Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciele leśnego skarbca

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciele leśnego skarbca"— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciele leśnego skarbca
Gabriela Kosiba klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej Straszęcin

2 Razem z braciszkiem Franiem przez całą zimę dokarmiamy zwierzęta…
Mam na imię Gabrysia. Mieszkam w niewielkiej wsi Wola Wielka, w województwie podkarpackim. Największym skarbem mojej miejscowości jest las mieszany z bogatą roślinnością i różnorodną zwierzyną. Ja, moja rodzina, koleżanki i koledzy jesteśmy przyjaciółmi lasu. Należymy do szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Rodzice i nauczyciele wpajają nam miłość do zwierząt. Las i jego mieszkańcy są nam bardzo bliscy. Przyjaciółmi naszego leśnego skarbca są także leśnicy, strażacy, koła łowieckie, stowarzyszenia, organizacje i wszyscy mieszkańcy, którzy troszczą się o jego piękno. Razem z braciszkiem Franiem przez całą zimę dokarmiamy zwierzęta…

3 Przyjaciółmi lasu są.. leśnicy
dbają o las zbierając nasiona, z których wyrosną okazałe drzewa wycinają chore drzewa, opiekują się zwierzyną leśną, dokarmiają ją, zakładają budki lęgowe, pilnują, aby nie polowano na zwierzęta, prowadzą edukację dzieci i młodzieży Obserwujemy środowisko naturalne w rezerwacie „Torfy”. Poznajemy zwierzęta żyjące w lesie.

4 ja, moje koleżanki i koledzy
Pomagamy kasztanowcom Uczestniczymy w lekcjach przyrody w lesie. Przedstawiamy za pomocą scenek, jak należy zachować się w lesie. Apelujemy o niewypalanie traw.

5 ŚMIECI MNIEJ, LASOM LŻEJ!
ja, moje koleżanki i koledzy ŚMIECI MNIEJ, LASOM LŻEJ! Co roku 21 marca z okazji Dnia Wiosny wraz z rodzicami sprzątamy las, by był piękną i czystą wizytówką naszej miejscowości. We wrześniu bierzemy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Oczyszczamy las ze szkła, plastiku i innych śmieci.

6 ja, moje koleżanki i koledzy
Na korytarzu naszej szkoły utworzyliśmy kącik przyrodniczy i gazetkę. Bierzemy udział w programach edukacyjnych oraz konkursach o tematyce leśnej i ekologicznej.

7 Koła łowieckie regulują populację zwierząt, dokarmiają zwierzęta zimą,
prowadzą ciekawe lekcje o życiu zwierząt Pan Jacek Dydyński z Koła Łowieckiego „Odyniec” opowiada nam o pracy koła oraz zwyczajach zwierząt.

8 Służby chroniące las: straż leśna, straż pożarna, policja
Strażacy muszą chronić las przed pożarem. Moja kuzynka należy do ochotniczej straży pożarnej i uczestniczy w akcjach gaszenia pożaru w lesie.

9 Karmimy zwierzęta leśne. Stołówka dla ptaków gotowa.
Członkowie Ligi Ochrony Przyrody i Towarzystwo Przyjaciół Lasu dokarmiają zwierzęta, sadzą rośliny, sprzątają las, uczestniczą w akcjach związanych z lasem, organizują konkursy. Karmimy zwierzęta leśne. Stołówka dla ptaków gotowa.

10 Mój brat też jest przyjacielem leśnego skarbca
Mój brat też jest przyjacielem leśnego skarbca. Chociaż jest jeszcze mały, aktywnie uczestniczy w naszych działaniach. Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Przyjaciele leśnego skarbca"

Podobne prezentacje


Reklamy Google