Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt: Szczyty Życia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt: Szczyty Życia"— Zapis prezentacji:

1 Projekt: Szczyty Życia

2 Fundacja „Pokonaj Raka”
Fundacja "Pokonaj raka" powstała z myślą o wszystkich chorych na raka i ich bliskich. Poprzez realizacje projektów pokazujemy i przekonujemy, że raka można pokonać. Rak nie jest wyrokiem a szansą na rozpoczęcie nowego życia. Warto przekraczać własne granice i zdobywać kolejne szczyty życia... szczyty ludzkich możliwości.

3 Założenia projektu Szczyty Życia
Szczyty Życia to projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na ogólnoświatowy problem walki z choroba nowotworową. Próba zdobycia przez ludzi, którzy walczą z chorobą - 9 najwyższych szczytów kontynentów należących do pełnej Korony Ziemi jest symbolem pokonywania choroby. Projekt zakłada próbę zdobycia szczytów: Elbrus 5642 (sierpień) 2014 : McKinley 6195, , Carstensz Piramida 4884, Góra Kościuszko 2230 2015: Masyw Vinsona 4897, Mount Everest 8850 Podopieczni Fundacji zdobyli już: 2010 Mont Blanc 4810 2012 Kilimanjaro 5895 2013: Aconcagua (luty), Dali wiarę i nadzieję tym wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swą walkę.

4 Ambasadorzy projektu– pokonali RAKA
Jaga Filipczyk, amazonka, z Fundacją „PR” uczestniczyła w trekkingu wokół Mont Blanc 2012, (73 lata) Wojtek Samp, pokonał raka pnia mózgu, z Fundacją”PR” zdobył najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc 4810 m n p m, obecnie, (32 lata) Małgosia Kotewicz, amazonka, z Fundacją „PR” zdobyła najwyższy szczyt Afryki, Kilimanjaro 5895 m n p m, (50 lat) Zbyszek Wiśniewski, pokonał raka żołądka, z Fundacją „PR” uczestniczył w trekkingu wokół Mont Blanc 2012, (57 lat) Dominik Makowski, wygrał z chłoniakiem, autor książki "Szeregowy Chłoniak", w której ciężką walkę z chorobę nowotworową porównuje do pola bitwy na którym bezcenną bronią staje się dobry humor, z Fundacją „PR” uczestniczył w trekkingu wokół Mont Blanc (27 lat)

5 Patroni medialni projektu
Rynek Zdrowia, rynekzdrowia.pl Gazeta Wyborcza .podróże.pl, Aktywni.pl National Geographic Traveller Informacje prasowe na temat projektu wysyłane były również do pozostałych mediów o ogólnopolskim zasięgu jak również mediów lokalnych. Honorowy Patronat objęła Minister Sportu Joanna Mucha

6 Doświadczenie i bezpieczenstwo
Uczestnikom wypraw towarzyszyć będzie Tomek Kobielski – pasjonat gór, doświadczony wpinacz i alpinista. Zdobywca pełnej Korony Ziemi, zdobywca 2 ośmiotysięczników w tym Mount Everest. Współorganizator wyprawy z udziałem Martyny Wojciechowskiej Falvit Everest Expedition. Członek polskich wypraw na K2 i Lhotse wspieranych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Za szerzenie wśród społeczeństwa, sponsorów, mediów idei projektu i wiary, że z chorobą nowotworową można wygrać - odpowiada osobiście Kasia Gulczyńska – Prezes Fundacji Pokonaj Raka, której pasja niesienia wsparcia i oddanie dla Fundacji gwarantują powodzenie projektu i zabezpieczenie na wszystkich możliwych polach jego realizacji. W ciągu 22 miesięcy brała udział w 8 wyprawach na szczyty z pełnej Korony Ziemi realizując osobisty projekt "Za każdą chemię - jeden szczyt".

7 Agnieszka Ciszewska - Kraków
Agnieszka - podopieczna Fundacji Pokonaj Raka kandydatka do zdobycia Elbrus. Pochodzi z Olkusza. W zdiagnozowano u Agnieszki raka, skończyła właśnie 31 lat i jej świat się rozpadł... Po konsultacjach w olkuskim szpitalu podjęła decyzję, że chce być leczona w Centrum Onkologii w Gliwicach. Kolejne badania potwierdziły czerniaka. Agnieszka przeszła szereg operacji związanych z usuwaniem węzłów, usuwaniem zmian skórnych i przeszczepami skóry. Nadal jest pod regularną opieką lekarzy z Gliwic. Agnieszka wygrała z chorobą i dziś chce pokazać innym chorym , że rak to nie wyrok Realizuje swoje pasje. Kończy wymarzony kierunek studiów w Instytucie Archeologii na UJ w Krakowie, pracuje zawodowo, ma cudownych Przyjaciół, spełnia się jako matka wychowując samotnie dwóch synów. „Żyję i cieszę się każdym dniem - mówi Agnieszka . Wczoraj zaczęłam malować, dziś marzę o tym by zamienić szpilki na buty do wspinaczki wysokogórskiej, a myszkę komputera na czekan, jutro może nauczę się grać na skrzypcach :) dlaczego nie?

8 Julek Pietrzak - Łódź Julek - podopieczny Fundacji Pokonaj Raka oraz łódzkiej Fundacji Gajusz kandydat do zdobycia Elbrus. Julek pochodzi z Łodzi i jest przyszłorocznym maturzystą . Obecnie uczęszcza do IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. W dzieciństwie zdiagnozowano u Julka nowotwór: neuroblastomę IV stopnia z przerzutami. To złośliwy nowotwór wywodzący się z komórek cewy nerwowej . Julek większość dzieciństwa spędził w szpitalach poddawany zabiegom chirurgicznym, chemio i radioterapii. Julek wygrał z chorobą i dziś chce pokazać innym chorym dzieciom , że rak to nie wyrok. Jest przeciętnym nastolatkiem dzisiejszych czasów. Lubi gry na komputerze, spotkania z kumplami a rodzice ciągle „myją mu głowę” o lepsze stopnie w szkole. Julek pasjonuj się fotografią, skończył też szkołę muzyczną i gra na gitarze basowej ze swoim zespołem . Jeździ na deskorolce. Julek ma swoje marzenia . Uprawia wspinaczkę na ściance. Chciałby zdobywać szczyty. Jednym z nich jest Elbrus.

9 Zbigniew Wisniewski Zbyszek kocha wycieczki rowerowe i góry .
Zbyszek ma 57 lat - kilka lat temu zdiagnozowano u niego nowotwór żołądka. Przeszedł resekcja części żołądka, były podejrzenia przerzutu na wątrobę. Pani doktor po ostatniej chemii powiedziała: „ciesz się każdym dniem", a tych dni upłynęło już ponad Nie wszystkie dawały powody do radości. Jednak dzisiaj Zbyszek kiedy pokonuję swoje zmęczenie i obok zdrowego kolegi przejdzie trasę lub zdobędzie szczyt, czuję się dumny i spełniony. Wtedy wie, że nie warto zamykać się ze swoją chorobą w pokoju, lecz wziąć się z nią za bary, wywlec w góry, dać jej w kość i powiedzieć: znowu z tobą wygrałem. Zbyszek kocha wycieczki rowerowe i góry .

10 Korzyści dla Partnera Obszar CSR Świadczenia promocyjne i PR .
Partner wspiera w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu projekt ogólnopolski , promujący idee Fundacji Pokonaj Raka - chorobę można pokonać, rak nie jest wyrokiem, zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem zwycięstw z chorobą nowotworową. Partner wspiera konkretnie osobę – Julka Pietrzaka Świadczenia promocyjne i PR . Świadczenia promocyjne : informacje o Partnerze na wszelkich materiałach promujących projekt: stronach www Fundacji , portalach społecznościowych, filmach i fotografiach z podróży , ubraniach z podróży oraz na kanale you tube Fundacji- na filmach z wyprawy .

11

12

13 Informacje internetowe – Aconcagua Expedition 2013
chorobe,wid, ,wiadomosc.html?ticaid=110365 poznan/1,124838, ,Poznanianka_walczy_z_rakiem__wiec_chce_zdobyc_szczyt.html

14

15 POKONAJ RAKA – WYGRAJ ŻYCIE!


Pobierz ppt "Projekt: Szczyty Życia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google