Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:
Zespół Szkół Ogólnokształcących GIMNAZJUM w Knyszynie ID grupy: 96/91_MP_G2 Opiekun: Bogusława Gosko Kompetencja: matematyczno - przyrodnicza Temat projektowy: Newton górą Semestr/rok szkolny: I / 2010/11

3 Moje imię mówi o mnie – każdy z nas
Integracja zespołu Moje imię mówi o mnie – każdy z nas napisał pionowo na kartce swoje imię. Następnie do każdej litery dopisał wyraz, który przedstawia nasze myśli, marzenia, plany, motto życiowe itp.

4 Życie i praca isaaca (ur. 4 stycznia 1643, zm. 31 marca 1727) angielski fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik. Jako pierwszy wykazał, że te same prawa rządzą ruchem ciał na Ziemi jak i ruchem ciał niebieskich.

5 Anegdoty newtona Spacer w ogrodzie Jedna z anegdot Newton obserwował w ogrodzie spadające z drzew jabłka i jedno spadło mu na głowę . To stało się dlań podobno bodźcem do odkrycia jednego z najbardziej podstawowych praw rządzących przyrodą - prawa powszechnego ciążenia.

6 Przygotowujemy dramę: „newton w anegdocie
Pracujemy jak pszczółki… Pokażemy na co nas stać !!! Napisaliśmy scenariusze wybranych anegdot, rozdzieliliśmy role i przygotowaliśmy scenografię.

7 Poznajemy oddziaływania w przyrodzie
Dostrzegamy je, obserwując ich skutki. Na przykład: oddziaływania sprężyste, występujące w sprężynie, gumie, w mięśniach, naprężonej linie; oddziaływania grawitacyjne, które powodują przyciąganie się ciał; oddziaływania elektryczne, występujące między ciałami naelektryzowanymi; oddziaływania magnetyczne – wywołane przez magnesy i elektromagnesy.

8 Korzystamy z dobrodziejstw internetu
Szperamy!!! Ściągamy i oglądamy - Filmy demonstrujące doświadczenia, których nie jesteśmy w stanie wykonać w szkolnej pracowni, a pokazujące oddziaływania i ich skutki.

9 Działają na zasadzie dźwigni dwustronnej.
Badamy cechy siły Korzystamy z tablicy multimedialnej Maszyny proste ułatwiające wykonywanie wielu prac. Blok nieruchomy Kołowrót Działają na zasadzie dźwigni dwustronnej.

10 I zasada dynamiki newtona
Jakie to proste! Siła napędu równoważy wszystkie siły oporów ruchu. Ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym, gdy działa na nie siła równoważąca siłę oporów ruchu – o takiej samej wartości i kierunku ,lecz przeciwnym zwrocie.

11 Ze skupieniem śledzimy…
Szukamy doświadczeń Ze skupieniem śledzimy… Siły akcji i reakcji. Zauważyliśmy, mimo, że: są jednakowej wartości; działają wzdłuż tej samej prostej; są zwrócone przeciwnie – nie równoważą się, ponieważ każda z sił jest przyłożona do innego ciała.

12 Badamy zjawisko odrzutu
Rakieta… Po „wybuchu” * Dwa ciała poruszają się wzdłuż prostej w przeciwne strony; ciało o masie m1 z prędkością v1 a ciało o masie m2 z prędkością v2 . Prędkości i masy ciał spełniają warunek: m1 v1=m2 v2

13 Rozwiązujemy zadania:
To jest trudne! Stosujemy II zasadę dynamiki… Rozwiązaliśmy szereg zadań . Opracowaliśmy quiz sprawdzający znajomość i rozumienie zasad dynamiki. Przetestowaliśmy quiz w grupie.

14 Przygotowujemy seminarium
Chcemy dobrze wypaść! Pracowite spotkanie… Na podstawie wcześniej zebranych i opracowanych zagadnień opracowaliśmy strategię. Przygotowaliśmy potrzebne rekwizyty. Wypisaliśmy zaproszenia.

15 „z dynamiką za pan brat”
Pracujemy… Czekamy na gości!

16 Quiz dla naszych kolegów i koleżanek

17 Prezentujemy Wyniki spotkań projektowych
Czekamy na projekcję… Za chwilę zaczynamy!

18


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google