Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kiedy, jak i dlaczego komputer uzależnia?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kiedy, jak i dlaczego komputer uzależnia?"— Zapis prezentacji:

1 Kiedy, jak i dlaczego komputer uzależnia?

2 Komputer uzależnia, gdy:
Siedzimy przy nim za długo. Nie rozstajemy się z nim ani na chwilę. Gdy używamy go od najmłodszych lat, aż do końca życia.

3 Dane: Prawie połowa uczniów spędza przy komputerze ok. 1 godziny dziennie. Jedna trzecia przesiaduje przed komputerem około 2 godzin. Spośród 100 badanych 9% przyznało się do tego, że komputer jest dla nich urządzeniem bardzo absorbującym i korzysta z niego od 3 do 5 godzin dziennie.

4 Komputer- zastosowanie wśród uczniów:

5 Wirtualny świat gier: Komputer potrafi uzależnić do tego stopnia, że nie wiemy co mamy ze sobą zrobić. Żyjemy wtedy w tak zwanym wirtualnym świecie gry. Nie myślimy o własnych potrzebach, tylko o problemach swojej wirtualnej postaci. Świat realny przestaje nas interesować, nie dbamy o własne życie, co doprowadza do zniszczenia naszego zdrowia, a nawet do utraty zmysłów. Najczęściej uzależnione są osoby w wieku od 14 do 25 lat.

6 Dlaczego spędzamy tyle czasu przy komputerze?
Ponieważ komputer może nam wiele zaoferować. W wolnych chwilach najprzyjemniej jest: zagrać w coś oglądnąć jakiś film posłuchać muzyki itp. Internet daje nam możliwość kupna czegoś.

7 Jest on też najlepszym urządzeniem komunikacyjnym.
Dzięki niemu możemy: rozmawiać z wieloma osobami naraz korespondować z kimś anonimowo nawzajem się widzieć (jeśli mamy kamerę internetową). Właśnie to wszystko powoduje, że spędzamy tyle czasu przed komputerem, co prowadzi do UZALEŻNIENIA.

8 KONIEC!

9 Wykonawca: Ewelina Mostowicz uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im
Wykonawca: Ewelina Mostowicz uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach (tel ). Nauczyciel informatyki: Mgr Dariusz Buczek


Pobierz ppt "Kiedy, jak i dlaczego komputer uzależnia?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google