Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorami i pomysłodawcami projektu są: Fundacja Młodzieżowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorami i pomysłodawcami projektu są: Fundacja Młodzieżowej"— Zapis prezentacji:

1

2 Autorami i pomysłodawcami projektu są: Fundacja Młodzieżowej
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

3 w Szkole Podstawowej nr 37 w Łodzi uczniowie klasy trzeciej
We wrześniu 2009 r. w ramach realizacji projektu „Od grosika do złotówki” w Szkole Podstawowej nr 37 w Łodzi uczniowie klasy trzeciej podróżowali po galaktyce „Finanse”.

4 Przez pięć dni, w tajniki wiedzy finansowej wprowadzał dzieci PAN GROSIK – przewodnik międzygalaktycznej wyprawy. W czasie „podróży po planetach” uczniowie zdobywali wiedzę, kształtowali umiejętności dotyczące form oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami.

5 PODRÓŻ NA PLANETĘ GROSIK
DZIEŃ PIERWSZY PODRÓŻ NA PLANETĘ GROSIK Pierwszego dnia uczniowie otrzymali „Dzienniki podróży”, w których później notowali cele wyprawy, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, a także dokonywali obliczeń związanych z oszczędzaniem i wydawaniem pieniędzy.

6 Mnóstwo radości sprawiło dzieciom wykonanie czapek
Mnóstwo radości sprawiło dzieciom wykonanie czapek. Tak wyposażona „załoga kosmicznej rakiety” mogła odbyć lot na planetę Grosik - pierwszą planetę Galaktyki Finansów.

7

8 DZIEŃ   DRUGI PODRÓŻ NA PLANETĘ PORTFELIK Dzieci dowiedziały się o sposobach zarabiania pieniędzy. Poznały wygląd i zastosowanie karty płatniczej. Odkryły wartość i potrzebę pracy.

9 Dzieci dowiedziały się, że nie za każdą pracę otrzymuje się pieniądze
Dzieci dowiedziały się, że nie za każdą pracę otrzymuje się pieniądze. Nauka piosenki „Od grosika do złotówki” oraz wykonanie portfelika sprawiło dzieciom ogromną przyjemność.

10 DZIEŃ TRZECI PODRÓŻ NA PLANETĘ SKARBONKA W tym dniu uczniowie oglądali film o dawnych i obecnych sposobach przechowywania pieniędzy, sklejali skarbonkę i rozmawiali o tym, że oszczędzamy nie tylko pieniądze ale również energię, papier, wodę, zdrowie itp..

11

12 PODRÓŻ NA PLANETĘ ZABAWKA
DZIEŃ  CZWARTY PODRÓŻ NA PLANETĘ ZABAWKA Czwartego dnia klasa zamieniła się w sklep z zabawkami, a uczniowie w klientów. Dzieci dowiedziały się o tym jaki wpływ na dokonywane zakupy ma reklama. Poznały zasady „udanych zakupów”.

13

14 PODRÓŻ NA PLANETĘ ZŁOTÓWKA
DZIEŃ  PIĄTY PODRÓŻ NA PLANETĘ ZŁOTÓWKA Nadszedł czas podsumowania wyprawy. Tego dnia uczniowie pisali list do przewodnika podróży – Pana Grosika.

15 Stworzyły „Gwiazdozbiór marzeń”.
W ostatnim dniu dzieci rozmawiały również o swoich marzeniach i możliwościach ich spełnienia. Stworzyły „Gwiazdozbiór marzeń”.

16 ANALIZA ZDOBYTYCH UMIEJĘTNOŚCI I WIADOMOŚCI

17 Czarna Dziura Na sam koniec uczniowie ustalili przyczyny powodujące straty finansowe. Zaplanowali również działania zapobiegające niepotrzebnym wydatkom.

18 Piosenka „Od grosika do złotówki”
Zapraszamy do zabawy całkiem nowej, Całkiem nowej i zupełnie odlotowej. Gwiezdny pojazd już za chwilę W galaktyczny ruszy rejs. A więc wsiadać, nie marudzić, no i cześć.

19 Refren: Od grosika do złotówki Przemierzamy planet sto. W kosmos pędzi już rakieta. Tysiąc przygód czeka nas, Od grosika do złotówki jeszcze raz.

20 A gdy ta cudowna podróż się zakończy,
Kiedy już dokładnie zrozumiemy to, O czym mówił wciąż Pan Grosik Tyle dobrych rad nam dał. Teraz wiemy, co nauczyć wszystkich chciał.

21 Refren: Od grosika do złotówki, Oszczędzamy cały czas. I gdy nieraz ktoś zapyta: „Jak Odnaleźć można skarb?” Od grosika do złotówki - właśnie tak.

22 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "Autorami i pomysłodawcami projektu są: Fundacja Młodzieżowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google