Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza pomoc w przypadku ciał obcych w nosie lub uchu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza pomoc w przypadku ciał obcych w nosie lub uchu."— Zapis prezentacji:

1 Pierwsza pomoc w przypadku ciał obcych w nosie lub uchu.
Zapraszamy

2 Krótki Wstęp Ciała obce w nosie lub uchu najczęściej się zdarzają u małych dzieci. Dzieci lubią wkładać do nosa lub ucha różne drobne, kolorowe przedmioty, które wzbudziły ich zainteresowanie. Ostre przedmioty wywołują obrażenia nosa lub ucha, natomiast gładkie powodują zatkanie dróg oddechowych lub słuchowych i są przyczyną zakażenia. Trudności w oddychaniu, osłabienie słuchu, spuchnięcie nosa albo rozwijające się zakażenie (nieprzyjemny zapach, wydzielina z nosa lub ucha) mogą wskazywać na obecność gładkiego ciała obcego w drogach oddechowych lub słuchowych.

3 Ważna Uwaga! Udzielając pierwszej pomocy w przypadku ciał obcych w nosie lub uchu, nie należy próbować ich usuwać. Próby takie mogą spowodować obrażenia i wepchnięcie uwięzionego przedmiotu jeszcze głębiej! Ratownik powinien uspokoić dziecko i zabezpieczyć je przed dotykaniem miejsca obrażenia.

4 Szczególne przypadki Jeśli gładkie ciało obce wystaje z nosa (groch, fasola), można zatkać drożny otwór nosowy palcem i nakazać dziecku dmuchnięcie przez nos. Jeśli ciało tkwi w przewodzie słuchowym to przemywanie wodą nic nie pomoże. Jeśli ciało pęcznieje pod wpływem wilgoci może tylko zaszkodzić. Więc pamiętaj by nie próbować usuwać ciał obcych „na własną rękę”, w ten sposób możesz jedynie zaszkodzić poszkodowanemu, fachową opiekę pozostaw wykwalifikowanemu personelowi medycznemu!

5 Przypisów pod obrazkami czytać
Ku przestrodze! W kolejnych slajdach pokażemy zdjęcia ze skrajnych przypadków ciał obcych umieszczonych w nosie lub uchu. Należy potraktować je z przymrużeniem oka ale i czasami całkiem serio. Pamiętaj, że każdemu może się to przytrafić! Przypisów pod obrazkami czytać nie będziemy, bo każdy to potrafi 

6 Zapamięta to do końca życia!
On też chciał mieć swój własny kolczyk w nosie… Zapamięta to do końca życia!

7 „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: -Wszechświat i …głupota ludzka.’’
cyt. Albert Einstein

8 Ewolucja – Rozumu nie dała… Ale uchwyt na telefon..tak.

9 Niczym się nie musimy przejmować,
gdy w naszym nosie znajduje się nasze …własne ciało :D

10 Prezentacje wykonali:
I to by było na tyle… Prezentacje wykonali: Bogdan Kostka i Marcin Syrek PS: Został jeszcze filmik o ile odpali :-D


Pobierz ppt "Pierwsza pomoc w przypadku ciał obcych w nosie lub uchu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google