Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O tym co było w Oszmianie i co dalej tam się stać może!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O tym co było w Oszmianie i co dalej tam się stać może!"— Zapis prezentacji:

1 O tym co było w Oszmianie i co dalej tam się stać może!
,,Świat jest jak księga ,kto nie podróżuje to tak jakby czytał tylko jej pierwszą stronę.” O tym co było w Oszmianie i co dalej tam się stać może!

2 29 listopada 2012 roku udaliśmy się z wizytą do Oszmiany na Białorusi
29 listopada 2012 roku udaliśmy się z wizytą do Oszmiany na Białorusi. W wyjeździe brali udział: -ks. Marek Chmara Uczniowie Gimnazjum nr 2: -Mikołaj Błachowiak -Antonina Bulińska -Joanna Golankiewicz -Oliwia Metler -Wojtek Łęcki -Roman Turaj Nauczyciele Gimnazjum nr 2: -p. Anna Kasprzak -p. Justyna Telicka Uczniowie Gimnazjum nr 1: -Mateusz Turtoń -Marta Urban -Krzysztof Smoczyk Nauczyciele Gimnazjum nr 1: -p. Justyna Furman -p. Ewa Napieralczyk Pan Burmistrz Tomasz Łęcki Dyrektor Biblioteki Publicznej w Murowanej Goślinie- p. Maria Busza Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina: -p. Ewa Poepke -p. Teresa Dutkiewicz

3 ,,Droga do nowego Życia” Piątek 30 listopada:
Dzień zaczęliśmy od mszy świętej w kaplicy w Horodnikach, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jędrzeja Śniadeckiego.

4 Po krótkim zwiedzaniu Kolczuńskiej Szkoły Średniej rozpoczęła się konferencja naukowa ,,Droga do nowego życia” podczas, której omawiano współpracę między rejonem oszmiańskim a solecznickim a także finansowanie prac restauracyjnych przy pomniku Jędrzeja Śniadeckiego.

5 Następnie odbyło się przedstawienie teatralne szkół z Kolczun i Jaszun oraz goślińskich Gimnazjów.

6 Punktem kulminacyjnym piątkowego dnia było podpisanie umów pomiędzy szkołami w Kolczunach i Jaszunach oraz Kolczuńską Szkołą Średnią i gimnazjami z Murowanej Goślinie. Miłym akcentem było wręczenie nagród uczestnikom „Listopadowych Spotkań-2012”.

7 Perspektywy twórczej współpracy…
Sobota 1 grudnia Spotkanie przy „okrągłym stole” rozpoczęliśmy od prezentacji intelektualno-twórczych osiągnięć szkół w Kolczunach, Jaszunach i w Murowanej Goślinie. Następnie wspólnie rozpatrywaliśmy propozycje form współpracy między szkołami. Potem nastąpiło oficjalne zatwierdzenie planu współpracy między szkołami. Po zakończeniu spotkania udaliśmy się na wycieczkę po rejonie oszmiańskim. Udaliśmy się do Holszan, gdzie zwiedziliśmy Kościół, ruiny zamku oraz szkołę z przepięknym muzeum. Odwiedziliśmy też szkoły w Oszmianie.

8 Niedziela 2 grudnia: Po mszy świętej i pożegnaniu z goszczącymi nas rodzinami udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.

9 Wierzymy, że współpraca między szkołami będzie bardzo owocna, przyniesie wiele korzyści i sprzyjać będzie nawiązaniu wielu wspaniałych przyjaźni.

10

11

12

13

14

15

16


Pobierz ppt "O tym co było w Oszmianie i co dalej tam się stać może!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google