Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polskie i opolskie organizacje, w których można działać i pomagać 

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polskie i opolskie organizacje, w których można działać i pomagać "— Zapis prezentacji:

1 Polskie i opolskie organizacje, w których można działać i pomagać 

2 POLSKA AKCJA HUMANITARNA
AKCJA EDUKACJA Na świecie 72 miliony dzieci nie uczęszczają do szkoły podstawowej, a 759 milionów dorosłych jest niepiśmiennych. Ponad połowę tych liczb stanowią dziewczynki i kobiety. Wy też możecie pomóc! Włączcie się w Akcję Edukacja! Więcej informacji i formularze zamówienia kampanii Akcja Edukacja na stronie

3 POLSKA AKCJA HUMANITARNA
KAMPANIA WODNA Na świecie 884 milionów ludzi jest pozbawionych dostępu do wody. Kilka razy w ciągu doby kobiety i dzieci wędrują z kilkunastokilogramowymi baniakami na głowach. Nie mają czasu na odpoczynek ani na naukę, a co gorsza woda, którą piją nie zawsze jest czysta. Brak dostępu do czystej wody zabija codziennie 4 tysiące dzieci.

4 AKCJA PAJACYK

5 Wsparcie PAH dla szkoły, która przyłącza się do kampanii, polega na:
– przekazaniu materiałów promocyjno-informacyjnych (plakaty, ulotki, naklejki dla uczniów) po złożeniu zamówienia na stronie internetowej PAH; – przekazaniu materiałów edukacyjnych: filmów, scenariuszy lekcji, inspiracji i pomysłów działań, publikacji edukacyjnych, gier edukacyjnych; – przekazaniu gadżetów do sprzedaży po złożeniu zamówienia na stronie internetowej PAH; – stałym kontakcie mailowo-telefonicznym koordynatorki kampanii ze szkołą; – wystawieniu dyplomów i zaświadczeń dla nauczycieli i nauczycielek oraz szkół z udziału w kampanii; – umieszczeniu na stronie internetowej relacji z działań szkoły, której przesłanie jest warunkiem otrzymania zaświadczenia. wizycie w szkole (prelekcji, warsztacie, spotkaniu) przedstawiciela PAH (wizyty możliwe pod określonymi warunkami)

6 HOSPICJUM OPOLSKIE Co może robić wolontariusz ?
Wolontariusze w naszej placówce: - angażują się w organizację różnego rodzaju zbiórek pieniężnych, koncertów charytatywnych, akcji informacyjnych i promujących ideę ruchu hospicyjnego - uczestniczą w przygotowaniach imprez dla pacjentów (urodziny, mikołajki itd.) - pomagają w pracach biurowych - wspierają szkoły w prowadzeniu wolontariatu szkolnego - starają się spełniać marzenia podopiecznych - pomagają rodzinom będącym pod opieką hospicjum

7 W Domowym Hospicjum dla Dzieci w Opolu mamy 25 wolontariuszy w tym 10 jest aktywnych, którzy odwiedzili 150 razy 10 pacjentów i ich rodziny. Pomagali rodzicom w opiece nad chorymi dziećmi, organizowali czas pacjentom lub zajmowali się ich zdrowym rodzeństwem. Wolontariusze pomagali także w biurze Fundacji DHD wykonywali wiele pożytecznych prac w tym przygotowali do wysyłki około 2 tys. kopert na potrzeby przeprowadzonych akcji informacyjnych.

8 FUNDACJA ITAKA Podwieczorek dla ITAKI

9 Program „Godne Dzieciństwo” to innowacyjny projekt, w ramach którego zapewniamy kompleksową opiekę dla każdego potrzebującego dziecka, dostosowana do jego indywidualnych  potrzeb. Codziennie, dzięki akcji dożywiania, każdy nasz podopieczny może zjeść w  szkole ciepły posiłek. W marcu organizujemy akcję „Gorączka Złota”, w której „góra grosza” zamienia się w środki na wakacyjne wyjazdy dla dzieci. Po powrocie z wakacji, dzięki akcji „Wyprawka dla Żaka” uczeń zaczyna rok szkolny, wyposażony w plecak pełen przyborów. Przed świętami w ramach „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki” dzieci otrzymują upominki z ubraniami, żywnością i artykułami higienicznymi. Przez cały rok w ramach programów edukacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża kształtujemy postawy wzajemnej życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Uczymy zasad zdrowego żywienia i pierwszej pomocy, a także społecznego zaangażowania i radzenia sobie z problemami. Przez dziesięć lat trwania programu przy wsparciu naszych sponsorów, darczyńców i wolontariuszy, przekazaliśmy potrzebującym dzieciom ponad 120 000 wyprawek szkolnych, sfinansowaliśmy ponad 6 000 000 ciepłych posiłków, zorganizowaliśmy kolonie i obozy dla 33 000 dzieci i podarowaliśmy ponad 250 000 paczek świątecznych.

10 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

11 MAM MARZENIE

12 FUNDACJA DR CLOWN Marta Szewerda tel.: 504282513,
tel.: , PLACÓWKI, w których prowadzimy terapię śmiechem i zabawą : Wojewódzkie Centrum Medyczne przy Al. Witosa - oddział chirurgii dziecięcej i oddział pediatrii.

13 Opolskie schronisko dla zwierząt
zbiórka pożywienia dla zwierząt, zbiórka koców, kołder, poduszek, wyprowadzanie i karmienie zwierząt, zbiórka pieniędzy na schronisko.

14 Opolskie ZOO Aby zapewnić coraz lepsze warunki życia zwierzętom w Opolskim ZOO prowadzona jest akcja honorowej adopcji. Osoby prywatne bądź firmy przejmują część kosztów utrzymania wybranych zwierząt - w zamian umieszczamy tabliczkę (lub tablice) informującą o darczyńcy przy wybiegu wybranego zwierzęcia.

15 Stowarzyszenie "Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych"
ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, proboszcz parafii św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach, pomysłodawca i organizator wigilii.

16 Stowarzyszenie Wiosna

17 Świetlice środowiskowe
zdjęcia ze świetlicy „Cegiełka” na opolskim ZWM-ie przy Parafii Przemienienia Pańskiego


Pobierz ppt "Polskie i opolskie organizacje, w których można działać i pomagać "

Podobne prezentacje


Reklamy Google