Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady pierwszeństwa Skrzyżowania dróg równorzędnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady pierwszeństwa Skrzyżowania dróg równorzędnych."— Zapis prezentacji:

1 Zasady pierwszeństwa Skrzyżowania dróg równorzędnych

2 Drogi równorzędne Drogi równorzędneto drogi o takiej samej ważności. Skrzyżowanie takich dróg poznamy po tym, że nie jest ono oznakowane lub oznakowane jest takim znakiem. Drogi równorzędne to drogi o takiej samej ważności. Skrzyżowanie takich dróg poznamy po tym, że nie jest ono oznakowane lub oznakowane jest takim znakiem.

3 Drogi równorzędne Zasady obowiązujące na skrzyżowaniach dróg równorzędnych obowiązują również we wszystkich sytuacjach gdzie brak oznakowania: parkingi, stacje benzynowe, podwórka, place manewrowe itp.

4 Drogi równorzędne Zasada wolnej prawej strony. Na skrzyżowaniu dróg równorzędnych pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z naszej prawej strony.

5 Skrzyżowanie dróg równorzędnych 1

6 2

7 3

8 4

9 5

10 6

11 Drogi równorzędne Zasady.Może się zdarzyć, że zasada wolnej prawej strony nie pozwoli jednoznacznie określić kolejności przejazdu. Zasady. Może się zdarzyć, że zasada wolnej prawej strony nie pozwoli jednoznacznie określić kolejności przejazdu.

12 Drogi równorzędne Zasada skrętu w lewo. Jeśli zamierzasz skręcać w lewo, a z drogi równorzędnej położonej na wprost nadjeżdża pojazd jadący prosto lub skręcający w swoją prawą stronę to musisz mu ustąpić pierwszeństwa.

13 Skrzyżowanie dróg równorzędnych 7

14 8

15 Wykonał : Robert Stawicki Drawsko Pomorskie 2005


Pobierz ppt "Zasady pierwszeństwa Skrzyżowania dróg równorzędnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google