Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa Partnerzy projektu: Program do analizowania i weryfikowania danych dla JST i kuratoriów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa Partnerzy projektu: Program do analizowania i weryfikowania danych dla JST i kuratoriów."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa Partnerzy projektu: Program do analizowania i weryfikowania danych dla JST i kuratoriów Marek Konieczniak VULCAN dyrektor ds. rozwoju Gdzie mądrość utracona w wiedzy? Gdzie wiedza utracona pośród informacji? T.S.Eliot Opoka (1934)

2 Społeczeństwo informacyjne Społeczeństwo informacyjne to społeczeństwo, które potrafi przetwarzać, przechowywać, odzyskiwać i przekazywać informację w każdej możliwej formie - ustnej, pisemnej lub wizualnej - nie ograniczonej przez dystans, czas i objętość.

3 Społeczeństwo informacyjne SPOŁECZEŃSTWO WIEDZY to społeczeństwo, które DZISIAJ stwarza warunki, aby JUTRO przedstawiać idee i produkty, o których WCZORAJ nawet nie myśleliśmy, a które POJUTRZE być może okażą się przestarzałe i wymagające nowych pomysłów. Prof.Michał Kleiber

4 Podstawowe funkcje programu Określanie uprawnień dostępu do danych, Importowanie danych SIO, Prowadzenie rejestrów: dostępu do danych, udostępniania danych oraz sprzeciwów, zgodnie z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych, Zmiana nazw jednostek sprawozdawczych, Tworzenie zestawów danych automatycznie i na życzenie, Wykonywanie raportów predefiniowanych oraz budowanie własnych.

5 Przechowywanie danych Wielodostępna baza danych w standardzie SQL (Microsoft SQL Server 2005 Express Edition). Moduły Import i Jednostki sprawozdawcze dostępne z wykorzystaniem mechanizmu clickonce, Moduł Raporty dostępny przez przeglądarkę internetową (ASP.NET)

6 Założenia ogólne raportowania Zasada bezpośredniej analizy danych. Zasada łatwej modyfikacji raportów.

7 Założenia ogólne raportowania Zasada bezpośredniej analizy danych. Podstawą tej zasady jest założenie, że powinno się móc analizować dane bezpośrednio po ich zgromadzeniu w bazie danych. Etap gromadzenia danych prowadzi wprost do ich analizy. Pomiędzy etapem zbierania danych, a ich analizą nie stoi żaden etap pośredni opóźniający lub utrudniający analizę, np. budowanie tabel.

8 Założenia ogólne raportowania Zasada łatwej modyfikacji raportów Każdy raport można dowolnie modyfikować z wykorzystaniem specjalnie dla niego przygotowanych mechanizmów. Można w łatwy sposób budować własne raporty.

9 Rejestr szkół – koncepcja i prototyp Kompletność danych Identyfikator oświatowy Rozwiązania organizacyjne Powszechna dostępność

10 Rejestr szkół – koncepcja i prototyp Wykorzystanie rejestru szkół do kontroli poprawności i kompletności danych SIO Współpraca centralnego rejestru szkół z programem SIO

11 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa Partnerzy projektu: Dziękuję za uwagę Marek Konieczniak Marek.Konieczniak@vulcan.edu.pl


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa Partnerzy projektu: Program do analizowania i weryfikowania danych dla JST i kuratoriów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google