Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AUTORYZOWANE CENTRUM SERWISOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AUTORYZOWANE CENTRUM SERWISOWE"— Zapis prezentacji:

1 AUTORYZOWANE CENTRUM SERWISOWE

2 Historia firmy Firma RAGZ powstała w 1988 roku jako spółka cywilna. Przez cztery lata jedynymi pracownikami firmy było dwóch wspólników. Firma powstała na fali zmian ustrojowych i otwierania granic na zachód oraz importu stamtąd sprzętu RTV. Przez długi okres jedynym i przynoszącym największy dochód zajęciem były adaptacje sprzętu przywożonego z Niemiec. W 1992 roku przyjęliśmy do pracy pierwszego pracownika i równocześnie wynajęliśmy swój pierwszy lokal do napraw serwisowych. W 1995 roku podpisaliśmy już pierwsze umowy autoryzacyjne (Samsung, JVC) i zmieniliśmy lokal na bardziej reprezentacyjny (w centrum miasta przy ulicy Piotrkowskiej). Nieustannie rozszerzaliśmy swoje usługi by wyjść naprzeciw nowym potrzebom, toteż zajęliśmy się również montażem sieci telewizji kablowej, instalacją oprogramowania komputerowego oraz montażem sieci.

3 Wraz z upływem czasu i rozwojem firmy liczba napraw gwałtownie rosła
Wraz z upływem czasu i rozwojem firmy liczba napraw gwałtownie rosła. Koniecznym było zatrudnienie nowych wykwalifikowanych pracowników. Wówczas firma zmieniła swoją lokalizację – biuro, księgowość i główny serwis naprawczy znajdowały się na ulicy Piłsudskiego. Nowa siedziba była nie tylko większa, ale i bardziej funkcjonalna, co pozwoliło nam sprostać wymaganiom kolejnych firm. Wówczas podpisaliśmy umowy autoryzacyjne z firmami Sony i Philips, co przyczyniło się do kolejnych zmian i znacznego rozwoju. RAGZ zrobił znaczny krok naprzód – w każdej większej miejscowości w województwie łódzkim otworzyliśmy swoje filie lub punkty przyjęć, co sprawiło że staliśmy się największym serwisem napraw w centralnej Polsce.

4 W naszej siedzibie Posiadamy nieruchomość w centrum miasta, w której znajduje się obecnie siedziba całej firmy. Tutaj mieści się zarówno centrum napraw, magazyny oraz pomieszczenia administracyjno – biurowe: księgowość, sala konferencyjna oraz biura współwłaścicieli. Posiadamy trzy oddzielne recepcje: w części biurowej, bezpośrednio w serwisie napraw dla klientów indywidualnych oraz przy rampie rozładowczej dla odbiorców hurtowych. Serwis jest podzielony na główną halę naprawczą oraz dwie oddzielne części, przeznaczone do napraw centralnych.

5 W naszej siedzibie Zatrudniamy ok. 80 osób na różnych stanowiskach. Nasza załoga składa się z techników, magazynierów, kierowców oraz pracowników biurowych, recepcjonistek oraz księgowych. Posiadamy umowy uprawniające nas do wykonywania napraw gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych największych firm RTV i AGD takich jak: LG, Samsung, Philips, Sony, Sharp, JVC, Loewe, Pioneer, Toshiba, Apple. Wykonujemy ok napraw miesięcznie (obsługujemy zarówno indywidualnych klientów jak i sieci handlowe wykonując dla nich naprawy gwarancyjne oraz przedsprzedażne).

6 Główna Hala Napraw Od października funkcjonuje nowa hala napraw (w pełni wyposażona i przystosowana do obowiązujących standardów, z uwzględnieniem wytycznych od Philips Consumer uzyskanych podczas audytu). nowa podłoga i zabezpieczenia ESD, nowe indywidualne stanowiska pracy techników, najnowszej generacji przyrządy do napraw każdego rodzaju sprzętów, zwiększona została powierzchnia hali napraw, ciągi komunikacyjne dostosowane zostały do potrzeb- poprzez wybicie nowych przejść i poszerzenie starych, zmodernizowana instalacja elektryczna.

7 Naprawy centralne - PHILIPS
Wykonujemy naprawy centralne produktów Philips: telefonów bezprzewodowych DECT oraz przenośnych odtwarzaczy DVD PET.

8 Naprawy centralne - Monitory LCD LG
Wykonujemy naprawy centralne monitorów LG LCD. Sprostaliśmy wszystkim wymaganiom technicznym i przygotowaliśmy specjalnie wydzielone pomieszczenie: nowoczesne, całkowicie wyposażone i przygotowane do tego typu przedsięwzięć. Naprawy Centralne Monitorów obsługuje 10 pracowników, którzy wykonują miesięcznie ok napraw monitorów na poziomie elementów, w tym ok. 200 wymian. Obecnie wykonujemy naprawy dla całej Polski, jednak docelowo przedsięwzięcie zakłada obsługę całej Europy – około 15 nowych pracowników.

9 Naprawy centralne - Dekodery Cyfrowe SAMSUNG
Naprawy Centralne Dekoderów SAMSUNG. Hala naprawcza wyposażona jest w pełne zabezpieczenie ESD, indywidualne stanowiska pracy techników (funkcjonalnie rozmieszczone stoły naprawcze z pełną instalacją elektryczną i antenową), odpowiednie oświetlenie oraz ciągi komunikacyjne w pełni dostosowane do potrzeb. Miesięcznie wykonywanych jest ok napraw dekoderów na poziomie elementów.

10 Naprawy Centralne - TV LCD LG
Ze względu na ciągły rozwój, oferta naszych usług stale powiększa się. W zeszłym miesiącu sfinalizowaliśmy umowę na naprawy płyt elektroniki (na poziomie elementów) od telewizorów LCD (ok. 500 szt./m-c). Specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia wydzieliliśmy precyzyjnie przygotowane pomieszczenie z pełną ochroną ESD i niezbędną instalacją i wyposażeniem. W proces ten zaangażowanych jest trzech wysoko wykwalifikowanych pracowników Obecnie wykonujemy naprawy dla całej Polski, jednak docelowo przedsięwzięcie zakłada obsługę całej Europy

11 Naprawy Centralne - APPLE
W tym roku pozytywnie zakończyliśmy także rozmowy z jedną z największych firm branży komputerowej – APPLE Otrzymaliśmy autoryzację jako ogólnopolski serwis na wykonywanie napraw sprzętów typu: IPOD, MACBOOK oraz całych systemów komputerowych Przedsięwzięcie to prowadzi zespół czterech wykwalifikowanych i doświadczonych techników

12 Naprawy Centralne - SONY
Od Lipca 2009 roku prowadzimy ogólnopolski serwis centralny dla firmy SONY. Przedsięwzięcie to obejmuje naprawy gwarancyjne sprzętów typu: DVD, DVDr,Hi-Fi Systems, Aparaty Fotograficzne, Kamery Video oraz pozostałe produkty konsumenckie.

13 Naprawy Centralne - Dekodery Cyfrowe STRONG
Naprawy Centralne Dekoderów STRONG. Hala naprawcza wyposażona jest w funkcjonalne stanowiska testowe i naprawcze z pełną instalacją elektryczną i antenową, odpowiednie oświetlenie oraz ciągi komunikacyjne w pełni dostosowane do potrzeb. Miesięcznie wykonywanych jest ok napraw dekoderów, dział zatrudnia około 10 osób.

14 Szkolenia i Konsultacje
Za względu na wyspecjalizowaną kadrę oraz odpowiednio wykształconych techników oferujemy pomoc, konsultacje, porady i szkolenia dla techników z całego kraju. Systematycznie jesteśmy proszeni o opinie techniczne lub pomoc w naprawie problematycznych sprzętów.

15 Powierzchnia magazynowa
Ciągi komunikacyjne przystosowane do sprawnego obiegu naprawianego sprzętu (FIFO), Reorganizacja i powiększenie magazynów, Obecna powierzchnia magazynowa to ok. 800 m2, natomiast cała powierzchnia naszej firmy to m2 Ze względu na nowe inwestycje obecnie przygotowujemy do wykorzystania i stworzenia nowych lini naprawczych oraz powierzchni amgazynowych około 720 m2.

16 Dystrybucja części zamiennych
Prowadzimy również dystrybucję części zamiennych do napraw sprzętów Philips dla serwisów z Polski. Jesteśmy przygotowani by sprawnie prowadzić cały proces dystrybucyjny: począwszy od przyjmowania zamówień po pełną obsługę księgową, zarówno samych części zamiennych jak i produktów przeznaczonych do wymian gwarancyjnych.

17 System logistyczny Aby wyjść naprzeciw pojawiającym się możliwościom oraz być przygotowanym do obsługi sieci handlowych z całego kraju nabyliśmy nowe samochody dostawcze. Obecnie posiadamy 7 całkiem nowych aut specjalnie wyposażone i przygotowane do przewożenia delikatnych i drogich sprzętów RTV i AGD wszystkich rozmiarów: pięć marki Peugeot Boxer, dwa marki Citroen Berlingo.

18 System logistyczny Opracowaliśmy system logistyczny oparty na własnych środkach transportu jak i umowach z zewnętrznymi firmami kurierskimi. Nasza firma wykonuje ok. 450 przesyłek dziennie. Istnieje możliwość łatwego i sprawnego dotarcia do naszej firmy dużym samochodom dostawczym oraz ciężarowym typu TIR.

19 Obsługa Klienta Serwis posiada oddzielne dwie Recepcje dla Klientów Indywidualnych oraz Hurtowych czynne codziennie. Zapewniamy również Call Center dla Klientów Indywidualnych. Infolinię obsługują obecnie dwie osoby w sposób ciągły (od do 17.00) – w przypadku zajętych obu stanowisk rozmowa przełączana jest na recepcję główną klientów indywidualnych (dwie kolejne osoby), gdzie również udzielane są informacje o naprawianych sprzętach. RAGZ obecnie dysponuje 6 liniami telefonicznymi.

20 Zaplecze Socjalne Każdy Pracownik posiada indywidualną szafkę ubraniową w pomieszczeniu , w którym również znajduje się łazienka z prysznicem; Zostały również udostępnione trzy pomieszczenia kuchenno – jadalne. Posiadamy również Salę Konferencyjną, w której odbywają się zarówno szkolenia dla Pracowników jak i wszelkiego rodzaju pokazy i prezentacje dla naszych kontrahentów.

21 Zmiany Nieustannie dbamy o rozwój naszej firmy. Pragniemy by RAGZ wychodził naprzeciw najnowszym trendom na rynku. Nasze działania mają na celu przekształcenie serwisu w nowoczesną firmę, elastyczną i zdolną do spełnienia wszystkich stawianych nam wymagań. Aby wprowadzane zmiany odpowiadały transformacjom firm elektronicznych, wnikliwe analizujemy przekształcenia zachodzące na polu napraw sprzętów RTV i AGD. Wnioski z naszych obserwacji są jednoznaczne - większość światowych producentów zmierza ku centralizacji napraw. Chcąc działać rozwojowo musimy modernizować naszą firmę nie tylko na polu funkcjonalno-technologicznym ale przede wszystkim stawiać sobie nowe cele i zmieniać ogólny wizerunek naszego przedsiębiorstwa.

22 Zmiany Po zmianach dotyczących funkcjonalności i efektywności działania, obecnie przeprowadziliśmy również etap poprawy ogólnego wizerunku naszej firmy. Cały program modernizacji zakładał renowację zarówno głównej recepcji dla klientów indywidualnych oraz elewacji zewnętrznej. Przyczyniło się do podniesienia naszej prezencji oraz pozycji w oczach partnerów jak i klientów.

23 Kolejne wyzwania W celu zwiększenia wydajności i polepszenia wszelkich procesów działalności firmy jesteśmy w trakcie wdrażania międzynarodowego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Skutecznie działający system jakości będzie wymuszał jednolitą i powtarzalną jakość usług, a także ciągłe ich doskonalenie.

24 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "AUTORYZOWANE CENTRUM SERWISOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google