Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzinny Ogród Działkowy „USTRONIE” w Międzychodzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzinny Ogród Działkowy „USTRONIE” w Międzychodzie"— Zapis prezentacji:

1 Rodzinny Ogród Działkowy „USTRONIE” w Międzychodzie

2 Słowa Zofia Drwęska-Doeringowa
Hymn działkowca z 1935r. W radosnych blaskach wiosny rozkwita Nasza Zielona Rzeczpospolita, Dobro ludzkości w hymnie swym śpiewa Sztandar jej dumnie powiewa. W swoich szeregach ma ludzi ze stali Wierni jej wszyscy są wielcy i mali Składa jej każdy daninę ze swej pracy Wszyscy poddani dla niej jednacy. ---Hołdem działkowców swoich okryta Wiwat Zielona Rzeczpospolita. ---Hołdem działkowców swoich okryta Wiwat Zielona Rzeczpospolita. Słowa Zofia Drwęska-Doeringowa

3 „Chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to się upij, rok – ożeń, a całe życie – miej ogród” Przysłowie chińskie

4 Witamy w ROD „Ustronie” w Międzychodzie – oazie radości i spokoju dla mieszkańców miasta!
Brama główna

5 Jan Samul (aktualny Prezes ROD)
Ogród zajmuje powierzchnię 5,2 ha o liczbie 169 działek. Jego powstanie datuje się na rok Pierwszym prezesem Ogrodu został Adam Otocki, który wraz z Januszem Kędzią byli pierwszymi założycielami Ogrodu. Kolejni prezesi, którzy pełnili tą zaszczytną funkcję to: Jan Tomaszewski, Jerzy Tomkowiak Jan Samul (aktualny Prezes ROD)

6 Obecny skład Zarządu ROD „Ustronie”:
Jan Samul – Prezes, Jerzy Podgruszewski – Vice Prezes, Hanna Gramała – Skarbnik , Joanna Środecka – Sekretarz, Eugeniusz Naskręt – Członek Gospodarzem Ogrodu jest Pan Andrzej Łęszczak.

7 Prezes Jan Samul i Vice-Prezes
Jerzy Podgruszewski Prezes Jan Samul i Gospodarz Andrzej Łęszczak

8 Staraniem Prezesa Jerzego Tomkowiaka powstał Dom Działkowca „Narcyz”, przebudowany za kadencji Prezesa Jana Samula. Świetlica ta posiada toaletę, kuchnię oraz salkę do dyspozycji działkowców. Przylega do niej plac z trawnikiem wykorzystywanym do imprez plenerowych. W przyszłości myśli się o założeniu w świetlicy podręcznej biblioteki m.in. z literaturą ogrodniczą oraz biura Zarządu.

9 Dom Działkowca „Narcyz”

10 W roku 1989 Prezes Jan Tomaszewski podjął się zbudowania wodociągu z hydrofornią. Woda pochodzi z ujęcia własnego z dwóch studni głębinowych.

11 ROD „Ustronie” w Międzychodzie organizuje wiele imprez dla działkowców, które cieszą się dużym zainteresowaniem, m.in. Jubileusz 15-lecia Ogrodu za kadencji Pana Jerzego Tomkowiaka (zabawa taneczna, ognisko z kiełbaskami).

12 Szczególnie uroczyście uczczono Jubileusz 25-lecia założenia Ogrodu
Szczególnie uroczyście uczczono Jubileusz 25-lecia założenia Ogrodu., który odbył się 18 lipca 2009r. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich międzychodzkich Ogródków Działkowych: Ryszard Sulej z “Eko-Relaks”- reprezentujący jednocześnie Okręgowy Zarząd Ogródków Działkowych w Poznaniu, Stefan Giera z ROD “Spółdzielca”, Jerzy Nowak z Ogrodów im. Chopina i Bogdan Mazurek z Ogrodów im. Świerczewskiego. Na spotkaniu obecny był również Sekretarz Miasta i Gminy w Międzychodzie Mieczysław Stec.

13 Zaproszeni goście

14 Prezes ROD “USTRONIE” Jan Samul w asyście Ryszarda Suleja i Mieczysława Steca dokonał odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Następnie wysłuchano okolicznościowego przemówienia Prezesa ROD “USTRONIE”.

15 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

16 Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej

17 Tablica pamiątkowa

18 Tablica pamiątkowa

19 Jubileusz uświetniła wspaniała oprawa muzyczna pana Henryka Osińskiego, a na zakończenie do zabawy tanecznej przygrywał zespół “BARD”. Bawiono się do późnych godzin mimo padającego deszczu. Zespół „BARD”

20 Działkowcy podczas uroczystości Jubileuszu

21 Bawiący się działkowcy

22 Kaczuchy

23 Ciąg dalszy zabawy

24 W chwili obecnej rozpoczęto elektryfikację Ogrodu
W chwili obecnej rozpoczęto elektryfikację Ogrodu. Zakończenie tej inwestycji przewidywane jest na koniec 2010 roku. Zapraszamy wszystkich chcących oderwać się od zgiełku codzienności do naszego Ogrodu, w którym można zaznać spokoju i znakomicie odpocząć.


Pobierz ppt "Rodzinny Ogród Działkowy „USTRONIE” w Międzychodzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google