Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWYCZAJE ESKIMOSÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWYCZAJE ESKIMOSÓW."— Zapis prezentacji:

1 ZWYCZAJE ESKIMOSÓW

2 Jak rozwiązują konflikty

3 Jak rozwiązują konflikty
W razie sprzeczki Eskimosi stają przed całą ludnością osady i jeden na drugiego układają złośliwe piosenki. Wszyscy się śmieją z udanych żartów, a zwycięzcą zostaje ten którego piosenki są dowcipniejsze.

4 Okazywanie uczuć

5 Okazywanie uczuć Eskimosi chcąc okazać czułość lub na znak przyjaźni ocierają się nosami.

6 Przesądy Eskimosów

7 Przesądy Eskimosów Eskimosi wierzą, że pewne przedmioty zapewniają im szczęście i pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa np.: - Wysuszona łapka mewy czyni tego, kto ją stale nosi przy sobie doskonałym wioślarzem, natomiast ten, kto nosi ząb rena jest świetnym myśliwym. - Małe kawałki skóry rena naszyte na ubraniu, zabezpieczają przed odmrożeniami.

8 Polowanie

9 Polowanie Od najmłodszych lat każdy chłopiec uczy się jak polować i pływać kajakiem, a kiedy staje się myśliwym musi sam zbudować sobie broń i kajak na polowania. Każdy myśliwy po udanym polowaniu zaprasza na ucztę całą osadę, najlepsze i najbardziej tłuste kawałki mięsa dostają goście i myśliwy.

10 Jak spędzają czas Eskimosi

11 Jak spędzają czas Eskimosi
-Dzieci nie chodzą do szkoły więc swój czas spędzają na zabawie np. grają w piłkę zrobioną z czaszki morsa lub rzucają kamieniami. - Kobiety zazwyczaj zajmują się przygotowywaniem posiłków i szyciem ubrań. - Mężczyźni zajmują się polowaniem i budową broni.

12 Jedzenie

13 Jedzenie Eskimosi żywią się głównie surowym mięsem upolowanych zwierząt takich jak: reny, niedźwiedzie, foki, ryby i wieloryby, Przysmakiem dzieci jest tłuszcz foki.

14 Zdjęcia i obrazy Przygotowała Aleksandra Bednarek
Wiadomości z lektury ,,Anaruk chłopiec z Grenlandii” Przygotowała Aleksandra Bednarek


Pobierz ppt "ZWYCZAJE ESKIMOSÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google