Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemyska Gildia Fantastyki. Cele organizacji: - Popularyzacja tematyki Fantasy wśród mieszkańców miasta Przemyśl i jego okolic - Stworzenie możliwości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemyska Gildia Fantastyki. Cele organizacji: - Popularyzacja tematyki Fantasy wśród mieszkańców miasta Przemyśl i jego okolic - Stworzenie możliwości."— Zapis prezentacji:

1 Przemyska Gildia Fantastyki

2 Cele organizacji: - Popularyzacja tematyki Fantasy wśród mieszkańców miasta Przemyśl i jego okolic - Stworzenie możliwości alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu w naszym regionie - Rozwijanie zdolności i pasji członków organizacji - Motywowanie do działania i organizacji wydarzeń kulturalnych w naszym regionie

3 Inicjatywy Przemyskiej Gildii Fantastyki: -Przemyska Gra Miejska -Konwent Fantastyki "Silikon -Warsztaty Teatralne -Spotkania klubowe -Rajdy piesze oraz imprezy integracyjne -Wydarzenia publiczne - Projekt "Wioska Fantasy"

4 Przemyska Gra Miejska jest wydarzeniem kulturalnym skierowanym nie tylko do mieszkańców naszego regionu, ale i gości z dalszych stron. Organizowana jest ona w trakcie święta patrona miasta - Wincentiady. Z założenia trwająca parę godzin impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom historii miasta w nieco odmienny sposób. W Przemyskim grodzie odnaleźć można fantastyczne stworzenia, barwnych bohaterów rodem z baśniowych książek czy straszne potwory czyhające na życie nie tylko pięknych niewiast. Gracze tworzą drużyny, rozwiązują różne zagadki i poznają piękne historie - co roku tworzone w nieco innej konwencji. Tegoroczna Gra Miejska będzie już czwartą organizowaną w Przemyślu, jednak w większych miastach organizowane są one już od wielu lat.

5 Konwent Fantastyki Silikon jest corocznym zjazdem fanów fantastyki nie tylko z całej polski, ale i zza granicy. Organizowany wspólnie z Rzeszowskim Klubem Fantastyki wpisał się już do listy imprez cyklicznych w polskim fandomie fantastyki. W "progach" naszego miasta gościć mogą znani pisarze, jak na przykład Jakub Ćwiek, przedstawiciele różnych organizacji związanych z tematyką fantasy czy młodzi ludzie chcący poznać magiczny świat ograniczony tylko i wyłącznie wyobraźnią.

6 A jak w praktyce wyglądała współpraca naszej grupy z Przemyską Gildią Fantastyki?

7 Ze względów finansowych Przemyska Gildia Fantastyki na jakiś czas musiała zrezygnować z organizacji spotkań klubowych. Jednak w styczniu tego roku problem został rozwiązany. Organizacja nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Dzięki temu kolejne spotkanie młodzieży odbyło się właśnie w naszej szkole! Był to chyba największy efekt naszej współpracy.

8 Pierwsze spotkanie Gildii w naszej szkole odbyło się na początku marca, gdzie mogła wziąć udział w mini warsztatach teatralnych, skorzystać z zasobów gier planszowych czy rozwinąć swoją wyobraźnię podczas rozgrywek RPG.

9 Włączyliśmy się w promocję nowej akcji Przemyskiej Gildii Fantastyki - "Zombie Walk". Za pomocą portalu społecznościowego Facebook mogliśmy powiadomić naszych znajomych o nadchodzącym wydarzeniu.

10 Także dzisiejsze wydarzenie – Szkolny Festiwal projektów 2.0 jest kolejnym elementem współpracy między naszą grupą a organizacją. Popularyzacja działań, celów i inicjatyw jest bardzo ważnym elementem reklamy. Liczymy, że nasze starania pomogą Przemyskiej Gildii Fantastyki pozyskać nowych członków - a co za tym idzie, rozwijać się i promować w naszym regionie.

11 Dziękujemy bardzo serdecznie za wysłuchanie naszej prezentacji. Zdjęcia w niej zawarte pochodzą ze zbiorów członków PGF'u. Szczególne podziękowania należą się także wszystkim członkom grupy z klasy 2B z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Największe jednak podziękowania składamy na ręce Pani Beaty Jaszczyszyn – opiekuna projektu Dziękujemy! :)


Pobierz ppt "Przemyska Gildia Fantastyki. Cele organizacji: - Popularyzacja tematyki Fantasy wśród mieszkańców miasta Przemyśl i jego okolic - Stworzenie możliwości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google