Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat: "PSP nr 2 W tym roku uzyskaliśmy jako jedyna szkoła w naszym rejonie Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Po raz kolejny otrzymaliśmy również Ceryfikat."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W I półroczu ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2 PSP nr 2 W tym roku uzyskaliśmy jako jedyna szkoła w naszym rejonie Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Po raz kolejny otrzymaliśmy również Ceryfikat „Zielona Flaga” Maja Wieczorek z klasy IIa zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Wynalazek dla Świętego Mikołaja i uzyskała Dyplom Małego Wielkiego Marzyciela za stworzenie jednego z najpiękniejszych listów do Świętego Mikołaja w konkursie zorganizowanym przez Kasę Stefczyka Julia Handydraj z kl. Vc zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mój pierwszy przewodnik po Europie” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku

3 Sylwia Dryja z kl. VIb zajęła III miejsce w XI Regionalnych Mistrzostwach Jaworzna w Scrabble
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Twórczym dla Rodzin Szopka w miniaturze, organizowanym przez Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie, otrzymała Aleksandra Wieczorek z kl. VIa wraz ze swoją rodziną Zuzia Kubiczek zajęła I miejsce w III edycji Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim "It’s Christmas – Weihnachten Time”

4 Zespół wokalny z PSP nr 2 zajął I miejsce, zaś Kamil i Michał Grabarczyk z kl. Vc wyróżnienie w II Radomszczańskim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2016 Martyna Zimońska z kl. IIc i Paulina Chwałowska z kl. IVc zajęły 2 miejsce, a Julia Handydraj z kl. Vc III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Karta Bożonarodzeniowa” Karolina Staś otrzymała Nagrodę Specjalną – Mistrza Pięknego Czytania w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania pt. ,,Zaczarowany świat książek" Patryk Charaziński z klasy VIA zdobył wyróżnienie w 5 edycji Festiwalu Pięknego Czytania organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach

5 Maja Wieczorek z kl. IIa zdobyła wyróżnienie w XII edycji konkursu plastycznego „Pocztówka z wakacji”, a jej kolega z klasy Jakub Bystrzanowski został również wyróżniony w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Zatrzymać lato” Julia Majsy z oddziału przedszkolnego zdobyła wyróżnienie w konkursie dla przedszkoli pt. „Moja wymarzona podróż”

6 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE PSP nr 2
Uczeń klasy III c PSP nr 2 Wiktor Majdzik zajął I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Częstochowy Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się w Częstochowie Drużyna PSP zajęła III miejsce w mistrzostwach powiatu w unihokeja chłopców PSP i I miejsce w Mistrzostwach Radomska Drużyna PSP nr 2 zajęła III miejsce w zawodach powiatowych – szachy drużynowe

7 Jakub Zieliński z kl. 6a zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Radomska w indywidualnych biegach przełajowych oraz IV miejsce w XXV Radomszczańskim Biegu Niepodległości Drużyna PSP nr 2 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Radomska – szachy drużynowe

8 PUBLICZNE GIMNAZJUM nr 4
W tym roku uzyskaliśmy jako jedyna szkoła w naszym rejonie Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Po raz kolejny otrzymaliśmy również Ceryfikat „Zielona Flaga” Katarzyna Sukiennik i Aleksandra Pechta z kl. IIIbg zdobyły wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Fimów Przyrodniczych EKO-KADR

9 Julia Iglantowicz została Wicemistrzem Pięknego Czytania w 5 edycji Festiwalu Pięknego Czytania organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach Agata Wojarska zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Serca nasze odważne” Wiktoria Szulc z kl. IIag zajęła II miejsce, a Lidia Bober z kl. IIcg i Jakub Czołnowski z kl. IIag III miejsce w konkursie plastycznym w ramach projektu I LO i Miejskiego Domu Kultury w Radomsku „Stawiamy pewne kroki na drodze ku przyszłości – doskonalimy języki angielski i niemiecki nabywając umiejętności interpretacyjno – translatorskich

10 Kamila Jabłońska z kl. IIbg zajęła III miejsce w konkursie na komiks edukacyjny „Segregujemy i rysujemy” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. Z o.o. w Radomsku Katarzyna Sukiennik z kl. IIIbg zajęła III miejsce w konkursie towarzyszącym Warsztatom Popularnonaukowym dla Szkół Gimnazjalnych „Znaczenie wody w przyrodzie” w kategorii konkurs fotograficzny Julia Jeż z kl. IIIbg została wyróżniona za działalność wolontarystyczną

11 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W PG nr 4
Marta Pluta zajęła II miejsce w zawodach powiatowych w indywidualnych biegach przełajowych Marta zajęła również I miejsce w Mistrzostwach Radomska w indywidualnych biegach przełajowych dla dziewcząt i chłopców PSP i PG Drużyna PG nr 4 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Radomska – szachy drużynowe

12 W I półroczu nasza szkoła brała udział w Sprzątaniu Świata oraz w akcjach prozdrowotnych takich jak: „Szklanka mleka”,„Śniadanie daje moc”. Otrzymaliśmy Certyfikat Zielonej Flagi, oraz Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Realizujemy projekt europejski Erasmus+. Organizowaliśmy m.in. Dzień Chłopaka, Wyprawkę dla Żaka, ślubowanie klas I PSP i PG, andrzejki, mikołajki, Wigilię szkolną i bal karnawałowy. Uczestniczyliśmy w Szkolnych Dniach Profilaktyki, Dniu Edukacji Narodowej, Dniu Papieskim, Święcie Niepodległości, Gali PCK, Jasełkach, Orszaku Trzech Króli. Braliśmy również udział w akcjach charytatywnych.