Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dla. Dostęp do panelu admina Na potrzeby szkolenia logowanie odbywa się na witrynie:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dla. Dostęp do panelu admina Na potrzeby szkolenia logowanie odbywa się na witrynie:"— Zapis prezentacji:

1 dla

2 Dostęp do panelu admina Na potrzeby szkolenia logowanie odbywa się na witrynie: http://interpolska.blueangels.pl/plain_site_admin http://interpolska.blueangels.pl/plain_site_admin Dostępy: - login: admin - hasło: admin

3 Architektura panelu – podział witryny na moduły - Wyszukiwarka (tytuł/treść) - Menu główne witryny - Menu boczne (lewe) - Media (pliki i załączniki) - Środkowa kolumna (zawartość i elementy porzędne) - Menu użytkownika (prawe) - Zakładki – często odwiedzane miejsca podczas pracy w CMS

4 Wyszukiwarka w panelu administratora witryny Na podstawie słów kluczowych pozwala wyszukiwać treści na stronie (w tytule i treści tekstów). Można wyszukiwać je w obrębie - całej zawartości, - wskazanej gałęzi np. menu.

5 Menu główne panelu administratora witryny Media – zawiera pliki, które są zamieszczone na serwerze Użytkownicy – tworzenie nowych użytkowników, przydzielanie odpowiedniego dostępu do serwisu dla użytkowników, dostęp tylko przez administratora Sklep – opcje przydatne przy sklepie internetowym – nie dotyczy Wygląd – opcje służące do zmiany wyglądu – nie dotyczy Ustawienia – opcje dostępne tylko dla administratora Moje konto – opcje dla użytkownika (zmiana hasła, zarządzanie szkicami, itp.)

6 Menu boczne w panelu administratora witryny Zawartość, czyli drzewa nawigacyjne dostępne w obrębie witryny. Media – repozytorium plików, załączników, zdjęć i obrazków.

7 Zawartość w panelu administratora witryny Kolumna zwiera: - Podgląd elementu, w którym się znajdujemy (edycja, podgląd, usuwanie). - Przypisane do niego elementy podrzędne.

8 Menu użytkownika w panelu administratora witryny Menu użytkownika umożliwia zmianę ustawień, hasła oraz wylogowanie z panelu Dodawanie do zakładek – umieszczenie np. podstron, którymi często zarządzamy, na liście skrótów (nie trzeba przeklikiwać się przez panel)

9 Hubert Stokowski Interactive Manager e-mail: stokowski@arip.com.plstokowski@arip.com.pl tel.: +48 728 467 468 Dziękujemy z uwagę i zapraszamy do kontaktu


Pobierz ppt "Dla. Dostęp do panelu admina Na potrzeby szkolenia logowanie odbywa się na witrynie:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google