Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Valentine's Day Chcę powiedzieć że cię lubię. Zacznijmy piosenką „Be My Valentine”Be My Valentine.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Valentine's Day Chcę powiedzieć że cię lubię. Zacznijmy piosenką „Be My Valentine”Be My Valentine."— Zapis prezentacji:

1 Valentine's Day Chcę powiedzieć że cię lubię

2 Zacznijmy piosenką „Be My Valentine”Be My Valentine

3 Zagaduje że nie wiecie skąd się wzięły walentynki więc spróbuje wam to wyjąśnić: Nazwa walentynki wywodzi się od imienia człowieka, który żył bardzo dawno temu. W czasach królów, rycerzy i księżniczek, w których jeszcze nie było samochodów, a ludzie jeździli na koniach, a towary przewozili na wozach ciągniętych przez zwierzęta. Ten człowiek miał na imię Walenty, stąd nasze święto nazywamy WALENTYNKAMI. Jak głosi dawna legenda Walenty był kapłanem (biskupem rzymskim) mieszkającym we Włoszech (Cesarstwie Rzymskim). W tym czasie krajem tym rządził król cesarz Klaudiusz II, który zabronił wszystkim swoim żołnierzom żenić się i zakładać rodziny. Walenty nie zgadzał się z tym zakazem i udzielał ślubu wszystkim zakochanym żołnierzom, którzy przychodzili do niego z prośbą o pomoc. Dlatego WALENTYNKI to święto wszystkich zakochanych.

4 Dużo teorii, ale dla tych którzy nie zrozumieli mamy fajny filmik „Valentine’s story”Valentine’s story

5 Oto kilka przydatnych słów związanych z walentynkami: Valentine’s day (walentynki) rose (róża) Valentine’s card (kartka walentynkowa) gift (prezent) kiss (pocałunek) heart (serce) Cupid (amor) gift (prezent) box of chocolates (czokaladki) arrow (strzała)

6 Dziękuję za uwagę Wykonali: Bartosz Siwakowski – 6E Oliwia Jagusiak – 6B Prezentowały: Maria Madej – 6B Nadia Kaczmarek – 6B

7 https://www.youtube.com/watch?v=XwJkPI7IneI&index=10&list=RDWD6a_yZpuLU https://www.youtube.com/watch?v=WNX0Fb5orE0 http://archiwum2008-2014.tarnowskikurierkulturalny.pl/walentynki.htm http://jejswiat.pl/13394,historia-walentynek https://www.youtube.com/watch?v=Cl9jcT3GqFk


Pobierz ppt "Valentine's Day Chcę powiedzieć że cię lubię. Zacznijmy piosenką „Be My Valentine”Be My Valentine."

Podobne prezentacje


Reklamy Google