Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs odnawialne źródła energii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs odnawialne źródła energii"— Zapis prezentacji:

1 Konkurs odnawialne źródła energii
,,Ujarzmić żywioły”

2 Temat: Środki transportu napędzane niekonwencjonalnie.

3 Każdy z nas wie, że na ziemi działa prawo powszechnego ciążenia nazywane też GRAWITACJĄ. Oddziaływanie grawitacyjne jest zależne od masy posiadanej przez poszczególne ciała i od odległości między nimi. A więc można je zobrazować na podstawie dwóch ciał o różnej masie. Można to zaobserwować w warunkach domowych.

4 Widzimy więc, że ziemia nas przyciąga z nieodczuwalną siłą .
Ażeby zaobserwować przyciąganie można wziąć dwa magnesy o różnych biegunach czyli N i S a następnie zbliżyć je do siebie. W tym wypadku są to magnesy neodymowe . Wytwarzają one bardzo silne pole magnetyczne, co przekłada się na dużą siłę przyciągania lub odpychania . Złączone dwa magnesy (o wymiarach 9 mm × 5 mm) są niemożliwe do rozdzielenia. Tak więc, można odczuć siłę pola magnetycznego. Co ciekawe magnes neodymowy utrzyma ciężar raz większy od swojego.

5 Ciekawi fakt, że magnesów nikt nie ładuje.
Wysokiej jakości wytrzymują bardzo długo nie tracąc swoich właściwości magnetycznych. Wyobraźmy sobie zatem energię jaka w nich drzemie. Jeśli ustawić je w odpowiedni sposób to wprawione w ruch same by się napędzały. Działanie to można porównać do obracania się „Ziemi” . Jak każdy wie, raz została wprawiona w ruch ….. a obraca się do dnia dzisiejszego.

6 Zasoby ziemi kiedyś się skończą a wraz z nimi paliwa zasilające środki transportu , drugim powodem jest zanieczyszczenie środowiska przez efekt uboczny spalania paliw. Co spowoduje szukanie nowych innowacyjnych napędów.

7 Opierając się o wynalazek Johna Searla, a mianowicie tzw
Opierając się o wynalazek Johna Searla, a mianowicie tzw. „Generator Efektu Searla” . Jest to wysoko-sprawny silnik czysto magnetyczny, o otwartej strukturze umożliwiającej łatwe przystosowanie go do pełnienia funkcji źródła energii mechanicznej lub elektrycznej. Jego działanie klasyfikuje go jako urządzenie darmowej energii o efektywności powyżej 100% oznacza to, że urządzenie to samo podtrzymuje swój ruch i dostarcza użytecznej energii. Dodatkowo mogą pojawiać się efekty "utraty ciężaru" z lewitacją włącznie, oczywiście tylko w czasie działania urządzenia. „Generator Searla” określony jest jako efekt magnetyczny drugiej generacji wytwarzający inercję pola magnetycznego czyli przyspieszenie lub opóźnienie go. Najprościej ujmując wytwarza efekt telekinetyczny a jest to odwrotność tarcia. W przypadku takiego urządzenia jak „Generator Efektu Searla” oznacza to, że urządzenie to będzie zdolne do samodzielnego podtrzymywania swojego ruchu kosztem energii cieplnej otoczenia - tzn. w czasie jego działania wokoło będzie się robiło zimniej.

8 Pierścień Searla zbudowany jest z :
warstwy z ziem rzadkich np. neodymu, namagnesowanej warstwy stali lub niklu, warstwy nylonu 66 lub teflonu, warstwy paramagnetyka aluminiowego lub miedzianego. Energię elektryczną możemy pozyskiwać dzięki cewkom indukcyjnym umieszczonym na obwodzie urządzenia, współpracującym z przemieszczającymi się magnetycznymi rolkami albo dzięki elektrodom zbiorczym oddziaływującym z wytwarzanym przez urządzenie silnym polem elektrostatycznym.

9 Dodatkowym źródłem energii w pojeździe mogła by być wytworzona energia statyczna przez urządzenie, a wykorzystać ją można by było choćby do zasilania elektroniki lub oświetlenia zewnętrznego pojazdu. Taką energią zasilane są nowoczesne roboty które podczas poruszania same się ładują, widać więc postęp techniki która powoli wdrążana jest w życie.

10 Budowa modelu

11 Dwa magnesy neodymowe skierowane biegunem N w dół pozwolą odczuć opór, który będzie wytworzony przez talerz lub silniki ze śmigłami (na makiecie umieszczone magnesy są ustawione biegunem N w górę).

12 Trzy sposoby poruszania się
Wszystkie wersje napędzane byłyby tą samą metodą czyli silnikiem czysto-magnetycznym. 1)Pierwszą wersją napędu będzie znany dzisiaj napęd na koła. Jego zaletą jest to, ze łatwo i bez problemu można będzie wprowadzić go w życie ponieważ cały świat wyposażony jest w drogi.

13 2). Kolejnym napędem jaki można zastosować są 4 turbiny wraz ze śmigłami umiejscowione pod samochodem, ktore zapewnią jego pewne utrzymanie w powietrzu. Będą sterowane w zależności od kierunku poruszania się, obracane równomiernie zapewnią bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Siła ich będzie dostosowana ażeby pojazd nie wznosił się zbyt wysoko oraz spełniał swoją rolę w 100%.

14 3). Ostatnim z napędów jaki może być wykorzystany jest dysk (talerz)
3). Ostatnim z napędów jaki może być wykorzystany jest dysk (talerz). Górna część jego będzie nieruchoma natomiast dolna będzie obracała się tworząc w środku wir powietrza. Wprawiony w ruch spowoduje ciąg powietrza który uniesie pojazd (odbije go od ziemi).

15 Pojazd będzie wykonany z lekkich materiałów dzięki temu siła potrzebna do unoszenia lub napędzania go będzie zmniejszona do minimum. Model unoszący się wyposażony będzie w sterowanie za pomocą np. telefonu komórkowego. Będzie można sterować nim nie będąc bezpośrednio w środku , co na pewno będzie przydatne przy parkowaniu pojazdu. Dodatkowo pojazd będzie posiadał hydrauliczne stopki co umożliwi postawienie jego prawie w każdym miejscu o nierównym podłożu.

16 Żyjemy w czasach gdzie ludzie dążą do pozyskania jak największej ilości pieniędzy lecz za kilkanaście lat ulegnie to zmianie. Ponieważ nasz świat zacznie się niszczyć i skutki będą diametralne, choć już zmierza się w kierunku ekologii to niestety obecne metody pozyskiwania energii są dobre lecz pozyskujemy jej niewiele co do zapotrzebowania. Już teraz widzimy jakie są skutki działania freonu na warstwę ozonu która chroni ziemię przed negatywnym promieniowaniem kosmicznym. Zatem wytwarzany ozon podczas pracy urządzenia będzie zmniejszał ją bądź hamował jej powiększanie się a co za tym idzie chronił ziemię jak i nas.

17 Można stworzyć samochód który nie wykorzystywał by silnika spalinowego czy hybrydowego a napęd silnika czysto magnetycznego. Taki pojazd poruszał by się na kołach lub unosił w powietrzu na niewielką wysokość i mógł osiągać duże prędkości. Wytwarzał by on darmową energię dzięki której mógł by się poruszać czyli nie zanieczyszczał by środowiska a wręcz przeciwnie oczyszczał by je . Sądzę iż w przyszłości będą istniały tego typu napędy do środków transportu.

18 Prototyp samochodu napędzanego grawitacją………

19 Inspiracje do stworzenia projektu powstały na wskutek kilku rzeczy, jedną z nich jest
książka pt. „Zwodniczy Punkt” opisane są w niej nowoczesne Technologie, które są już wykorzystywane choć częściowo utajnione. Kolejny jest film pt.„Hitlerowskie Ufo” opowiada on o tzw. „Cudownej Broni” a mianowicie jest to pojazd latający określany w dzisiejszych czasach jako „Ufo” a kolejnym, który jest tam opisany to „Die Glocke” (dzwon). Informacje umieszczone w projekcie zostały zaczerpnięte z : Książka pt. „Zwrotniczy Punkt” napisana przez Dan Brown Zdjęcia projektu pochodzą z własnego źródła Obrazki generatora i ziemi pochodzą z wyszukiwarki google

20 I Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy ZSP nr 3 w Bełchatowie
Pracę konkursową wykonał: Damian Chamczyk Uczeń klasy II B/C I Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy ZSP nr 3 w Bełchatowie


Pobierz ppt "Konkurs odnawialne źródła energii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google