Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowy system plików, zasada działania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowy system plików, zasada działania"— Zapis prezentacji:

1 Nowy system plików, zasada działania
Microsoft WinFS Nowy system plików, zasada działania

2 Ogólnie o WinFS WinFS - nakładka na system plików NTFS, która miała ukazać się w trzecim kwartale 2007 roku jako bezpłatny dodatek do systemów Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Server 2003 oraz Microsoft Windows. Pierwotnie miał stanowić jedną z kilku rewolucyjnych zmian w systemie Microsoft Windows Vista. Miał opierać się na języku XML oraz relacyjnej bazie danych Microsoft SQL. Z punktu widzenia użytkownika, zmienić się miał całkowicie sposób zarządzania plikami. Zniknąć miało praktycznie pojęcie folderu, a przypominać miał raczej bazę danych.

3 Troche historii:) WinFS nie stanowi nowości. Jego początki
sięgają lat dziewięćdziesiątych, kiedy opowiadano o nim używając nazwy "Object File System". Stanowił on część większego projektu noszącego nazwę "Cairo". Jednak od roku 1993 Microsoft przestał o nim wspominać i wrócił do idei dopiero w 2003 roku, używając tym razem nazwy WinFS.

4 Jak to działa?? Windows Future Storage działa na zasadzie oddzielenia użytkownika od plików na dysku. System plików WinFS zbudowany jest na relacyjnej bazie danych. Zaprojektowany jest tak aby przechowywać pliki na podstawie różnych kryteriów zawartości, np. według autora, źródła, ostatniego użytkownika, zawartości. Czyli mamy tu do czynienia z wirtualną mapą zawartości dysku a nie tak jak w ekploratorze windows z drzewem katalogów. Dzięki WinFS dwoma kliknięciami można szybko odnaleźć dawno zapomniane zdjęcie zakopane gdzieś na dysku.

5 Teraz krótki filmik.

6 Na koniec W czerwcu 2006 Microsoft ogłosił,
że „ralacyjny system plików” WinFS nie będzie częścią systemu Windows Vista, ani nie będzie wydany jako dodatek do Windowsa XP ale niektóre elementy tej technologii zostaną użyte w nowych wersjach programów SQL Server i ADO.NET.


Pobierz ppt "Nowy system plików, zasada działania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google