Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Znane matematyczki Projekt unijny M jak Matematyka Wykonawcy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Znane matematyczki Projekt unijny M jak Matematyka Wykonawcy:"— Zapis prezentacji:

1 Znane matematyczki Projekt unijny M jak Matematyka Wykonawcy:
Sławek Majewski Mateusz Szymanowski

2 Maria Skłodowska-Curie
Maria Salomea Skłodowska-Curie (ur. 7 listopada 1867 r. w Warszawie, zm. 4 lipca 1934 r. w Passy) – fizyk i chemik polskiego pochodzenia. Większość życia spędziła we Francji, tam też rozwinęła swoją karierę naukową. Prekursorka nowej gałęzi chemii – radiochemii.

3 Ada Lovelace Augusta Ada King, hrabina Lovelace (10 grudnia listopada 1852) głównie znana z tego, że opisała mechaniczny komputer Charlesa Babbage'a, tzw. maszynę analityczną. Obecnie uważana jest za pierwszego programistę - tworzyła programy dla maszyny Babbage'a, która jednak nie została zbudowana za życia konstruktora.

4 Hertha Marks Ayrton Phoebe Sarah Hertha Ayrton, z domu: Marks (ur. 28 kwietnia ur. 23 sierpnia 1923) brytyjska matematyczka i wynalazczyni pochodzenia żydowskiego. Wynalazła przyrząd kreślarski, używany do dokładnego dzielenia linii na równe części oraz pomniejszania i powiększania figur. Opublikowała wiele błyskotliwych rozwiązań problemów matematycznych w piśmie naukowym Educational Times

5 Maria Gaetana Agnesi Maria Gaetana Agnesi (ur. 16 maja 1718, zm. 9 stycznia 1799) – włoska lingwistka, matematyk i filozof. Autorka pierwszej książki poświęconej rachunkowi różniczkowemu i całkowemu. Była członkiem honorowym fakultetu na uniwersytecie w Bolonii.

6 Mary Somerville Mary Somerville z domu Fairfax (ur. 26 grudnia 1780 w Jedburgh, zm. 28 listopada 1872 w Neapolu) szkocka fizyk. Jej ojcem był wiceadmirał floty brytyjskiej William George Fairfax, który nie interesował się wykształceniem córki. Mary w wieku 13 lat zaczęła zajmować się matematyką. W 1804 wyszła za mąż za kapitana Samuela Greiga, który zmarł 3 lata później, pozostawiając jej znaczny majątek

7 Dziękujemy za uwagę Zakaz rozpowszechniania prezentacji bez wiedzy autorów


Pobierz ppt "Znane matematyczki Projekt unijny M jak Matematyka Wykonawcy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google