Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Waleriana Łukasińskiego BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Waleriana Łukasińskiego BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"— Zapis prezentacji:

1 im. Waleriana Łukasińskiego BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
Szkoła Podstawowa nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego ul. Radzymińska 227 Warszawa BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

2 W czasie nauki brak Ci czasu na odpoczynek.
Wykorzystaj ferie zimowe właściwie – baw się, poznawaj nowych kolegów.

3 Jeśli wyjeżdżasz – to super!
Na pewno wrócisz ze wspaniałymi wrażeniami, poznasz nowe, ciekawe miejsca, wspaniałych kolegów i koleżanki.

4 Aby wspomnienia z wyjazdu miały swój urok zadbaj o to, by nic złego nie przydarzyło Ci się w trakcie zimowiska: ustal z rodzicami godzinę, o której będą do Ciebie dzwonić każdego dnia bądź Ty do Nich, zawsze uważnie słuchaj poleceń opiekunów, nie oddalaj się od grupy podczas wycieczek, nie noś przy sobie wartościowych rzeczy, np. pieniędzy, telefonu komórkowego.

5 - skorzystaj z bezpłatnej akcji
Jeśli nie wyjeżdżasz na ferie - skorzystaj z bezpłatnej akcji „Zima w mieście” organizowanej w SP 84 Skierowana jest ona do uczniów klas I-VI warszawskich szkół podstawowych. Rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia.

6 W ramach „Zimy w mieście” oferujemy
basen wyjścia do kina zabawy w świetlicy zajęcia plastyczne zajęcia sportowe wyjścia do muzeum zajęcia komputerowe lodowisko i wiele innych atrakcji

7 Odpoczywając w domu możesz

8 Ale pamiętaj !!! Co za dużo, to niezdrowo.

9 W przypadku gdy będziesz w domu sam:
Zamknij drzwi od wewnątrz. Nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (znajomego rodziców, listonosza, policjanta, strażaka, sąsiada, krewnego, itp.). Nie otwieraj drzwi, aby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła. Gdy odbierzesz telefon i nie znasz rozmówcy, nie informuj go o nieobecności rodziców (możesz np. powiedzieć, że w tej chwili nie mogą podejść do telefonu).

10 Czas ferii spędzonych w domu wcale nie musi być nudny!
Na placach zabaw, ślizgawkach, w parkach możesz poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Pamiętaj jednak, że w każdym miejscu czyhać może niebezpieczeństwo: z pozoru wytrzymały lód może okazać się zwodniczy, przyjazny człowiek w parku może okazać się złodziejem a nadjeżdżający samochód może jechać z o wiele większą szybkością niż mogłoby Ci się wydawać… Dlatego pamiętaj, by zachować ostrożność w każdej sytuacji, zwracaj też uwagę, czy Twoim kolegom nie dzieje się krzywda.

11 Jeśli będziesz bawić się poza domem
PAMIĘTAJ !!! Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz. Zachowaj ostrożność wobec obcych osób – nie zdradzaj informacji o sobie, nie przyjmuj prezentów, nie oddalaj się z nimi, ani nie wsiadaj do samochodu. Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc. Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

12 Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań. Zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz. Nie rzucaj śnieżkami w przechodniów, okna lub nadjeżdżające samochody. Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze. Nie baw się w niebezpiecznych miejscach – blisko ulicy, torów, mostów.

13 Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym.
Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody. Przed wyjściem na zewnątrz zjedz odżywczy posiłek i wypij ciepły napój. Nie doczepiaj sanek do samochodu. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku. Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe.

14 TELEFONY ALARMOWE 112 Policja Straż pożarna Pogotowie

15 Życzę udanych ferii Zofia Rostek


Pobierz ppt "im. Waleriana Łukasińskiego BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google