Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKO – FILM 2012 GIMNAZJUM NR 3 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W NOWOGARDZIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKO – FILM 2012 GIMNAZJUM NR 3 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W NOWOGARDZIE"— Zapis prezentacji:

1 EKO – FILM 2012 GIMNAZJUM NR 3 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W NOWOGARDZIE

2 W dniach od 14 do 16 maja w naszym mieście odbył się Festiwal Filmów Ekologicznych „Eko-film”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju działaniach ekologicznych, które rozpoczęły się już kwietnia. Były to m.in. apele, konkursy, przedstawienia, projekcje filmowe oraz wycieczki.

3 ,, COKOLWIEK CZYNISZ CZYŃ ROZTROPNIE I PRZEWIDUJ SKUTKI ”
Pod takim hasłem w dniu 19 maja w naszej szkole odbył się apel w ramach „Eko – filmu”. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny związany z zagrożeniami ziemi. Poruszana tematyka miała zachęcić uczniów do dbania o środowisko naturalne. Każda z klas zaprezentowała również wybraną przez siebie piosenkę ekologiczną.

4

5

6 klasa I a

7 Klasa II a

8 KONKURSY: Katarzyna Nadolska kl. II a Katarzyna Zawadzka kl. III a
7 maja w Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy odbył się konkurs z języka angielskiego ,, Inter Eco’’. Nasze gimnazjum reprezentowali: Katarzyna Nadolska kl. II a Katarzyna Zawadzka kl. III a Anna Szcześniak kl. III a Krzysztof Zamara kl. III a W konkursie wzięły udział wszystkie nowogardzkie gimnazja. Nasza placówka zajęła III miejsce.

9

10 Katarzyna Nadolska kl. II a Anna Scześniak kl. III a
W dniu 10 maja w naszej szkole zorganizowano konkurs o tematyce matematyczno – przyrodniczej poszerzonej o przysłowia związane z ekologią- ,, 1 z 9 ’’. Nasze gimnazjum reprezentowały następujące osoby: Katarzyna Nadolska kl. II a Anna Scześniak kl. III a Grzegorz Kolless kl. III a W konkursie wzięli udział przedstawiciele trzech szkół. Katarzyna Nadolska, uczennica naszego gimnazjum, zajęła I miejsce.

11 Uczestnicy konkursu

12 Zwyciężczyni konkursu – Katarzyna Nadolska

13 Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Gała kl. I a
14 maja w Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów odbył się międzyszkolny konkurs ,, Eko – alarm’’. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Gała kl. I a Katarzyna Nadolska kl. II a Katarzyna Zawadzka kl. III a Anna Scześniak kl. III a Cezary Niziński III a Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce.

14 Przedstawiciele naszego gimnazjum

15 Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Szynal kl. I b
W dniu 15 maja w Gimnazjum nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs frazeologiczny. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Szynal kl. I b Anna Szcześniak kl. III a Cezary Niziński kl. III a Jednym z najciekawszych etapów konkursu było przygotowanie kostiumu ekologicznego. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli III miejsce.

16 Nasi reprezentanci

17 Ekologiczny kostium

18 Wycieczka rowerowa do „ Zielonej Kuźni” w Płotkowie
23 kwietnia uczniowie klas II wraz z opiekunami: p. Patrycją Mańkowską, p. Magdaleną Dawidowską, p. Agatą Rakowską oraz p. Jolantą Mielewczyk wybrali się na wycieczkę rowerową do ,, Zielonej Kuźni’’ w Płotkowie. Tam też, pod okiem leśniczego, posadzili drzewa. Nagrodą za ciężką pracę było wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Atrakcją wycieczki była przypadkowo napotkana kuna. Wyjazd zaliczamy do udanych. Mamy nadzieję, że niebawem go powtórzymy.

19

20

21 W czasie pracy…

22

23

24 Zdjęcie grupowe

25 15 maja w Gimnazjum nr 2 odbyła się debata mająca na celu uświadomienie młodemu pokoleniu jak należy zachować się w towarzystwie oraz czym są dobre maniery. Na debatę zaproszono sportowców z różnych gimnazjów, m. in przedstawicieli naszej szkoły. Ich zadaniem było zaprezentowanie się w strojach sportowych oraz przedstawienie okrzyku. Pamiętajmy o uśmiechu, uprzejmości, życzliwości, punktualności, dyskrecji, lojalności i grzeczności, bo przecież „ Jak Cię widzą, tak Cię piszą…”

26 Gimnazjum nr 3 – dziewczęta

27 Gimnazjum nr 3 - chłopcy

28 Przedstawiciele naszego gimnazjum

29 Apel zakończyło krótkie przemówienie pani dyrektor.
Dnia 16 maja w naszym gimnazjum zakończono działania ekologiczne związane z „Eko – filmem” Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klas I przedstawili krótki spektakl w celu uświadomienia nam, że Ziemia jest miejscem naszego życia i należy o nią dbać. Następnie każda z klas, z rąk pani dyrektor Ireny Juszczyk, otrzymała dyplom uczestnictwa w między klasowym konkursie plastycznym, a pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrodę w postaci łakoci. Apel zakończyło krótkie przemówienie pani dyrektor.

30

31

32

33

34

35

36 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ 


Pobierz ppt "EKO – FILM 2012 GIMNAZJUM NR 3 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W NOWOGARDZIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google