Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tajemnice starszych ludzi Do wszystkich przyjació ł emerytów…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tajemnice starszych ludzi Do wszystkich przyjació ł emerytów…"— Zapis prezentacji:

1

2 Tajemnice starszych ludzi

3 Do wszystkich przyjació ł emerytów…

4 Tajemnica życia mieści się w 6 słowach: Przed osiągnięciem średniego wieku– nie obawiaj się! Po jego osiągnięciu – nie żałuj!

5 Ciesz się życiem dopóki możesz Nie czekaj dopóki przestaniesz się nawet móc poruszać i zacząć wówczas żałować! Dopóki jest to fizycznie możliwe odwiedzaj miejsca, które chciałbyś zobaczyć.

6 Kiedy tylko będzie to możliwe, spotykaj się z kolegami z klasy, z pracy i starymi przyjaciółmi. Nie po to, żeby podjeść, po prostu coraz mniej czasu na to zostaje!

7 Pieniądze trzymane w bankach mogą przestać być Twoje. Jeżeli tylko chcesz je wydać, wydawaj, traktuj się dobrze, jesteś coraz starszy!

8 Jeżeli masz ochotę coś zjeść, jedz! Najważniejsze to czuć się szczęśliwym!

9 1.Jedz często żywność dobrą dla zdrowia, jedz często, ale to nie wszystko. 2. Rzadziej jedz żywność niezdrową – staraj się ją ograniczać ale nie rezygnuj z niej całkowicie.

10 Podchodź do chorób optymistycznie, niezależnie czy jesteś biedny, czy bogaty. Każdy się rodzi, starzeje, choruje i umiera. Nie ma od tego wyjątków!

11 Nie bój się chorób i nie martw się nimi. Załatw wszystkie zaległe sprawy i będziesz mógł odejść nie żałując niczego!

12 Pozwól lekarzom zajmować się Twoim ciałem, pozwól BOGU/NATURZE zajmować się Twoim życiem. Lecz panuj nad swoimi nastrojami!

13 Jeżeli zmartwienia mogą wyleczyć Cię z choroby, martw się ! Je ż eli zmartwienia mog ą wyd ł u ż y ć Twoje ż ycie, martw si ę ! Je ż eli zmartwienia mog ą zmienia ć si ę w szcz ęś cie, martw si ę !

14 Nasze dzieci same kształtują swój los.

15 Troszcz się o cztery stare skarby 1.Swoje stare ciało – zwracaj większą uwagę na zdrowie, w tym względzie tylko na sobie możesz polegać. 2.Emerytura – pieniądze, które Ty zarobiłeś, najlepiej trzymać je dla siebie. 3.Twoja towarzyszka życia – chroń ją w każdej chwili, to ją przede wszystkim pozostawisz samą. 4.Twoi starzy przyjaciele – korzystaj z każdej okazji żeby się z nimi spotykać, takie okazje będą się trafiać coraz rzadziej.

16 To co musisz robić codziennie ! Uśmiechać się i śmiać

17 Płynąca woda nie zawraca. Podobnie życie, uczyń je szczęśliwym.

18 Niech Bóg Cię błogosławi !


Pobierz ppt "Tajemnice starszych ludzi Do wszystkich przyjació ł emerytów…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google