Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa, 2009 Wizją Tczewa jest miasto, które będzie rozwijać się jako silny gospodarczo ośrodek subregionalny, dogodnie skomunikowany w obszarze metropolii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa, 2009 Wizją Tczewa jest miasto, które będzie rozwijać się jako silny gospodarczo ośrodek subregionalny, dogodnie skomunikowany w obszarze metropolii."— Zapis prezentacji:

1 Warszawa, 2009 Wizją Tczewa jest miasto, które będzie rozwijać się jako silny gospodarczo ośrodek subregionalny, dogodnie skomunikowany w obszarze metropolii trójmiejskiej i stanowiący jej otwarcie na południową część regionu pomorskiego. Miasto charakteryzować będzie bogata oferta usług, przyjazne warunki zamieszkania, uwzględniające walory kulturalne, przyrodnicze i możliwości aktywnej rekreacji. T czew DORADCA EMITENTA:

2 Jest miejscem skrzyżowań tras europejskich. Będąc ważnym węzłem drogowym i kolejowym północnej Polski łączy szlaki transportowe wschodu i zachodu, północy i południa. 6 km do węzła autostrady A1. Gospodarka Tczewa rozwija się dynamiczne. Produkcja, usługi i handel stale mogą tutaj znaleźć atrakcyjne nieruchomości dla swojej działalności. Miasto jest siedzibą Pomorskiej Strefy Ekonomicznej, oferującej specjalne udogodnienia firmom i korporacjom. Tczew jest pomorskim miastem, usytuowanym w subregionie Kociewie, które jest dumne ze swojej historii, kultury, sztuki i tradycji. Z powierzchnią 22,3 km² i 60 tysiącami mieszkańców lokuje się jako czwarte miasto na Pomorzu i jest centrum obsługi subregionu. Tczew jest miastem nadwiślańskim związanym z międzynarodową drogą wodną E70 (Berlin- Kaliningrad-Kłajpeda), stale rozwijającym turystyczną infrastrukturę nadwodną. Zainwestowali tu między innym: FLEXTRONICS INTERNATIONAL POLAND Sp. z o.o., GEMALTO Sp. z o.o., MOLEX PREMISE NETWORKS Sp. z o.o., CARTONDRUCK sp. z o.o., PRESS-GLAS S.A., TB Opakowania sp. z o.o., VOGEL&NOOT PACKAGING POLSKA, MBF Sp. z o.o., VETREX Sp. z o.o.

3 Bulwar nadwiślański został uhonorowany pierwszym wyróżnieniem Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa pomorskiego. Przedsięwzięcie finansowano z budżetu miasta oraz budżet państwa w ramach kontraktu wojewódzkiego. Przystań pasażersko – żeglarska w ciągu bulwaru nadwiślańskiego.

4 4 I emisja obligacji na okaziciela w 2 transzach: 1 transza na kwotę 10 mln zł wyemitowana została w 2001 roku. 2 transza na kwotę 5 mln zł wyemitowana została w 2002 roku. DORADCA EMITENTA: II emisja obligacji na okaziciela w 2 transzach: 1 transza na kwotę 5 mln zł wyemitowana została w 2005 roku. 2 transza na kwotę 5 mln zł wyemitowana została w 2006 roku. III emisja obligacji na okaziciela 1 transza kwotę 20,0 mln zł wyemitowana została w 2009 roku. Dotychczasowe emisje obligacji:

5 Rozwój układu drogowego: 4.400.000 zł Rewitalizacja Starego Miasta: 4.700.000 zł Rozwój komunalnego Budownictwa mieszkaniowego: 1.500.000 zł Rozwój terenów rekreacyjno – sportowych: 4.830.000 zł 2009 Budżet miasta – wydatki: 161.745.142 zł w tym wydatki inwestycyjne: 38.708.250 zł (23,9%) DORADCA EMITENTA:

6 Transportowy Węzeł Integracyjny – 36 mln zł P LANY NA KOLEJNE LATA :

7 - Rewitalizacja Starego Miasta – 20 mln zł P LANY NA KOLEJNE LATA :

8 Dom Przedsiębiorcy Tczewa – 4 mln zł - inkubator przedsiębiorczości w kierunku proinnowacyjnym - centrum wsparcia i informacji małego i średniego biznesu P LANY NA KOLEJNE LATA :

9 dobry poziom wykształcenia i kwalifikacje dostępność ludzi i stabilność poziomu płac bliskość do Wyższych Uczelni w Trójmieście dostępność kadry technicznej i zarządzającej główne tereny Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jej kluczowymi firmami dobra dostępność do węzłów drogowych, lotniczych, morskich zaawansowana infrastruktura i otwarcie na żeglugę śródlądową atrakcyjny całoroczny program kulturalny i rekreacyjny Struktura zatrudnienia względem własności firm w Tczewie osiągnęła europejski poziom. Ponad 80% pracowników zatrudnia kapitał prywatny – głównie podmioty z udziałowcami zagranicznymi (41%), polskie spółki prawa handlowego (20%) oraz osoby fizyczne (małe i średnie przedsiębiorstwa – 20%). Sektor państwowy i samorządowy jest pracodawcą dla 16% zatrudnionych. Dlaczego Tczew? certyfikat ISO 9001-2000Dyplom EuropejskiPrzejrzysta Polska

10 www.tczew.pl Zastępca Prezydenta Miasta – Zenon Drewa Skarbnik Miasta – Helena Kullas DORADCA EMITENTA:


Pobierz ppt "Warszawa, 2009 Wizją Tczewa jest miasto, które będzie rozwijać się jako silny gospodarczo ośrodek subregionalny, dogodnie skomunikowany w obszarze metropolii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google