Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY"— Zapis prezentacji:

1 MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY
6 – latki w SP nr 66 im. ks. J. Chrościckiego

2 Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego
Adres: ul. Przepiórki 16/ – 407 Warszawa Tel.: (22) , (22) Nie przypadkiem pieśń tej szkoły szantą jest. I zaprasza do podróży co dzień cię. Tu w tych murach wśród włochowskich dni rozpoczyna się, twój wielki rejs. Zapamiętaj tej melodii wdzięczny ton, abyś w każdej chwili mógł powrócić doń. Byś wśród sztormów życia, krętych dróg, Zawsze myślą tu powrócić mógł.

3 Na co kładziemy nacisk:
• Rozpoznawanie i dbałość o potrzeby naszych uczniów  • Rzetelne przygotowanie do dalszego etapu kształcenia  • Rozwój zainteresowań uczniów • Przeciwdziałanie agresji i przemocy • Szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów 

4 Czym się wyróżniamy: • Placówka w cichym i spokojnym miejscu, z dobrym dojazdem • Stała opieka psychologiczna i pedagogiczna  • Realizacja projektów edukacyjnych • Realizacja projektu - „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I – III szkół podstawowych” • Certyfikat programu dla szkół wspierających uczniów uzdolnionych - "Wars i Sawa" • Certyfikat - "Szkoła z klasą" • Biofeedbak - terapia dla uczniów z zaburzeniami koncentracji uwagi  • Realizacja projektów – „Szklanka mleka”, „5 porcji owoców, soki, warzywa”, „Lekki tornister”

5 Oferta edukacyjna dla dzieci sześcioletnich w naszej szkole stwarza uczniom szansę pełnego wykorzystania ich możliwości i rozwoju. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Pomoc w trudnościach Zajęcia wspierające j. angielski – 2x tygodniowo (od kl. I) Ciekawy program działań pozalekcyjnych Przyjazna i bezpieczna atmosfera Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna Zajęcia komputerowe Wysoki poziom nauczania

6      Zajęcia dla dzieci sześcioletnich prowadzone są bez podziału na godziny lekcyjne – bez dzwonków – nauczyciel dostosowuje rodzaj aktywności do możliwości dzieci. Zajęcia dla sześciolatków prowadzone są na jedną zmianę.

7 Każda sala lekcyjna podzielona jest na dwie strefy : edukacyjną ze stoliczkami dostosowanymi wielkością do wzrostu uczniów oraz część rekreacyjną – z grami i zabawkami.

8 Sala lekcyjna ma wydzielone kąciki tematyczne, które pozwalają rozwijać uczniom swoje zainteresowania, jak również wyciszyć się i skupić przed dalszą pracą.

9 Dysponujemy specjalistyczną bazą, różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, zabawkami, grami planszowymi, materiałami plastycznymi i sprzętem do wspomagania indywidualnego rozwoju każdego dziecka oraz pomocami dydaktycznymi dla dzieci sześcioletnich, zgodnie w nową podstawą programową. Każdy uczeń klasy I otrzyma własną szufladę na przybory szkolne i podręczniki.

10 Zajęcia prowadzone są nie tylko w oparciu o podręczniki i ćwiczenia – dostosowane do możliwości dzieci lecz przede wszystkim metodami atrakcyjnymi dla uczniów, nowoczesnymi, stymulującymi ich rozwój, aktywizującymi i mobilizującymi do intelektualnego wysiłku.

11 Już od pierwszej klasy – także dla sześciolatków prowadzone są zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej lub przy tablicy multimedialnej

12 Uczniowie mogą korzystać z Biblioteki szkolnej wyposażonej w ciekawe pozycje książkowe i czasopisma, jest w niej dostęp do Internetu, który służy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Od najmłodszych lat staramy się zaszczepić w uczniach potrzebę czytania i samodzielnego poszukiwania informacji.

13 Zajęcia ruchowe dla uczniów to różnorodne formy aktywności oraz zajęcia dodatkowe – „od zabawy do sportu” a także zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Jest też sposobność do rozładowania naturalnej potrzeby ruchu na naszym kolorowym, atestowanym placu zabaw

14 Nasi uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych
Nasi uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Mają możliwość zaprezentowania swoich talentów w licznych konkursach oraz imprezach szkolnych i międzyszkolnych. Zapewnimy bezpłatne, różnorodne formy wspierania rozwoju i stymulacji mózgu. Dla dzieci potrzebujących pomocy w nauce prowadzone są zajęcia wspierające rozwój dziecka, korekcyjno-kompensacyjne i zajęcia o charakterze terapeutyczne.

15 Szkoła zapewnia pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla dzieci i rodziców. Jej celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się poprzez pomoc wychowankom i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami, organami szkoły oraz instytucjami pozaszkolnymi. PEDAGOG SZKOLNY REEDUKATOR PSYCHOLOG SZKOLNY

16 Uczeń po zajęciach lekcyjnych może odpocząć i spędzić czas w przeznaczonej dla dzieci młodszych świetlicy ze stałą opieką wykwalifikowanych nauczycieli. Może zjeść obiad przygotowany na miejscu w naszej szkolnej stołówce. W razie potrzeby otrzyma pomoc psychologiczno –pedagogiczną oraz opiekę nauczycieli, a także pomoc w odrabianiu lekcji. Może uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijając swoje zainteresowania.

17 Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie już od najmłodszych klas mieli szansę wszechstronnego rozwoju i odnosili sukcesy.

18


Pobierz ppt "MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google