Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nic dwa razy się nie zdarza Najpopularniejsze tomy wierszy i zbiory poezji Dlatego żyjemy, Dlatego żyjemy, Pytania zadawane sobie, Pytania zadawane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nic dwa razy się nie zdarza Najpopularniejsze tomy wierszy i zbiory poezji Dlatego żyjemy, Dlatego żyjemy, Pytania zadawane sobie, Pytania zadawane."— Zapis prezentacji:

1

2 Nic dwa razy się nie zdarza

3

4 Najpopularniejsze tomy wierszy i zbiory poezji Dlatego żyjemy, Dlatego żyjemy, Pytania zadawane sobie, Pytania zadawane sobie, Wołanie do Yeti, Wołanie do Yeti, Rymowanki dla dużych dzieci, Rymowanki dla dużych dzieci, Miłość szczęśliwa i inne wiersze, Miłość szczęśliwa i inne wiersze, Milczenie roślin, Milczenie roślin,

5 Jedną z największych nagród była Nagroda Nobla w dziedzinie literatury (01.10.1996)

6 Otrzymała również Order Orła Białego, wręczonego przez Bronisława Komorowskiego. Otrzymała również Order Orła Białego, wręczonego przez Bronisława Komorowskiego.

7 Wisława nie lubiła występować publicznie. Uważała, że wszystko, co powinniśmy wiedzieć o jej życiu, napisała w swoich wierszach.

8 Kochała … BOKS ! Potrafiła wstać w środku nocy by obejrzeć w telewizji transmisję z walki boksera za oceanem. Trzymała w domu tekturową podobiznę Gołoty.

9 Wisława Cierpiała na raka płuc. Mimo pobytu w szpitalu Wisława nie poddawała się. Nie traciła humoru. Śmiała się, żartowała z lekarzami.

10 Jej wiersze były śpiewane przez polskich artystów Łucja Prus: "Nic dwa razy" Maanam: "Nic dwa razy Grzegorz Turnau: To tu, to tam Zbigniew Zamachowski: Miłość od pierwszego wejrzenia

11 Katarzyna Kolenda-Zalewska zrealizowała w 2010 r. film o poetce – Chwilami życie bywa znośne, w którym o Wisławie Szymborskiej opowiadają m.in. Woody Allen i Vaclav Havel.

12 Wisławę Szymborską charakteryzował spokój, dystans do świata, pogodzenie się ze światem. Nie rywalizowała z nikim - Tomasz Łubieński.

13 Wisława Szymborska- Włodek zmarła 1 lutego w 2012 roku, miała 89 lat. Zmarła w swoim domu, w swoim łóżku, w swoim pokoju. Spokojnie, we śnie - powiedział Michał Rusinek, asystent noblistki.

14 Zgasło wielkie światło polskiej poezji

15 Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

16 Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie. Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą. Wisława Szymborska

17 ROKSANA BŁASZCZAK KLASA III B Wykonała


Pobierz ppt "Nic dwa razy się nie zdarza Najpopularniejsze tomy wierszy i zbiory poezji Dlatego żyjemy, Dlatego żyjemy, Pytania zadawane sobie, Pytania zadawane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google