Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biokomputer.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biokomputer."— Zapis prezentacji:

1 Biokomputer

2 To komputer, w którym obliczenia zachodzą dzięki reakcjom chemicznym między cząsteczkami DNA.

3 zawartość kodu genetycznego

4

5 Porównajmy możliwości i własności komputera tradycyjnego opartego na krzemie i układach scalonych z komputerem biologicznym opartym na cząsteczkach DNA i inżynierii genetycznej. VS.

6 w komputerze krzemowym mamy binarny sposób zapisu z długością słowa 64 bity
w komputerze biologicznym mamy kod czteroliterowy, chemiczny a długość słowa jest dowolna; w biologii jedno słowo to 3 litery, ale w naszym komputerze biologicznym nie jesteśmy tym ograniczeni

7 w tradycyjnym komputerze informacje zapisujemy magnetycznie na twardym dysku lub optycznie na płytach kompaktowych w komputerze biologicznym zapisujemy informacje chemicznie w cząsteczce DNA

8

9 Kopiowanie informacji

10 MAYA II

11 Składał się z 128 bramek DNA rozmieszczonych w próbówkach oznaczających 8 zewnętrznych pól planszy do gry. Ruch człowieka polegał na dodaniu jednego z ośmiu DNA do każdego z pól. Każdy rodzaj DNA miał inną sekwencję i oznaczał wybór innego pola w grze.

12 W wyniku reakcji wewnątrz pól, bramki wywoływały fluorescencję odpowiedniego pola, co oznaczało ruch komputera

13 zastosowanie Komputer DNA może być stosowany do identyfikacji wirusów lub znajdowania mutacji w kodzie genetycznym. Można go używać w roztworach chemicznych i w żywych organizmach, co może umożliwiać diagnozę i leczenie nawet na poziomie pojedynczych komórek.

14 Dziękuje za uwagę.


Pobierz ppt "Biokomputer."

Podobne prezentacje


Reklamy Google