Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tylko drzewom w lesie można powiedzieć wszystko….

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tylko drzewom w lesie można powiedzieć wszystko…."— Zapis prezentacji:

1 Tylko drzewom w lesie można powiedzieć wszystko…

2 Przyjacielem lasu są osoby, które troszczą się o las i jego mieszkańców. Czyniąc dobro dla lasu często odwiedzamy szkółkę leśną, w pobliskiej miejscowości, rozmawiamy z panem leśniczym i dowiadujemy się o życiu zwierząt i roślin.

3 Las często wygląda jak wielkie śmietnisko. Zaśmiecają go bezmyślnie ludzie nie przejmując się żyjącymi tam zwierzętami.

4 Jednak wiele ludzi m.in. dzieci sprzątają las i dokarmiają żyjące w nim zwierzęta. Akcje sprzątania lasu i zbierania karmy dla zwierząt odbywają się w naszej szkole systematycznie.

5 Zadbany las jest przyjazny ludziom i zwierzętom. Tutaj można odpoczywać na łonie przyrody, relaksować się i czerpać inspiracje do twórczej pracy.

6 W lesie możemy też zobaczyć wiele roślin, które są dla zwierząt pożywieniem a my potrafimy je rozpoznać, bo wiele z nich jest pod ochroną.

7 Niektóre ptaki żywią się ziarnami szyszek, drobnymi gryzoniami, owadami oraz ich larwami.

8 W lesie można spotkać budki lęgowe służą ochronie gatunkowej, sprzyjają bioróżnorodności, a wystawione w odpowiedniej ilości i proporcjach przywracają biorównowagę.

9 W lesie można też zobaczyć ślady zwierząt ich nory oraz gniazda.

10 Niesiona pomoc nie polega tylko na sprzątaniu lasu czy też dokarmianiu zwierząt. Wielu ludzi niesie też pomoc sadząc nowe drzewka. To one zaopatrują nas w tlen i oczyszczają powietrze.

11 Kto jest przyjacielem lasu? Weronika Gołąb 07.04.2004r. Okręglica 29, 98-200 Sieradz Szkoła Podstawowa im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej 98-200 Sieradz Dąbrowa Wielka 19 Dziękuję za obejrzenie prezentacji!


Pobierz ppt "Tylko drzewom w lesie można powiedzieć wszystko…."

Podobne prezentacje


Reklamy Google