MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: społeczna klasa I segregacja śmieci 1 godz. lekcyjna
CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY I FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI
CELE Ogólne kształcenie wiedzy o segregacji śmieci; rozwijanie wiedzy proekologicznej i odpowiedzialności wobec środowiska; kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; wykorzystywanie bajek edukacyjnych w kształceniu odpowiednich postaw społecznych. Szczegółowe Uczeń: potrafi powiedzieć, jak odpowiednio segregować śmieci; wie, że wyrzucanie śmieci szkodzi środowisku; wie, że bardzo ważne jest, by dbać o środowisko; jest kreatywny; słucha ze zrozumieniem; wie, o czym jest obejrzany film; odpowiada na pytania nauczyciela związane z filmem.
ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy proekologicznej, wiedza o segregacji śmieci.
METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa
PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Wprowadzenie do tematu. Nauczyciel włącza film edukacyjny Pytania związane z obejrzanym filmem: Czym jest film? Co znaczy dbać o środowisko? Czym grozi zaśmiecanie środowiska? Rozwijanie kreatywności u uczniów oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem. 4.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.
PYTANIA O czym jest film? Czego nie należy robić ze śmieciami? Dlaczego śmieci szkodzą przyrodzie? Czy wyrzucanie przez nas śmieci na chodnik szkodzi środowisku? Co możemy zrobić by dbać o przyrodę? Jak segregujemy śmieci?