Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gabinet Okulistyczny. Badanie pacjenta, wydruki wizyt, automatyczna realizacja recepty na stanowisku sprzedaży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gabinet Okulistyczny. Badanie pacjenta, wydruki wizyt, automatyczna realizacja recepty na stanowisku sprzedaży."— Zapis prezentacji:

1 Gabinet Okulistyczny. Badanie pacjenta, wydruki wizyt, automatyczna realizacja recepty na stanowisku sprzedaży.

2 W celu otwarcia modułu Gabinetu Okulistyczny, należy kliknąć na ikonę – Gabinet na lewym pasku w głównym oknie lub w górnym pasku menu – Gabinet – Nowa wizyta.

3 W pojawiającym się oknie dodajemy pacjenta, klikając – Wybierz i dodając go z pojawiającej się listy ( jeśli jest to nowy pacjent, klikamy – Dodaj i zakładamy mu kartotekę). Lekarz lub optometrysta wybiera z listy swoje dane jako prowadzącego badanie.

4 Pierwszą zakładką do wypełnienia jest – Wywiad
Pierwszą zakładką do wypełnienia jest – Wywiad. Należy wypełnić pola, które są istotne dla prowadzącego badanie. Uwaga! W module Gabinet okulistyczny, wypełnianie pól w zakładkach jest dowolne. Nie ma pól „obowiązkowych”, które należy wypełnić.

5 Kolejną zakładką jest – Badanie podstawowe, obejmujące Visus, Snellen, Autorefraktometr, test Ishihara, test Stereoskopii. W pasku – Uwagi istnieje możliwość dodatkowego opisu.

6 W kolejnej zakładce znajduje się – Badanie szczegółowe
W kolejnej zakładce znajduje się – Badanie szczegółowe. Jest to opisowe badanie dla prawego i lewego oka pacjenta.

7 W oknie – Recepta i diagnoza można zapisać parametry optyczne dla okularów lub soczewek a także podać ewentualnie zdiagnozowaną chorobę lub wadę wzroku.

8 Zakładka – Przepisane leki, umożliwia dodawanie przeznaczonych dla pacjenta leków wraz z przepisem ich dawkowania. Kliknięcie przycisku – Dodaj lek, otwiera okno z lekami. Możliwe jest ich dodawanie, edycja, zmiana sposobu dawkowania.

9 Ostatnią zakładką jest – Dodatkowy opis
Ostatnią zakładką jest – Dodatkowy opis. Umożliwia lekarzowi lub optometryście dodanie dodatkowych informacji o pacjencie. Po zakończeniu wizyty należy uzupełnić okno z jej kosztem i zaznaczyć opcję – Wizyta została zakończona a następnie kliknąć – Zamknij.

10 Wizyta została zapisana i można ją znaleźć, klikając w górnym menu – Gabinet – Wizyty zakończone. Interesującą nas wizytę wyszukujemy sortując ją poprzez zakładkę – Z okresu, lub wpisując trzy pierwsze litery nazwiska pacjenta. Podświetlając wybraną wizytę i klikając – Wydruk skrócony, możemy pacjentowi dać jednostronicowy dokument z najważniejszymi dla niego wynikami wizyty. Istnieje też możliwość wydruku trzystronnicowego (z wszystkimi informacjami z badania) - Wydruk pełny. Po wybraniu opcji wydruku w pojawiającym się okienku klikamy – OK. (zostaje wydrukowany dokument).

11 Jeśli pacjent po wyjściu z Gabinetu, zdecyduje się wykonać okulary w salonie, sprzedawca otwiera okno – Gabinet – Wizyty zakończone i podświetlając wybraną wizytę, klika przycisk – Realizuj. Automatycznie dane pacjenta/klienta, lekarza i parametry optyczne przepisują się do odpowiednich pól. Wystarczy kliknąć – Dalej i przystąpić do wystawiania zlecenia.


Pobierz ppt "Gabinet Okulistyczny. Badanie pacjenta, wydruki wizyt, automatyczna realizacja recepty na stanowisku sprzedaży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google