Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OJCZYZA DLA KAŻDEGO JEST INNA! DLA NIEKTÓRYCH JEST JAK DOM, A DLA JESZCZE INNYCH TO MOŻE BYĆ JĘZYK, KTÓREGO SIĘ NAUCZYLIŚMY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OJCZYZA DLA KAŻDEGO JEST INNA! DLA NIEKTÓRYCH JEST JAK DOM, A DLA JESZCZE INNYCH TO MOŻE BYĆ JĘZYK, KTÓREGO SIĘ NAUCZYLIŚMY."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 OJCZYZA DLA KAŻDEGO JEST INNA! DLA NIEKTÓRYCH JEST JAK DOM, A DLA JESZCZE INNYCH TO MOŻE BYĆ JĘZYK, KTÓREGO SIĘ NAUCZYLIŚMY.

5 POSTAWA SZACUNKU, UMIŁOWANIA I ODDANIA WŁASNEJ OJCZYŹNIE ORAZ CHĘĆ PONOSZENIA DLA NIEJ OFIAR. TO STAWIANIE DOBRA OJCZYZNY PONAD WŁASNE. CHARAKTERYZUJE SIĘ TEŻ PRZEDKŁADANIEM CELÓW WAŻNYCH DLA OJCZYZNY NAD OSOBISTE.

6

7 Bóg, Honor, Ojczyzna – dewiza Wojska Polskiego. Została wprowadzona po raz pierwszy na sztandary oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie przez Naczelnego Wodza rozkazem z dnia 15 października 1943 r.

8 Rodło – to znak przedstawiający bieg rzeki Wisły wraz z zaznaczonym miastem Krakowem używany przez Związek Polaków w Niemczech od roku 1933 do dzisiaj.

9 II WOJNA ŚWIATOWA

10 966 – CHRZEST MIESZKA I – POCZĄTEK CHRYSTIANIZACJI PAŃSTWA PIASTOWSKIEGO 1025 – BOLESŁAW CHROBRY – PIERWSZY KRÓL POLSKI 1410 – ZWYCIĘSTWO POLSKIE POD GRUNWALDEM

11 3 MAJA 1791 – UCHWALENIE PIERWSZEJ W EUROPIE A DRUGIEJ NA ŚWIECIE KONSTYTUCJI 1795 – POLSKA ZNIKA Z MAP EUROPY 1863 – ZWYCIĘSTWO JANA III SOBIESKIEGO POD WIEDNIEM 11.11.1918 – ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

12 OJCZYZNĘ KOCHA SIĘ NIE DLATEGO, ŻE JEST WIELKA, ALE DLATEGO, ŻE JEST WŁASNA...

13 KONIEC Prezentacje wykonał: Krystian Ratajczak kl. II LI


Pobierz ppt "OJCZYZA DLA KAŻDEGO JEST INNA! DLA NIEKTÓRYCH JEST JAK DOM, A DLA JESZCZE INNYCH TO MOŻE BYĆ JĘZYK, KTÓREGO SIĘ NAUCZYLIŚMY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google