Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyruszamy z Polski na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyruszamy z Polski na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych"— Zapis prezentacji:

1 Wyruszamy z Polski na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych
Mówię tak, tak, tak /x2 Mówię Panu Tak /x2 Mówię tak, tak, tak.

2 Z Barda do Francji – (La Salette)

3 FRANCJA Je parle oui, oui, oui /x2 Je parle oui Seigneur, Je parle oui, oui, oui. [ży parl łi, łi, łi ży parl łi seńjer, ży parl łi, łi, łi]

4 Gdzie leży La Salette? LA SALETTE

5 Melania i Maksymin Gdy pewnego wrześniowego dnia dwoje ubogich pastuszków pasło krowy, zobaczyli płaczącą siedzącą na kamieniu kobietę. Dzieci nie rozpoznały w Niej Matki Bożej.

6 Matka Boża z La Salette – 19.09.1846 r.
Maryja płacze, bo ludzie obrażają Boga i nie chcą się nawracać. Maryja siedziała we wnętrzu świetlistej kuli Maryja przychodzi z Jezusem ukrzyżowanym . Mali świadkowie mówili: „Jezus na krzyżu był żywy”. Ta jasność wychodziła z Tego Krzyża.

7 Melania i Maksymin Maryja chciała pokazać, jak ważna jest męka Jezusa
dla naszego zbawienia. Mówiła o grzechach, które najbardziej obrażają Pana Boga: Lekceważenie świętowania niedzieli jako Dzień Pański.

8 Na krzyżu, który miała na sobie Matka Boża, z jednej strony był umieszczony młotek (symbol naszych grzechów), a z drugiej obcęgi (symbol nawrócenia). Maryja chce byśmy przepraszali Boga nie tylko za swoje grzechy, ale wszystkich ludzi.

9 To nie gwoździe Cię przebiły,
Lecz mój grzech. To nie ludzie Cię skrzywdzili, To nie gwoździe Cię trzymały, Choć tak dawno to się stało, Widziałeś mnie.

10 Na zakończenie objawień Maryja uniosła się do góry
Na zakończenie objawień Maryja uniosła się do góry. Maksymin wyciągnął rękę, aby złapać za różę, która zdobiła Jej suknie. Ręka pozostała pust, ale wracały z pastwiska do domu przemienione. Nawrócenie rozpoczęło się od Nich.

11 La Salette czasy współczesne
Wiele wydarzeń z życia Jezusa i Maryi ma miejsce na górze. Maryja wybiera góry i prostych pastuszków, by być daleko od zgiełku świata. Chce nam przypomnieć o ciszy i wysiłku, Trudzie i cierpieniu, które czekają na nas w drodze do Boga. Maryja jest naszą przewodniczką, abyśmy nie zbłądzili.

12 WNĘTRZE BAZYLIKI

13 Z La Salette wyruszamy w dalszą podróż do Lourdes.


Pobierz ppt "Wyruszamy z Polski na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google