Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kopciuszek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kopciuszek."— Zapis prezentacji:

1 Kopciuszek

2 Bardzo dawno, może przed wiekiem, w pewnym królestwie dalekim mieszkała wdowa zamożna, co miała dwie córki-brzydule, które kochała czule i pasierbicę – sierotę, której najgorszą dawała robotę.

3 Macocha Kopciuszka do pracy wciąż poganiała i tylko o swoje córeczki dbała. Urodą się córek zachwycała, a jej córki-brzydule tylko otulały się w tiule. W domu nie pracowały, tylko Kopciuszka do pracy ganiały.

4 A tymczasem w królestwie wielki bal się szykuje, a posłaniec ogłasza co następuje: „Król z całego serca Na królewskie komnaty swoje, zaprasza wszystkie dziewoje. A którą Królewicz wybierze, której da pierścień i słowo, Ta będzie przyszłą Królową”.

5 Córki brzydule szykują swoje tiule, biorą jedwab, koronki, kolczyki i pierścionki. Każda chce być księcia żoną, ale czy ją właśnie wybiorą? Macocha wraz córkami do karocy wsiadły, odjechały na królewski bal, a Kopciuszek wciąż jak kocmołuch, wybierał groch z popiołu. Smutny los Kopciuszka…

6 Ale co to za pukanie. Do drzwi Kopciuszka zastukała wróżka
Ale co to za pukanie? Do drzwi Kopciuszka zastukała wróżka. Magiczne słowa wypowiedziała i z Kopciuszka zrobiła się piękna dama.

7 Tymczasem na balu sznur dam się pojawił, co chciały Królewicza na urok swój zwabić.

8 Lecz Książe na wdzięki był nie wzruszony i wciąż szukał dla siebie żony.

9 A gdy królewicz Kopciuszka zobaczył, miłością nagle zapłonił, Z tronu powstał i dwornie się skłonił, Kopciuszka już z objęć nie wypuścił.

10 Nadszedł kres wszystkim smutkom, Królewicz wyprawił huczne wesele i myśmy wszyscy tam byli, a po balu kakao z mlekiem pili.

11 Koniec

12 W przedstawieniu wystąpiły:
Małgorzata Pelak jako Kopciuszek Iwona Starzyńska jako Kólewicz Małgorzata Szcześniak jako Macocha Beata Wiśniewska jako Wróżka Katarzyna Kędzierska jako Kasieńka Justyna Fedorczyk jako Haneczka Anna Sojecka jako Posłaniec Beata Kopydłowska jako Ochmistrz Bożena Kowalczyk-Zarzecka jako Dama Dworu Beata Ptaszek jako Dama Dworu Ewelina Wieliczko jako Dama Dworu Agata Wytrykowska jako Woźnica Grażyna Markowska jako Woźnica Renata Krukowska jako Woźnica Renata Gawryś jako Wożnica Scenarzyski: Agnieszka Kulma i Marta Kupiec Oprawa muzyczna: Robert Więch Fotograf: Sylwester Kasiński Kostiumy: Teresa Piotrowska Dziękuję wszystkim za wielkie zaangażowanie oraz wspaniałą grę aktorską. Agnieszka Kulma


Pobierz ppt "Kopciuszek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google