Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKTUALNOŚCI ZSOiE LUBSKO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKTUALNOŚCI ZSOiE LUBSKO."— Zapis prezentacji:

1 AKTUALNOŚCI ZSOiE LUBSKO

2 MENU 1)Festiwal Piosenki i Form Scenicznych JAPA 2012
2)Lubuskie Laury Oświaty 3) Konkurs informatyczny dla gimnazjalistów „Jeden z dziesięciu” 4) Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia - sukces Dominiki 5) III miejsce reprezentacji szkoły w piłce nożnej 6) Pierwsze miejsce w Finale LOM 7)Dni Otwarte 8) VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym 9) Finał Meridian Mathematics Competition 10) Źródło i Autor

3 Festiwal Piosenki i Form Scenicznych JAPA 2012
W czwartek 31 maja 2012 roku odbył się Festiwal Form Scenicznych i Piosenki ,,JAPA". Na deskach sali widowiskowj Barka zaprezentowało się 18 uczestników, którzy z radością zechcieli podzielić się swoimi talentami. Jury w składzie: v-ce Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Eknomicznych p. Monika Przysmak, instruktor muzyczny LDK p. Robert Iwaniuch, p. Renata Tetera, p. Aleksandra Lech, przedstawiciele młodzieży Kamila Gurbin i Karolina Kużmińska wyłonili zwycięzców: I miejsce - Adrianna Stoga z klasy 2b Niepuplicznego Gimnazjum dla Młodzieży, II miejsce - Antonietta Nachiero z Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, III mijesce - Marta Kondracka z 2 b Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży.

4 Lubuskie Laury Oświaty
Po raz dziesiąty Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał Lubuski Laur Oświaty. Nagroda przyznawana jest osobom fizycznym, firmom i instytucjom, które mają szczególny wkład w rozwój lubuskiej oświaty. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się przedstawiciel naszej szkoły. W tym roku Kapituła do tej zaszczytnej nagrody wybrała Panią dyrektor Gabrielę Fiedler, która otrzymała Wyróżnienie ,,Lubuski Laur Oświaty” w kategorii Pracownicy Oświaty.

5 Konkurs informatyczny dla gimnazjalistów „Jeden z dziesięciu”
W dniu 25 maja 2012 roku odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny dla gimnazjalistów „Jeden z dziesięciu”. Była to już trzecia edycja. Wzięli w niej udział przedstawiciele czterech gimnazjów. Nagrodą główną konkursu był tablet ufundowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Szkoły „Nasza Buda”. Laureatami konkursu zostali: - I miejsce – Maciej Burda – Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku – 70 pkt. - II miejsce – Jarosław Śliwiński –Gimnazjum w Tuplicach – 50 pkt. - III miejsce- Albert Iwanicki – Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku – 30 pkt.

6 Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia - sukces Dominiki
W dniach maja 2012 roku uczennica klasy II d – Dominika Dubiel reprezentowała województwo lubuskie w finale XX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się w ośrodku szkoleniowym PCK w Zgierzu. Dominika zajęła VII miejsce wśród wszystkich reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz uzyskała tytuł finalisty XX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Opiekunem uczennicy jest pani mgr Gabriela Fiedler.

7 III miejsce reprezentacji szkoły w piłce nożnej
31 maja 2012 roku w Żarach odbyły się zawody z cyklu ,,LICEALIADA” w Piłce Nożnej Chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce w powiecie żarskim. Opiekunem reprezentacji jest Pan mgr Leszek Banaś. Gratulujemy!!!

8 Pierwsze miejsce w Finale LOM
23 maja 2012 roku w Zielonej Górze odbyły się Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkoatletyce. Wielkim sukcesem zakończył się start Michała Rozmysa z klasy Ia, który w biegu na dystansie 400 metrów zdobył złoty medal. Serdecznie gratulujemy!!!

9 Dni Otwarte 25 maja z pewnością był ważnym dniem dla wielu gimnazjalistów, którym w wybraniu swojej nowej szkoły pomogło uczestnictwo w naszym Dniu Otwartym. Uczniowie większości pobliskich szkół gimnazjalnych poznali mury naszej szkoły, biorąc także czynny udział w wielu pokazach i prezentacjach.

10 Dni Otwarte Po przyjściu uczniów klas trzecich gimnazjów w klimat naszej szkoły wprowadził występ szkolnego teatru ,,Bez nazwy”. Aktorzy pod opieką pani Zofii Zawiślak wystawili fragmenty swoich tegorocznych przedstawień.

11 Dni Otwarte Dużym zainteresowaniem cieszył się także występ chearlederek, które przygotowuje do różnych pokazów pani mgr Lidia Siwińska. W holu szkoły można było także zobaczyć grupę taneczną oraz pokaz samoobrony. Młodzi sportowcy, pod opieką mgr Andrzeja Tomiałowicza pokazali, jak dobrze spożytkować nadmiar energii, uczestnicząc w zajęciach samoobrony.

12 Dni Otwarte Na przyszłych uczniów ZSOiE czekały także krótkie lekcje językowe. Razem z mgr Wojciechem Szturomskim gimnazjaliści mogli pośpiewać popularne piosenki w języku angielskim.

13 Dni Otwarte Opieką nad poszczególnymi grupami uczniów w czasie pobytu sprawowali harcerze, którzy naszą szkołę znają już od podszewki. Z kolei nad sprawnym przygotowanie ,,Dni otwartych” czuwała pani mgr Monika Przysmak.

14 VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym
19 maja 2012 roku w Łopusznej koło Nowego Targu odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "MIKROPROFESOR". Uczeń klasy 3i – Mateusz Majewski zajął w nim 6 miejsce. Opiekunem ucznia jest pan mgr Artur Rokicki. Gratulujemy! Mateusz zakwalifikował się do finału spośród 529 uczestników z całej Polski. Finał konkursu i wręczenie nagród odbył się 19 maja 2012 roku w Łopusznej, miejscu, życia i twórczości księdza profesora Józefa Tischnera, patrona konkursu, a także miejscu jego pochówku. Gospodarzem konkursu był brat ks. prof. Józefa Tischnera - Kazimierz Tischner. Gościem honorowym był Henryk Wujec doradca Prezydenta RP.

15 Finał Meridian Mathematics Competition
Dominika Dubiel oraz Tomasz Dubiel z klasy 2d wzięli udział w Pierwszym Ogólnokrajowym konkursie Matematycznym Meridian Mathematics Competition. Konkursowi patronowali m.in. Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W finale tego ogólnopolskiego konkursu Dominka zajęła 155 miejsce w Polsce, a Tomasz 201 miejsce. Nie było by się czym chwalić gdyby nie fakt, że do tego konkursu przystąpiło około 5000 uczniów z całego kraju. Serdeczne gratulacje dla Dominiki i Tomasza. Podziękowania i gratulacje należą się także ich opiekunowi pani mgr Annie Wojnarowskiej.

16 Źródło Informacji

17 WYKONAŁA: KAROLINA WOJNAROWSKA KL. IIa


Pobierz ppt "AKTUALNOŚCI ZSOiE LUBSKO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google