Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MERCEDES Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MERCEDES Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern."— Zapis prezentacji:

1 MERCEDES Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern Daimler-Benz, popularnie nazywana Mercedes. Pod marką tą produkowane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. W kategorii samochodów osobowych, Mercedes-Benz uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie.

2 klasa A (W168)

3 klasa A (W168) Mercedes-Benz klasy A – tym mianem określane są samochody klasy kompaktowej, produkowane przez firmę Mercedes-Benz w Rastatt. Są one kompaktowymi minivanami, wyróżniającymi się bardzo dobrym stosunkiem długości użytecznej do całkowitej (dzięki krótkiej komorze silnikowej z ciasno upakowanymi podzespołami, poza tym w W168 akumulator umieszczono pod podłogą po prawej stronie)

4 klasa C (W204)

5 klasa C (W204) Mercedes-Benz klasy C – samochód klasy średniej, produkowany przez firmę Mercedes-Benz. Zaprezentowany w 1993 roku zastąpił model 190. Do momentu wprowadzenia do produkcji klasy A w 1997 roku był najmniejszym modelem marki. Za pierwszy model klasy C uważany jest Mercedes-Benz W202, którego produkcja rozpoczęła się 1 czerwca 1993 roku. Druga generacja W203 produkowana była od 18 lipca 2000 roku, a obecna, trzecia W204 od 2007 roku.

6 klasa CLK (C209)

7 klasa CLK (C209) Mercedes-Benz klasy CLK – to sportowe, luksusowe coupe (segment G) lub kabriolet produkowane od 1997 do 2010 roku pod marką Mercedes-Benz. Powstały dwie generacje tego samochodu, z których najnowsza obecna była na rynku od 2003 roku. Pod względem konstrukcyjnym, obie bazowały na Mercedesie Klasy C (m. in. wspólna płyta podłogowa), stylistycznie natomiast bliżej im było do wyższej Klasy E. W ofercie niemieckiej marki, CLK pozycjonowany jest właśnie pomiędzy tymi modelami. Od początku dostępny jako dwudrzwiowe coupé lub kabriolet.

8 klasa S (W221)

9 klasa S (W221) Mercedes-Benz klasy S – tym mianem określane są samochody klasy wyższej, produkowane przez firmę Mercedes-Benz. Za pierwszy model klasy S uważany jest Mercedes-Benz W116 z 1972 roku. Jako jedyny Mercedes w historii, zdobył w 1974 zaszczytny tytuł samochodu roku (w Europie).

10 klasa GL (X164)

11 klasa GL (X164) Mercedes klasy GL (X164) – największy SUV oferowany przez markę Mercedes-Benz, jego premiera odbyła się na North American International Auto Show w Detroit w styczniu 2006 roku. Samochód został zaprojektowany z myślą o rynku amerykańskim, konstrukcyjnie jest mocno spokrewniony z mniejszym Mercedesem klasy M, co widać między innymi po identycznej desce rozdzielczej. Mimo, że jest przeznaczony na rynek USA, sprzedawany jest także w Europie, w tym w Polsce, gdzie cieszy się niewielką popularnością. Wszystkie egzemplarze Mercedes-Benz GL produkowane są w Tuscaloosa, Alabama w USA. Samochód początkowo miał zastąpić wysłużoną, pamiętającą lata 70 klasę G opartą na ramie, jednak po protestach miłośników tego modelu, oba auta występują obok siebie w ofercie. W kwietniu 2009 roku został przeprowadzony facelifting modelu, co można poznać m.in. po nowych zderzakach, czy reflektorach.

12 WYKONANIE Markowicz Michał Kl. 1 Ti


Pobierz ppt "MERCEDES Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern."

Podobne prezentacje


Reklamy Google