W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism tylko na miejscu. 6.   Czasopisma odnosi się na ustalone miejsca. 7.   Przed opuszczeniem czytelni należy zwrócić czytane książki bibliotekarzowi. 8.   Książki i czasopisma poleca się opiece czytelnika. 9.  Nie wolno robić notatek na marginesach książek. 10.  Zbiory czytelni stanowią wartość społeczną, którą powierza się czytelnikowi. 11.  Troskę o ład i estetykę czytelni powierza się również czytelnikom. 12.  Księgozbiór udostępnia bibliotekarz. 13.  Odpowiedzialność za zniszczone książki i czasopisma ponosi wypożyczający.   Dyrektor szkoły

7 Udostępnianie zbiorów
Zbiory są udostępniane w wypożyczalni oraz w czytelni. W wypożyczalni uczniowie mają wolny dostęp do półek, to znaczy, że mogą sami wybierać książki. W czytelni zbiory biblioteki udostępniane są na miejscu oraz na lekcje nauczycielom. W czytelni możemy skorzystać z encyklopedii,słowników,leksykonów, przewodników,poradników,atlasów, a także z czasopism. Są tu dostępne czasopisma dla uczniów i nauczycieli.

8 Podział literatury pięknej
Bw – bajeczki, wierszyki B – baśnie Ob. – powieści obyczjowe P – powieści przygodowe F – fantastyka Prz – powieści przyrodnicze H – powieści historyczne

9 Prośby książki Nie zaginaj rogów,używaj zakładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki. Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

10 Prośby książki Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem wkrótce będę nic nie warta. Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.

11 Książka to okno na świat
Książka! Znajdziesz w niej co zechcesz: bór odwieczny, morza szum, zapach ziół na górskiej ścieżce, tysiąc marzeń, tysiąc dum...” Lucyna Krzemieniecka

12 Inne książki w bibliotece
Mądre książki o chorobie, O liczeniu, o nauce, O śpiewaniu i o sztuce, O sporcie i o piosenkach, O kuchcikach i kuchenkach, O zdarzeniach tajemniczych, O zjawiskach przyrodniczych, O lądach i oceanach, O różnych paniach i panach, O krążkach, drążkach i prążkach, A także książki o książkach. (Bezdomny Z.: Czy to lama, czy to plama)

13 Lektury pierwszoklasisty
Bahdaj A: Pilot i ja Bełza Wł.: Kto ty jesteś? Polak mały! Brzechwa J.: Brzechwa dzieciom Duszyńska J.: Cudaczek- Wyśmiewaczek Grabowski J.: Czarna owieczka Januszewska H.: Kopciuszek Janczarski Cz.: Jak Wojtek został strażakiem Jaworczakowa M.: Jacek, Wacek i Pankracek Konopnicka M.: Na jagody Kownacka M.: Kukuryku na ręczniku Kubiak T.: Gdy miasto śpi Papuzińska J.: Nasza mama czrodziejka Porazińska J.: Psotki i śmieszki Szelburg-Zarembina E.: Najmilsi Tuwim J.: Wiersze dla dzieci

14 Korzystamy z katalogu obrazkowego
Jeżeli chcesz wiedzieć, czy w bibliotece jest poszukiwana przez Ciebie książka – skorzystaj z katalogu obrazkowego. Karty w katalogu obrazkowym poukładane są według alfabetu.

15 Kownacka Maria Lektura kl.I
Kukuryku na ręczniku / Maria Kownacka Wrocław: Siedmioróg, 2000 Bw

16 Komputer w bibliotece Możesz za pomocą komputera przeglądać encyklopedie i słowniki multimedialne. Możesz także odbyć podróż w Internecie.

17 Punkt Informacji Europejskiej
Tu możesz uzyskać informacje 0 Unii Europejskiej. Dowiesz się czym jest UE. Jakie są jej symbole: flaga, hymn, paszport. Waluta

18 Złote myśli o książce (Gustaw Morcinek) ( Monteskiusz)
Nazywamy książkę przyjacielem. I słusznie. Bo naprawdę nie znajdziesz na świecie ważniejszego towarzysza nad książkę. (Gustaw Morcinek) Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zamienić na godziny radości. ( Monteskiusz)

19 Zaproszenie Jestem książka w bibliotece mam mieszkanie, bardzo lubię, gdy przychodzisz na spotkanie... Ja uśmiechem swej okładki wciąż Cię witam. I zapraszam, byś otworzył mnie i czytał. (A. Nosalski)

20 Zagadka Dziesięć liter ma to słowo, a na koniec jest w nim teka. Książka tam na Ciebie czeka. To na pewno .....

21 List czytelnika z klasy drugiej
Pani ze szkolnej biblioteki wie o mnie chyba wszystko. Powiedziała mi, że lubię szpinak, barszcz czerwony, a najbardziej czekoladę. A czy wiecie skąd ma te informacje? Z książek, które wypożyczam. Zostawiam w nich swoje pamiątki: plamy po pysznych obiadach i papierki po cukierkach. Ja tak bardzo lubię czytać, ale chyba nie jestem prawdziwym miłośnikiem książek. Jak myślicie?

22 Autor prezentacji Ewa Joanna Łapińska nauczyciel bibliotekarz
Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Łapach


Pobierz ppt "Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google