Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rynki finansowe poruszają się we fraktalach, co oznacza że podobne zachowania rynkowe można prześledzić w historii. Rynki finansowe mogą być traktowane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rynki finansowe poruszają się we fraktalach, co oznacza że podobne zachowania rynkowe można prześledzić w historii. Rynki finansowe mogą być traktowane."— Zapis prezentacji:

1

2 Rynki finansowe poruszają się we fraktalach, co oznacza że podobne zachowania rynkowe można prześledzić w historii. Rynki finansowe mogą być traktowane jak ludzie którzy się charakteryzują pewnym zachowaniem. Zrozumienie zachowania się rynku i jego nawyków pozwoli inwestorom na osiągniecie sukcesu na rynku. Co jest ważne że inwestowanie na rynku polega na prawdopodobieństwie i statystyce, więc każda strategia powinna się opierać na zasadach zarządzania kapitałem.

3 Do czego mogą służyć następujące zniesienie: 38.2%, 41.4%?
1. Wyznaczenia końca ruchu korekcyjnego 2. Wyznaczenia wydłużenia ruchu korekcyjnego

4 1. Koniec ruchu korekcyjnego
Jeżeli dany ruch korekcyjny jest dłuższy od każdej innej korekty w danym ruchu rynkowym to jest to sygnał iż celem rynku jest osiągnięcie poziomu w granicach 38.2% % całego ruchu rynkowego.

5 Przykład - EURUSD D1

6 Celem rynku jest osiągnięcie poziomu w granicach 38. 2%-41
Celem rynku jest osiągnięcie poziomu w granicach 38.2%-41.4% ruchu rynkowego

7 2. Wydłużenie ruchu korekcyjnego
Jeżeli ruch korekcyjny wybije 41.4% ruchu rynkowego to jest to sygnał, że inwestorzy mogą się spodziewać wydłużenia korekty. Celem rynku jest w tym przypadku osiągnięcie poziomu 61.8% ruchu rynkowego. Należy pamiętać by obserwować zachowanie rynku w granicach 50% oraz 55.7% ruchu rynkowego w celu wyznaczenia możliwego wcześniejszego odwrotu.

8 Przykład - EURUSD W1

9 Podsumowanie Zrozumienie wspomnianych poziomów geometrycznych może pomóc nie tylko w wyznaczaniu kierunku obecnego trendu ale również pozwala na określenie odpowiednich momentów wejścia i wyjścia. Omówione poziomy geometryczne jak i strategie z nimi stosowane mogą być użyte na każdym rynku jak i na każdym interwale. Wiedza na temat świec japońskich może być pomocna przy tego rodzaju analizach rynkowych. Żadna strategia nie jest dobra jeżeli nie jest stosowana wraz z systemem zarządzania kapitałem.

10 Dziękuje za uwagę! Omar Arnaout


Pobierz ppt "Rynki finansowe poruszają się we fraktalach, co oznacza że podobne zachowania rynkowe można prześledzić w historii. Rynki finansowe mogą być traktowane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google