Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu"— Zapis prezentacji:

1 Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu
Numerical Methods in Mechanics and Design

2 Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu. Sylwetka absolwenta
Absolwent będzie przygotowany do praktycznego posługiwania się zaawansowanymi programami komputerowymi z zakresu projektowania maszyn i okrętów. Będzie mógł projektować geometrię różnych obiektów oraz przeprowadzać ich analizy wytrzymałościowe i przepływowe. Większość zajęć będzie prowadzona w języku angielskim. W tym języku będą też przygotowywane prace dyplomowe. Przewiduje się zatrudnienie absolwentów w polskich i zagranicznych biurach projektowych i ośrodkach badawczych. Możliwości zatrudnienia powinny wykraczać poza przemysł okrętowy i jego tradycyjnie rozumiane zaplecze, sięgając do przemysłu energetycznego, lotniczego, samochodowego i maszynowego.

3 Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu
Przedmioty podstawowe – 540 godzin Przedmioty pomocnicze – 540 godzin Ćwiczenia projektowe – godzin Razem – godzin

4 Przedmioty podstawowe
Celem wykładów z przedmiotów podstawowych jest szczegółowe wprowadzenie studentów w zagadnienia o zasadniczym znaczeniu dla specjalności. Przedmioty podstawowe mogą obejmować również ćwiczenia tablicowe, pokazy laboratoryjne i seminaria w proporcjach ustalonych przez autora wykładu.

5 Przedmioty podstawowe
Metody numeryczne w mechanice konstrukcji (120 godz.) Metody numeryczne w mechanice płynów (120 godz.) Metody numeryczne w wymianie ciepła (120 godz.) Automatyka i układy dynamiczne (90 godz.) Materiałoznawstwo (90 godz.)

6 Przedmioty pomocnicze
Celem wykładów z przedmiotów pomocniczych jest wprowadzenie studentów w wybrane zagadnienia uzupełniające. Przedmioty pomocnicze mogą obejmować również ćwiczenia tablicowe i pokazy laboratoryjne w proporcjach ustalonych przez autora wykładu.

7 Przedmioty pomocnicze
Topologia domen obliczeniowych (90 godz.) Systemy CAD w projektowaniu (90 godz.) Metodyka i organizacja projektowania (60 godz.) Maszyny przepływowe (60 godz.) Hydrodynamika okrętów i obiektów ocean. (60 godz.) Konstrukcja okrętów i obiektów ocean. (60 godz.) Konstrukcja maszyn i mechanizmów(60 godz.) Seminarium dyplomowe (60 godz.)

8 Ćwiczenia projektowe Celem ćwiczeń jest praktyczne nauczenie wykorzystywania zaawansowanych komercyjnych systemów komputerowych. Każde ćwiczenie obejmuje 45 godzin zajęć. Z tego 15 godzin wprowadzenia w zagadnienie szczegółowe będące przedmiotem ćwiczenia oraz 30 godzin praktycznego wykonania ćwiczenia na komputerze przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania.

9 Ćwiczenia projektowe Opływ kadłuba okrętu ze swobodną powierzchnią
Opływ części nadwodnej kadłuba okrętu Przepływ przez wymiennik ciepła Przepływ przez stopień turbiny Rozkład temperatur w złączu spawanym Rozkład naprężeń i odkształceń elem. konstr. kadłuba, wirnika, wału, łopatki turbinowej Wyznaczanie częstości drgań elem. konstr. kadłuba, wirnika, wału, łopatki turbinowej Przepływ w filmie smarnym łożyska ślizgowego Rozpylanie paliwa w cylindrze silnika


Pobierz ppt "Metody numeryczne w mechanice i projektowaniu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google