Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron naszej szkoły. U rodził się w roku 1746. Pochodził z drobnej szlachty. W 1770 roku po ukończeniu Szkoły Rycerskiej wyjechał do Paryża na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron naszej szkoły. U rodził się w roku 1746. Pochodził z drobnej szlachty. W 1770 roku po ukończeniu Szkoły Rycerskiej wyjechał do Paryża na."— Zapis prezentacji:

1 Patron naszej szkoły

2

3

4

5 U rodził się w roku 1746. Pochodził z drobnej szlachty. W 1770 roku po ukończeniu Szkoły Rycerskiej wyjechał do Paryża na dalsze studia wojskowe.. Po powrocie do ojczyzny nie mógł znaleźć pracy w wojsku.. Kościuszko miał 30 lat, gdy latem 1776r. wyjechał do Ameryki. Został zatrudniony w armii amerykańskiej, gdzie otrzymał pensję w wysokości 60 dolarów miesięcznie. Jego łagodne usposobienie i to,że był cudzoziemcem utrudniały mu kontakt z Amerykanami. " Kocham pokój i, jeśli to możliwe, chcę być w dobrych stosunkach ze wszystkimi " - zwierzał się swoim znajomym.

6

7

8

9 ,, Przysi ę gam przed Panem Bogiem Wszechmog ą cym w Trójcy Ś wi ę tej Jedynym, na wierno ść Ojczy ź nie mojej, Polsce Jednej i Niepodzielnej. Przysi ę gam, i ż gotów jestem odda ć ż ycie za ś wi ę t ą spraw ę Jej Zjednoczenia i Niepodleg ł o ś ci, broni ć sztandaru narodowego i honoru or ęż a polskiego do ostatniej kropli krwi.

10 Bitwa pod Racławicami

11 Bitwa pod Racławicami miała miejsce 4 kwietnia 1794, w czasie insurekcji kościuszkowskiej, gdzie wojska polskie pod dowództwem naczelnika Tadeusza Kościuszki stoczyły wielką bitwę z wojskami rosyjskimi pod dowództwem generała majora Aleksandra Tormasowa. Tadeusz Kościuszko wraz ze swoim wojskiem wygrali ta bitwę.

12 Wykonał: Sebastian Panek kl V Pod opieką Barbary Daniel


Pobierz ppt "Patron naszej szkoły. U rodził się w roku 1746. Pochodził z drobnej szlachty. W 1770 roku po ukończeniu Szkoły Rycerskiej wyjechał do Paryża na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google