Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik"— Zapis prezentacji:

1 Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik http://support.ebsco.com/training/lang/pl/pl.php

2 Witamy w przewodniku Wyszukiwanie zaawansowane EBSCO w bazach Business Source. W tym przewodniku zajmiemy się przeprowadzaniem wyszukiwania zaawansowanego, a także kilkoma kluczowymi funkcjami dostępnymi w bazie Business Source Corporate Plus, które pomogą Ci znaleźć informacje najbardziej istotne dla wyszukiwanego tematu z zakresu biznesu.

3 Zacznijmy od przeprowadzenia wyszukiwania wykorzystując pola z wieloma frazami na ekranie Wyszukiwanie zaawansowane. W pierwszym polu wyszukiwawcznym wpisujemy Sony i wybieramy CO Company Entity z menu rozwijanego Wybierz pole po prawej stronie. W ten sposób zawężamy nasze wyniki do tych powiązanych z terminem Sony. W drugim polu wyszukiwawczym wprowadzamy earnings forecast i wybieramy TX All Text. Zastosujemy również ograniczenie Pełny tekst oraz rozszerzenie Zastosuj powiązane słowa, aby włączyć więcej artykułów powiązanych z naszymi terminami. Następnie, kliknij Szukaj.

4 Lista wyników domyślnie pokazuje wszystkie wyniki i może być przefiltrowana, aby wyświetlić wyniki dla Hasła tezaurusa lub innej opcji dostępnej w kolumnie po lewej stronie. Możesz zawęzić swoje wyniki używając funkcji organiczników w części Ogranicz do lub klikając link Pokaż więcej znajdujący się pod suwakiem daty.

5 Na ekranie Opcje wyszukiwania zawęź lub rozszerz swoje kryteria wyszukiwania i kliknij Szukaj, aby wygenerować nową listę wyników.

6 Możesz wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać, zacytować lub wyeksportować jeden z wyników na wyświetlonej stronie szczegółowego rekordu po kliknięciu odpowiedniej ikony. Albo dodaj większą liczbę wyników do folderu, następnie je wydrukuj, wyślij e-mailem, zapisz, zacytuj lub wyeksportuj z folderu. Zawartość folderu możesz zapisać na stałe klikając link Zarejestruj się, następnie zakładając bezpłatne spersonalizowane konto.

7 Kiedy używasz Business Source Corporate Plus, możesz również przeszukiwać wg konkretnego typu publikacji. Na przykład przyjmijmy, że chcesz przeczytać Analizy typu SWOT firmy Sony, podkreślające mocne i słabe strony firmy, szanse i zagrożenia. Na ekranie wyszukiwania zaawansowanego wprowadź Sony w polu wyszukiwawczym i wybierz CO Company Entity z menu rozwijanego. Zastosuj ograniczenie Pełny tekst i kliknij Szukaj.

8 Lista wyników została wyświetlona. Pod częścią Typy źródeł po lewej stronie, kliknij Pokaż więcej. Zaznacz Analizy SWOT i kliknij Aktualizacja.

9 Twoje wyniki zostały ograniczone do tych, które zawierają Analizy SWOT. Kliknij link Pełny tekst PDF, aby przeczytać artykuł.

10 Kiedy wyszukujesz w Business Source Corporate Plus możesz obejrzeć artykuły powiązane z Twoim terminem wyszukiwania pojawiające się w kolumnie po prawej stronie na stronie listy wyników. Przytrzymaj kursor myszy na ikonie podglądu, aby wyświetlić informacje o artykule lub kliknij link z tytułem, aby przeczytać pełny tekst artykułu.

11 Ekran Informacje o przedsiębiorstwie zapewnia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących przedsiębiorstw, w tym hierarchicznej struktury i profilu firmy.

12 W każdej chwili kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

13 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Bazy Business Source Wyszukiwanie zaawansowane Przewodnik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google