Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik"— Zapis prezentacji:

1 Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik

2 Witamy w przewodniku Wyszukiwanie zaawansowane EBSCO w bazach Business Source. W tym przewodniku zajmiemy się przeprowadzaniem wyszukiwania zaawansowanego, a także kilkoma kluczowymi funkcjami dostępnymi w bazie Business Source Corporate Plus, które pomogą Ci znaleźć informacje najbardziej istotne dla wyszukiwanego tematu z zakresu biznesu.

3 Zacznijmy od przeprowadzenia wyszukiwania wykorzystując pola z wieloma frazami na ekranie Wyszukiwanie zaawansowane. W pierwszym polu wyszukiwawcznym wpisujemy Sony i wybieramy CO Company Entity z menu rozwijanego Wybierz pole po prawej stronie. W ten sposób zawężamy nasze wyniki do tych powiązanych z terminem Sony. W drugim polu wyszukiwawczym wprowadzamy earnings forecast i wybieramy TX All Text. Zastosujemy również ograniczenie Pełny tekst oraz rozszerzenie Zastosuj powiązane słowa, aby włączyć więcej artykułów powiązanych z naszymi terminami. Następnie, kliknij Szukaj.

4 Lista wyników domyślnie pokazuje wszystkie wyniki i może być przefiltrowana, aby wyświetlić wyniki dla Hasła tezaurusa lub innej opcji dostępnej w kolumnie po lewej stronie. Możesz zawęzić swoje wyniki używając funkcji organiczników w części Ogranicz do lub klikając link Pokaż więcej znajdujący się pod suwakiem daty.

5 Na ekranie Opcje wyszukiwania zawęź lub rozszerz swoje kryteria wyszukiwania i kliknij Szukaj, aby wygenerować nową listę wyników.

6 Możesz wydrukować, wysłać em, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników na wyświetlonej stronie szczegółowego rekordu po kliknięciu odpowiedniej ikony. Albo dodaj większą liczbę wyników do folderu, następnie je wydrukuj, wyślij em, zapisz, zacytuj lub wyeksportuj z folderu. Zawartość folderu możesz zapisać na stałe klikając link Zarejestruj się, następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto.

7 Kiedy używasz Business Source Corporate Plus, możesz również przeszukiwać wg konkretnego typu publikacji. Na przykład przyjmijmy, że chcesz przeczytać Analizy typu SWOT firmy Sony, podkreślające mocne i słabe strony firmy, szanse i zagrożenia. Na ekranie wyszukiwania zaawansowanego wprowadź Sony w polu wyszukiwawczym i wybierz CO Company Entity z menu rozwijanego. Zastosuj ograniczenie Pełny tekst i kliknij Szukaj.

8 Lista wyników została wyświetlona. Pod częścią Typy źródeł po lewej stronie, kliknij Pokaż więcej. Zaznacz Analizy SWOT i kliknij Aktualizacja.

9 Twoje wyniki zostały ograniczone do tych, które zawierają Analizy SWOT. Kliknij link Pełny tekst PDF, aby przeczytać artykuł.

10 Kiedy wyszukujesz w Business Source Corporate Plus możesz obejrzeć artykuły powiązane z Twoim terminem wyszukiwania pojawiające się w kolumnie po prawej stronie na stronie listy wyników. Przytrzymaj kursor myszy na ikonie podglądu, aby wyświetlić informacje o artykule lub kliknij link z tytułem, aby przeczytać pełny tekst artykułu.

11 Ekran Informacje o przedsiębiorstwie zapewnia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących przedsiębiorstw, w tym hierarchicznej struktury i profilu firmy.

12 W każdej chwili kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

13 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO


Pobierz ppt "Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google