Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W czasie nauki brak Ci czasu na odpoczynek. Wykorzystaj ferie zimowe właściwie – baw się, poznawaj nowych kolegów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W czasie nauki brak Ci czasu na odpoczynek. Wykorzystaj ferie zimowe właściwie – baw się, poznawaj nowych kolegów."— Zapis prezentacji:

1

2 W czasie nauki brak Ci czasu na odpoczynek. Wykorzystaj ferie zimowe właściwie – baw się, poznawaj nowych kolegów.

3 Jeśli wyjeżdżasz – to super! Na pewno wrócisz ze wspaniałymi wrażeniami, poznasz nowe, ciekawe miejsca, wspaniałych kolegów i koleżanki.

4 Aby wspomnienia z wyjazdu miały swój urok zadbaj o to, by nic złego nie przydarzyło Ci się w trakcie zimowiska:  ustal z rodzicami godzinę, o której będą do Ciebie dzwonić każdego dnia bądź Ty do Nich,  zawsze uważnie słuchaj poleceń opiekunów,  nie oddalaj się od grupy podczas wycieczek,  nie noś przy sobie wartościowych rzeczy, np. pieniędzy, telefonu komórkowego.

5 - skorzystaj z bezpłatnej akcji „Zima w mieście” organizowanej w SP 84 Skierowana jest ona do uczniów klas I-VIuczniów klas I-VI warszawskich szkół podstawowych warszawskich szkół podstawowych. Jeśli nie wyjeżdżasz na ferie Rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia.

6 W ramach „Zimy w mieście” oferujemy zajęcia plastyczne zajęcia komputerowe basen lodowisko zajęcia sportowe wyjścia do muzeum zabawy w świetlicy i wiele innych atrakcji wyjścia do kina

7 Odpoczywając w domu możesz

8 Ale pamiętaj !!! Co za dużo, to niezdrowo.

9 W przypadku gdy będziesz w domu sam:  Zamknij drzwi od wewnątrz.  Nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (znajomego rodziców, listonosza, policjanta, strażaka, sąsiada, krewnego, itp.).  Nie otwieraj drzwi, aby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła.  Gdy odbierzesz telefon i nie znasz rozmówcy, nie informuj go o nieobecności rodziców (możesz np. powiedzieć, że w tej chwili nie mogą podejść do telefonu).

10 Czas ferii spędzonych w domu wcale nie musi być nudny! Na placach zabaw, ślizgawkach, w parkach możesz poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Pamiętaj jednak, że w każdym miejscu czyhać może niebezpieczeństwo: z pozoru wytrzymały lód może okazać się zwodniczy, przyjazny człowiek w parku może okazać się złodziejem a nadjeżdżający samochód może jechać z o wiele większą szybkością niż mogłoby Ci się wydawać… Dlatego pamiętaj, by zachować ostrożność w każdej sytuacji, zwracaj też uwagę, czy Twoim kolegom nie dzieje się krzywda.

11 Jeśli będziesz bawić się poza domem PAMIĘTAJ !!!  Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.  Zachowaj ostrożność wobec obcych osób – nie zdradzaj informacji o sobie, nie przyjmuj prezentów, nie oddalaj się z nimi, ani nie wsiadaj do samochodu.  Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.  Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

12  Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań. Zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni.  Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp.  Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz. Nie rzucaj śnieżkami w przechodniów, okna lub nadjeżdżające samochody.  Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.  Nie baw się w niebezpiecznych miejscach – blisko ulicy, torów, mostów.

13  Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym.  Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody.  Przed wyjściem na zewnątrz zjedz odżywczy posiłek i wypij ciepły napój.  Nie doczepiaj sanek do samochodu.  Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku.  Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe.

14 TELEFONY ALARMOWE Policja Straż pożarna Pogotowie

15 Życzę udanych ferii Zofia Rostek


Pobierz ppt "W czasie nauki brak Ci czasu na odpoczynek. Wykorzystaj ferie zimowe właściwie – baw się, poznawaj nowych kolegów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google