Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REJESTRACJA oraz LOGOWANIE do e-dziennika oprac. Donata Ćmielewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REJESTRACJA oraz LOGOWANIE do e-dziennika oprac. Donata Ćmielewska."— Zapis prezentacji:

1 REJESTRACJA oraz LOGOWANIE do e-dziennika oprac. Donata Ćmielewska

2 1. Aby móc korzystać z e-dziennika musimy posiadać założone wcześniej konto pocztowe ( ). 2. W oknie przeglądarki internetowej wpisujemy: Po wpisaniu tego adresu i kliknięciu „Enter” znajdziemy się na stronie szczecińskiego Portalu Edukacyjnego, przeznaczonego dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

3 REJESTRACJA 3. Teraz przeprowadzamy proces REJESTRACJI. W tym celu po wejściu na Portal Edukacyjny wybieramy zakładkę „Rodzice”, a następnie zielony przycisk „ZAREJESTRUJ”:

4 4. Następnie wprowadzamy dane do rejestracji, które otrzymaliśmy w szkole, czyli : nazwę użytkownika, np.: annnow_12345; rodzic_ oraz hasło, np. S4EHT25E Klikamy przycisk „Zaloguj”.

5 5. Jeżeli dane były poprawne, to pojawi się okno do wprowadzenia Peselu i e-maila Rodzica:

6 6. Po kliknięciu przycisku „Zarejestruj” musimy wejść na swoją pocztę (używając adresu , który podaliśmy wcześniej) i otworzyć wiadomość otrzymaną od Portalu Edukacyjnego. 7. Po otworzeniu wiadomości klikamy link: POTWIERDZENIE REJESTRACJI W SERWISIE PORTALU EDUKACYJNEGO (Uwaga – czasem wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą pojawiać się w folderze INNE, SPAM, ŚMIECI, szczególnie gdy konto pocztowe znajduje się na o2, wp) .

7 8. Po udanej rejestracji przechodzimy do następnego kroku.
Klikamy w niebieski przycisk zaloguj, a następnie link „Jeśli zapomniałeś nazwę użytkownika, ale pamiętasz podany przy rejestracji – kliknij tutaj”

8 LOGOWANIE 9. Wpisujemy swój i klikamy „wyślij do mnie nazwę użytkownika”

9 10. Odbieramy znów pocztę e-mail z loginem, który będzie potrzebny do logowania.
Login zapisujemy sobie (odtąd będziemy korzystać tylko z niego). Teraz klikamy w link Jeśli zapomniałeś hasła – kliknij tutaj.

10

11 11. Wpisujemy nowe, wymyślone przez siebie hasło, którym będziemy się odtąd posługiwać. Będzie ono obowiązujące – więc od razu je zapisujemy i nikomu nie udostępniamy (podobnie jak loginu). Hasło musi zawierać co najmniej 8 znaków, w tym dwie małe litery , dwie cyfry i dwie duże litery. 12. Teraz klikamy znany nam niebieski przycisk „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu – wpisujemy obowiązujące nas odtąd hasło, które sami ustaliliśmy oraz login - czyli tę nazwę użytkownika, którą otrzymaliśmy wcześniej w u. Mamy już wgląd do ocen swoich pociech. 13. Jeśli w SP 46 mamy więcej niż jedno dziecko – po zalogowaniu się jednym loginem i hasłem mamy wgląd do ocen wszystkich swych dzieci (z klas 4-6). Jeśli tak nie jest - zgłaszamy to w szkole (u wychowawcy lub w sekretariacie) .


Pobierz ppt "REJESTRACJA oraz LOGOWANIE do e-dziennika oprac. Donata Ćmielewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google