Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka Ubezpieczeniowa Laboratorium 2 Zadanie 1.0 – przygotowanie arkusza do kalkulacji rent.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka Ubezpieczeniowa Laboratorium 2 Zadanie 1.0 – przygotowanie arkusza do kalkulacji rent."— Zapis prezentacji:

1 Matematyka Ubezpieczeniowa Laboratorium 2 Zadanie 1.0 – przygotowanie arkusza do kalkulacji rent

2 Tabela do kalkulacji Pole edycji Pole kontrolne

3 Co powinno pojawić się w polu kontrolnym C1? Jeżeli w pole B1 wpiszemy wartość 0: Jeżeli w pole B1 wpiszemy wartość 1: Jeżeli w pole B1 wpiszemy wartość 9: Jeżeli w pole B1 wpiszemy coś innego:

4 Co powinno pojawić się w polu kontrolnym C2/C3/C7? Jeżeli w pole B2/B3/B7 wpiszemy pełną liczbę lat: Jeżeli w pole B2/B3/B7 wpiszemy niepełną liczbę lat: Jeżeli w pole B2/B3/B7 wpiszemy tekst:

5 Co powinno pojawić się w polu kontrolnym C5? Jeżeli w pole B5 wpiszemy liczbę wypłat podzielną przez m Jeżeli w pole B5 wpiszemy liczbę wypłat niepodzielną przez m Jeżeli w pole B5 wpiszemy liczbę niecałkowitą/tekst:

6 Co powinno pojawić się w polu kontrolnym C6? Jeżeli w pole B6 wpiszemy tak lub TAK: Jeżeli w pole B6 wpiszemy nie lub NIE: Jeżeli w pole B6 wpiszemy coś innego:

7 Co powinno pojawić się w polu kontrolnym C8? Jeżeli w pole B8 wpiszemy n lub N: Jeżeli w pole B8 wpiszemy e lub E: Jeżeli w pole B6 wpiszemy coś innego:

8 Komórka C9 Nadać fromat procentowy Sformułować samemu sensowne komunikaty

9 Wskazówki: Może być przydatne użycie funkcji: JEŻELI LITERY.WIELKIE LICZBA.CAŁK TYP lub CZY.LICZBA Termin oddania 1. 03. 08. godz 24; skompresowany plik (zip,rar) mailem na adres paula.hetman@gmail.com


Pobierz ppt "Matematyka Ubezpieczeniowa Laboratorium 2 Zadanie 1.0 – przygotowanie arkusza do kalkulacji rent."

Podobne prezentacje


Reklamy Google