Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

APOSTOŁOWIE GŁOSZĄCY DOBRĄ NOWINĘ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "APOSTOŁOWIE GŁOSZĄCY DOBRĄ NOWINĘ"— Zapis prezentacji:

1 APOSTOŁOWIE GŁOSZĄCY DOBRĄ NOWINĘ

2 APOSTOŁ – oznacza kogoś, kto jest posłany, kogoś, kto występuje
w imieniu posyłającego i jest jego reprezentantem; wysłannik, posłaniec.

3 ŁK 6,12-16 W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.

4 Do zadań Dwunastu należy:
– głoszenie Ewangelii, – pozyskiwanie nowych uczniów, – udzielanie chrztu, – odpuszczanie grzechów, – sprawowanie Eucharystii, – wyrzucanie złych duchów, – leczenie chorych.

5

6 Apostołowie głosili Dobrą Nowinę o Jezusie w różnych miejscach:
Piotr z Jerozolimy udał się do Antiochii Syryjskiej, a następnie do Rzymu, gdzie działał przez wiele lat. Jan działał w Kościele jerozolimskim, następnie z Piotrem udał się do Samarii, później dotarł do Efezu, a następnie został zesłany na Patmos, wrócił do Efezu. Andrzej rozwinął działalność misyjną w Scytii, Tracji, Epirze, Grecji i na Krymie.

7 Apostołowie głosili Dobrą Nowinę o Jezusie w różnych miejscach:
Jakub Starszy działał w Jerozolimie. Filip Apostoł ewangelizował Azję Mniejszą oraz kraj Partów. Bartłomiej udał się prawdopodobnie do Arabii Południowej. Tomasz był misjonarzem między Syrią, Persją i Indiami.

8 Apostołowie głosili Dobrą Nowinę o Jezusie w różnych miejscach:
● Mateusz prowadził misję w Palestynie, wśród ludów znających język armejski, w którym jako ojczystym spisał Ewangelię. Jakub Młodszy prawdopodobnie nigdy nie opuścił Jerozolimy, w której stał na czele Kościoła lokalnego. Juda Tadeusz był misjonarzem najpierw w Palestynie, później w Arabii, Mezopotamii i Syrii. Szymon zajmował się misjami nad Morzem Czarnym, może też w północnej Afryce i Persji. Maciej prowadził misje wśród mieszkańców Etiopii.

9


Pobierz ppt "APOSTOŁOWIE GŁOSZĄCY DOBRĄ NOWINĘ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google