Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Le monde du fromage français

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Le monde du fromage français"— Zapis prezentacji:

1 Le monde du fromage français
Przygotowanie i opracowanie: mgr Anna Janik – nauczyciel SP14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

2 Salut! C’est moi, Ratatouille!
Tu m’as vu au cinéma dans le film „Ratatouille” où je visite Paris et ... les cuisines et les restaurants français. Le fromage! J’adore!!! Mmmmm ... Le fromage grand, rond, petit, blanc, jaune qui pue magnifique! Oh là là! Je vous invite dans le monde du fromage français.

3 Histoire du fromage SER jest pożywieniem, które wytwarzano już w starożytności. Pierwsze prawdziwe dowody spożywania sera pochodzą ze starożytnych pism sumeryjskich, powstałych około roku 3000 p. n. e., w których są wzmianki o prawie 20 miękkich serach. Pozostałości urządzeń do wytwarzania serów odkryte w Europie i Egipcie także pochodzą z około 3000 roku p.n.e. Kiedy rzeczywiście rozpoczęto wytwarzanie serów, możemy się tylko domyślać. Najbardziej prawdopodobna teoria głosi, że stało się to około roku p.n.e., kiedy po udomowieniu owiec i kóz zwrócono uwagę na fakt, ze kwaśne mleko naturalnie się rozdziela na twaróg i serwatkę. Po odsączeniu, uformowaniu i osuszeniu twaróg stał się prostą i pożywną potrawą. Sery z mleka krowiego pojawiły się dwa lub trzy tysiące później niż sery owcze czy kozie, z powodu znacznie późniejszego udomowienia bydła.

4 Fromage et langue Désolé. C’est à moi. le fromagier – wytwórca serów
„Fromaggio” w języku łoskim, „fromage” w języku francuskim – obydwie nazwy bardziej zakorzeniają się w greckim słowie „formos”, które oznacza wiklinowy koszyk Cyklopa. Désolé. C’est à moi. le fromagier – wytwórca serów la fromagerie – sklep z serami le fromage - ser

5 Comment faire du fromage?
Podstawą produkcji dobrego sera jest dobrej jakości mleko. Francuzi wykonują sery z mleka krowiego, koziego oraz owczego.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15 Fromage, fromage ...

16

17 Comment manger du fromage?
 avec un couteau pour le fromage  avec du bon vin  avec de la baguette  après le repas

18 Je vais faire tout pour mon fromage!!!

19 Je vais faire tout pour mon fromage!!!

20 Je vais faire tout pour mon fromage!!!

21 Au secour!!! Mon fromage!!!

22 Au revoir et bon appetit!!!


Pobierz ppt "Le monde du fromage français"

Podobne prezentacje


Reklamy Google