Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Henryk VIII.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Henryk VIII."— Zapis prezentacji:

1 Henryk VIII

2 VI Żon Henryka Henryk VIII wziął ślub z sześcioma kobietami:
Katarzyna of Aragon. Ann Boleyn Jane Seymour Ann z Kleve Catherine Howard Catherine Parr Z prawego łoża miał troje dzieci : Marię , Elżbietę , Edwarda .

3 Na początku Kasieńka poślubiła starszego brata Artura Tudora.
Katarzyna Aragońska Pierwszą żoną Henryka VIII była hiszpańska księżniczka . Zostali małżeństwem w 1509 r na znak sojuszu z Hiszpanią. Katarzyna urodziła Henrykowi córkę – Marię . Żyli razem 24 lata , po czym Henryk VIII zażądał unieważnienia ślubu. Ciekawostka: Na początku Kasieńka poślubiła starszego brata Artura Tudora.

4 Anna Boleyn Drugą żoną Henryka VIII była Anna Boleyn. Wzięli ślub w 1533 roku, gdy miała 32 lata. Anna urodziła Henrykowi córkę o imieniu Elżbieta. W 1536 została skazana na ścięcie z powodu zdrady. Ciekawostka: Jako jedyna z żon Henryka VIII po Katarzynie Aragońskiej została koronowana.

5 Jane Seymour Trzecią żoną była Jane Seymour. Wzięli ślub w 1536 roku. Jane urodziła Henrykowi syna Edwarda. Ich roczne małżeństwo zakończyło się śmiercią Jane w roku 1537. Ciekawostka: Jane Seymour została jako jedyna z sześciu żon pochowana obok Henryka VIII.

6 Anna z Kleve Ciekawostka:
Anna z Kleve została czwartą żoną Henryka VIII w 1540 roku, gdy wzięła ślub z Henrykiem miała 25 lat. Małżeństwo ich trwało zaledwie sześć miesięcy, zakończyło się rozwodem w Nie dała mu żadnego potomka. Ciekawostka: Anna z Kleve, jako jedyna z żon Henryka VIII, została pochowana w Opactwie Westminsterskim.

7 Katarzyna Howard Katarzyna Howard wyszła za Henryka VIII w 1540 roku mając 19 lat . Małżeństwo trwało rok i 6 miesięcy. Zakończyło się ścięciem Katarzyny w roku 1542.Henryk i Katarzyna nie mieli potomstwa. Ciekawostki: Została ścięta toporem w przeciwieństwie do Anny Boleyn która została ścięta mieczem.

8 Nie mieli dzieci. Henryk nie był jej pierwszym mężem.
Katarzyna Parr Była szóstą i ostatnią żoną Henryka VIII. Ich małżeństwo rozpoczęło się w 1543 roku i trwało 4 lata, po czym Henryk VIII zmarł ze starości. Nie mieli dzieci. Henryk nie był jej pierwszym mężem. Ciekawostki: Była bardzo opiekuńczą żoną, zajmowała się Henrykiem gdy był stary i schorowany. Była bardzo pobożna, co nie podobało się Henrykowi, ponieważ Katarzyna była gorliwą protestantką. Z tego powodu omal nie straciła życia.

9 Prawi potomkowie Henryka VIII :

10 Wykonanie : Natalia Kapała Monika Żynda I a LO
The End Wykonanie : Natalia Kapała Monika Żynda I a LO


Pobierz ppt "Henryk VIII."

Podobne prezentacje


Reklamy Google