Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Obsługa bazy danych z poziomu phpMyAdmin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Obsługa bazy danych z poziomu phpMyAdmin"— Zapis prezentacji:

1 Obsługa bazy danych z poziomu phpMyAdmin
Damian Urbańczyk PHP + MySQL Obsługa bazy danych z poziomu phpMyAdmin

2 Prosta obsługa Baza danych MySQL daje duże, a nawet ogromne możliwości, ale jej obsługa nie byłaby dla wielu osób prosta, gdyby nie aplikacja phpMyAdmin – bezpłatna nakładka, która pozwala szybko i prosto posługiwać się bazą danych w konkretnym celu.

3 Logowanie Logowanie do phpMyAdmin odbywa się zazwyczaj po wpisaniu odpowiedniego adresu w oknie przeglądarki. Większość serwerów od razu prosi o podanie danych autoryzacyjnych – nazwa użytkownika bazy danych (lub nazwa bazy danych) i hasło.

4 Panel główny Po prawidłowym zalogowaniu się, ukazuje się użytkownikowi panel główny. Stąd ma dostęp do prawie wszystkich opcji, które oferuje phpMyAdmin. Ilość dostępnych funkcji może się różnić, w zależności od tego, u jakiego providera mamy dostęp do phpMyAdmin. Strona główna Konsola SQL Wybrana baza danych

5 Baza danych i tabele Po wybraniu z lewego panelu nazwy bazy danych, pojawi się lista tabel, które są w ramach tej bazy danych założone.

6 Tabela Po wybraniu po raz kolejny z lewego panelu nazwy tabeli, pojawią się informacje szczegółowe dotyczące danej tabeli.

7 Przeglądanie Przeglądanie to funkcja, która pozwala na zapoznanie się z danymi zgromadzonymi w bazie danych. Tam możemy zdefiniować, w jaki sposób dane mają być prezentowane.

8 Dodawanie nowego rekordu
Z poziomu phpMyAdmin możemy dodać nowy rekord do tabeli. Aby tego dokonać, wybieramy opcję „Dodaj” i wpisujemy dane, które chcemy dodać do formularza.

9 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Obsługa bazy danych z poziomu phpMyAdmin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google