Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie
Nasze działania w I semestrze roku szkolnego 2007/2008

2 Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008
3 września 2007r. uczestniczyliśmy w apelu inauguracyjnym kolejny rok szkolny.

3 Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008
.

4 Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

5 Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

6 Młodzi patrioci nagrodzeni w konkursie
"Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” Słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce" były tematem przewodnim prac uczniów z wielkopolskich szkół, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Akcję Katolicką i Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Kozioł, Ewa Szustakowska, Iwona Kwietniewska, Justyna Szczecińska. Uczennice przygotowywały: p. Magdalena Michalak, p. Janina Irek i p. Anna Szustakowska. Praca Kingi Kozioł zakwalifikowana została do ogólnopolskiego finału.

7 Młodzi patrioci nagrodzeni w konkursie
"Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce”

8 XIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie - "Bałtowie północni sąsiedzi Słowian".
Tradycyjnie jak co roku uczniowie klas IV i V naszej szkoły uczestniczyli w wielkim dorocznym wydarzeniu biskupińskiej osady, na którym to można spotkać postaci sprzed tysiąca lat

9 XIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie – "Bałtowie północni sąsiedzi Słowian".

10 XIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie – "Bałtowie północni sąsiedzi Słowian".

11 XIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie – "Bałtowie północni sąsiedzi Słowian".

12 Dzień Edukacji Narodowej
W poniedziałek, 15 października uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, zebrali się w sali gimnastycznej, by uczcić Święto Komisji Edukacji Narodowej. Część artystyczna, przygotowana przez p. Magdalenę Michalak i Ewę Witaszczyk, była swoistym zbiorem dedykacji dla poszczególnych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły oraz osób związanych ze szkołą.

13 Dzień Edukacji Narodowej

14 Dzień Edukacji Narodowej

15 Dzień Edukacji Narodowej

16 Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych 24 października 2007r. zorganizowany został III Międzyszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Klas Czwartych, który w tym roku przebiegał pod hasłem: "W krainie wierszy". Naszą szkołę reprezentowali: Marta Dzikowska, Jakub Frankowski, Magdalena Gmach, Marta Jaszczak, Nikola Kacprzak, Klaudia Koligat, Monika Kotońska, Magdalena Łopata, Nikola Szymańska, Joanna Wszędybył, Bartosz Zając.

17 Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

18 Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

19 Stypendia dla naszych uczniów
Jak co roku najzdolniejsi uczniowie naszej gminy otrzymali stypendia naukowe. Uroczyste wręczenie odbyło się 17 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy. Stypendium Wójta Gminy przyznawane za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymało 20 uczniów z naszej gminy, w tym 7 uczniów naszej szkoły, natomiast Stypendium Towarzystwa Samorządowego otrzymało 13 uczniów, w tym 1 uczeń naszej szkoły. Stypendium Wójta: 1. Bartczak Jakub (VIa), 2. Bartczak Karolina (VIb), 3. Janiak Tomasz (VIa), 4. Kozioł Kinga (Vb), 5. Malesza Julita (VIb), 6. Szustakowska Ewa (VIc), 7. Szczap Anna (VIb), Stypendium Towarzystwa Samorządowego: 1. Artur Frankowski (VIa),

20 Stypendia dla naszych uczniów

21 Święto Drzewa W październiku 2007r. z okazji kolejnego „Święta Drzewa” przypadającego na 10. X zagospodarowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Bony na 50 sztuk sadzonek otrzymaliśmy już w czerwcu (za udział w selektywnej zbiórce odpadów) a dostarczyła je p. Magda Kujawa (pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska naszej gminy). Aktywnie w akcji uczestniczyli członkowie SU: Karolina Kwiatkowska i Martyna Olek oraz Michał Żak wraz z opiekunem SU p. Edytą Kaczmarek i nauczycielem przyrody p. Małgorzatą Hanczewską. Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się pięknem posadzonych drzew.

22 Święto Drzewa

23 Święto Drzewa

24 Pasowanie uczniów klas pierwszych
To niezwykle ważne wydarzenie odbyło się 27 października 2007 roku w Publicznym Przedszkolu we Władysławowie, w którym uczą się klasy pierwsze.

25 Pasowanie uczniów klas pierwszych

26 Pasowanie uczniów klas pierwszych

27 Pasowanie uczniów klas pierwszych

28 Porządkowanie mogił przed świętem Wszystkich Świętych
Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z kołkiem historycznym odwiedził Cmentarz Katolicki w Russocicach w celu uporządkowania mogił ludzi, którzy związani byli z oświatą bądź też z historią gminy Władysławów.

29 Porządkowanie mogił przed świętem Wszystkich Świętych

30 Odzyskanie Niepodległości
12 listopada 2007 czciliśmy 89. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczny apel – przygotowany przez panie: Ewę Witaszczyk, Magdalenę Michalak, Annę Szustakowską- poświęcony wyżej wymienionemu świętu był powtórnym występem naszej młodzieży szkolnej przed szacownym gremium. Uczniowie mieli bowiem okazję pochwalić się talentem – aktorskim i muzycznym- podczas gminnych uroczystości 11listopada w sali OSP Władysławów.

31 Odzyskanie Niepodległości

32 Odzyskanie Niepodległości

33 Odzyskanie Niepodległości

34 Dzień Pluszowego Misia
"Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" To hasło przyświecające tegorocznym obchodom Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkolnej społeczności w dniu 27 listopada 2007 r.

35 Dzień Pluszowego Misia

36 Dzień Pluszowego Misia

37 Dzień Pluszowego Misia

38 Magia, wróżki, andrzejkowe przepowiednie...
28 listopada w przeddzień andrzejkowego święta odbył się w naszej szkole wieczór wróżb. Samorząd Uczniowski wraz ze Świetlicą Szkolną zorganizował wieczór podczas którego każdy uczestnik mógł skorzystać z magicznych możliwości naszych „szkolnych wróżek”. Wróżby wszyscy potraktowali jako świetną zabawę, natomiast całkowicie serio potraktowana została ostatnia dyskoteka przedadwentowa, ponieważ wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki.

39 Magia, wróżki, andrzejkowe przepowiednie...

40 Magia, wróżki, andrzejkowe przepowiednie...

41 Magia, wróżki, andrzejkowe przepowiednie...

42 Klasy szóste w Miliczu. Listopadowe wycieczki do fabryki bombek stały się niemalże tradycją naszej szkoły. Tym razem uczniowie klasy VIb i VIc wraz z opiekunami wybrali się do Milicza. Jednak to nie zwiedzanie fabryki bombek było głównym zamierzeniem organizatorów, ale zwiedzanie izby regionalnej. Miłośnicy przyrody mogli przyjrzeć się bliżej bażantom, lisom, zajrzeć w paszczę szczupakowi i co ważniejsze podziwiać ptactwo podpatrywane przez fotografów i fotografików w okolicy rzeki Barycz.

43 Klasy szóste w Miliczu.

44 Klasy szóste w Miliczu.

45 Klasy szóste w Miliczu.

46 Klasy szóste w Miliczu.

47 IX Wielkopolski Konkurs na Monodram -Kleczew 2007
Nagroda dla Kingi 23 listopada 2007 roku uczennica naszej szkoły Kinga Katarzyniak brała udział w IX Wielkopolskim Konkursie na Monodram „Młodzi Koryfeusze”. Konkurs odbywał się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie. Do zmagań konkursowych przystąpiło 31 uczestników z okolic Konina, Turku, Koła i Słupcy. Nasza uczennica świetnie zaprezentowała się na kleczewskiej scenie w monodramie „Zabawa z lalami”. Występ Kingi nie tylko docenili widzowie, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie i na koniec nagrodzili gromkimi brawami, ale również Komisja Artystyczna, która przyznała jej nagrodę. Kinga, chociaż chodzi dopiero do klasy I, poradziła sobie doskonale z tą trudną formą sceniczną, w której tylko jeden aktor tworzy linię dramaturgiczną przedstawienia łącząc słowo, ruch, gest oraz wykorzystuje rekwizyt. Uczennicę do zmagań konkursowych przygotowywała Małgorzata Karska.

48 IX Wielkopolski Konkurs na Monodram -Kleczew 2007

49 IX Wielkopolski Konkurs na Monodram -Kleczew 2007

50 Świąteczne Kolędowanie

51 Świąteczne Kolędowanie

52 Świąteczne Kolędowanie

53 Świąteczne Kolędowanie

54 Świąteczne Kolędowanie

55 Konkurs "Idą Święta. Christmas is coming"
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. W naszej szkole odbył się konkurs "Idą Święta. Christmas is coming", króry był adresowany dla klas IV - VI. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie kartki świątecznej techniką dowolną z życzeniami w języku angielskim. Osoby chętne z kl. VI wykonały szopki bożonarodzeniowe. Wszystkie kartki były pięknie wykonane, ale na szczególną uwagę zasługuje kartka świąteczna Aleksandry Altman z kl. VIc, która zajęła I miejsce. II miejsce zajęła praca Magdaleny Łopaty z kl. IVb, III miejsce otrzymała Beata Bartczak z kl. IVa. Wioletta Jesiołowska i Dorota Siwczyńska z kl. VIc są pomysłodawczyniami najpiękniejszej szopki bożonarodzeniowej.

56 WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA
     W poniedziałek 7 stycznia bieżącego roku odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza oraz Polskich Romantyków. Laureatka konkursu (Karolina Kranc – uczennica klasy VI b) będzie reprezentowała naszą szkolę w Koninie i być może w samej stolicy Wielkopolski. Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla: Julity Maleszy (uczennicy klasy VI b) i Marity Krych (uczennicy klasy Vc).

57 WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

58 WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

59 OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY W ŚWIERARDOWIE ZDR0JU
Klub sportowy „UKS Skoczek” działający przy naszej szkole w okresie od do r. realizował zadania współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu „Fundusz Inicjatyw Społecznych”. Dzięki pozyskanym środkom członkowie klubu mogli uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez p. Grzegorza Grzelaka i p. Floriana Berlińskiego. Zorganizowano dziewięć wyjazdów na basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie. Oprócz członków UKS z kąpieli w basenie skorzystało dziesięciu wyróżniających się uczniów Naszej szkoły. Ponadto przekazane środki z FIO umożliwiły zorganizowanie w czasie przerwy świątecznej atrakcyjnego obozu sportowo- rekreacyjnego w Świeradowie Zdroju.

60 OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY W ŚWIERARDOWIE ZDR0JU

61 OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY W ŚWIERARDOWIE ZDR0JU

62 OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY W ŚWIERARDOWIE ZDR0JU

63 OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY W ŚWIERARDOWIE ZDR0JU

64 Wizyta uczniów w Gminnym Przedszkolu we Władysławowie
Uczniowie klasy IVc (Klaudia Koligat, Magdalena Gmach, Magdalena Cieślak, Jzabela Szczecińska, Joanna Wszędybył, Weronika Derucka, Nikola Patan, Michał Szczap, Bartosz Zając, Patryk Nowakowski, Jakub Frankowski) i Vc (Anna Antczak, Patrycja Wysocka, Norbert Borowiak) odwiedzili przedszkolaków (tuż przed świętami) z bożonarodzeniowym przedstawieniem. Rzecz dotyczyła chęci podarowania ukochanej osobie niezwykłego prezentu (tytuł przedstawienia „Niezwykły podarunek”). Tym podarunkiem była maszyna do szycia, którą wręczył pewien młodzieniec, niezbyt grzeczny, strudzonej pracą mamie. Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić przed tak cudowną, a zarazem bardzo wymagającą publicznością. Występ zakończył się wspólnym kolędowaniem (uczniowie klasy Vc zadbali o muzyczną aranżację).

65 Wizyta uczniów w Gminnym Przedszkolu we Władysławowie

66 NAJLEPSI HUMANIŚCI W NASZEJ SZKOLE
Dnia 12 stycznia 2008 roku najlepsi humaniści z naszej szkoły: Karolina Bartczak, Tomasz Janiak, Anna Szczap, Ewa Szustakowska zmierzyli się z innymi laureatami I etapu Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego Szkół Podstawowych. Eliminacje do II etapu konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Unicef w Turku. Uczniowie w ciągu sześćdziesięciu minut musieli napisać pracę (list bądź opowiadanie) na wybrany temat. Wspaniale ugoszczeni i co ważniejsze z uśmiechami na twarzy wrócili nasi humaniści do domu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Ewa Szustakowska.

67 Wojewódzki konkurs matematyczno-przyrodniczy
19 stycznia 2008r uczniowie:: Kinga Kozioł (Vb) Jakub Bartczak (VIA) Artur Frankowski (VIA) Paweł Marzal (VIB) Adam Pawlewski (VIB) Anna Szczap (VIB) Ewa Szustakowska (VIC) reprezentowali naszą szkołę w rejonowym etapie wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego. Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty.

68 Wojewódzki konkurs matematyczno-przyrodniczy

69 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły
Wielkim sukcesem dla teatru „Władek” z naszej szkoły okazał się występ na XI Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej w Kazimierzu Biskupim. W kategorii przedstawień jasełkowych jury bardzo wysoko oceniło prezentację jasełek pt. „Cicha noc” w wykonaniu uczniów z teatru integracyjnego działającego w naszej szkole. Zespół otrzymał główną nagrodę – Anioła. Ponadto jury wyróżniło uczennicę Martę Dzikowską, która otrzymała nagrodę indywidualną. Mała aktorka za brawurowo zagraną rolę Diabła w przedstawieniu otrzymała odtwarzacz mp3. W dowód uznania uczniowie zostali zaproszeni na Scenę Amatora Teatru do Konińskiego Domu Kultury, gdzie 22 stycznia zagrali spektakl jasełkowy dla publiczności konińskiej. Zespół „Władek” od roku szkolnego 2007/2008 jest teatrem integracyjnym, nad którym opiekę instruktorską sprawują Małgorzata Karska i Agnieszka Płoszaj.

70 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły

71 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły

72 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły

73 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły

74 Nagroda główna - ANIOŁ 2008 - dla teatru „Władek” z naszej szkoły

75 VI przegląd Jasełek 2008r. W niedzielę 6 stycznia 2008r. w domu parafialnym w Russocicach odbył się VI przegląd jasełek. Patronat nad przeglądem przyjęli ks. dr Tomasz Michalski - Proboszcz parafii Russocice, Krzysztof Zając - Wójt Gminy Władysławów. Dom Kultury zadbał o nagłośnienie dla małych artystów . Na scenie domu parafialnego wystąpiły dzieci z Kółka teatralnego przy Szkole Podstawowej w Natalii, dzieci z Kółka religijnego i klasy III a ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chylinie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie zostały przygotowane przez panie; Danutę Witkowską i Elżbietę Kałużną . Doceniając trud włożony w przygotowanie jasełek opiekunowie otrzymali dyplomy, podziękowania z rąk ks. Proboszcza i Wójta Gminy Władysławów. Ponadto Pan Wójt ufundował tradycyjnie tort dla wszystkich uczestników jasełek. Dzieci z kółka religijnego w dniu r. kolędowali w Szkole Podstawowej we Władysławowie i Państwowym Przedszkolu we Władysławowie . Podczas występu pt. ,,Z kolędą w szkole”, odwiedzili swoich kolegów, Dyrekcję i pracowników szkoły. Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie na zaproszenie pani radnej Barbary Golczyńskiej -Sikorskiej został powtórzony w dniu 19 stycznia 2008 r. dla społeczności Tarnowskiego Młyna. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, poczęstowane herbatą. Wróciły z wszystkich występów bardzo zadowolone.

76 VI przegląd Jasełek 2008r.

77 "Długo spała Polska święta, długo biały orzeł spał lecz się ocknął i spamiętał, że on kiedyś wolność miał..." Powstanie Wielkopolskie 23 stycznia podczas akademii przypomnieliśmy społeczności szkolnej o walkach powstańczych jakie miały miejsce na terenie Wielkopolski w latach Uczniowie klasy VI B przypomnieli kolegom o waleczności, odwadze i determinacji powstańców wielkopolskich. Akademia została wzbogacona o pokaz multimedialny, który zawierał najważniejsze informacje na temat walk powstańczych wraz z ilustracjami i fotografiami. Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918r. Po zakończeniu I wojny światowej zadeklarowano utworzenie niepodległego państwa polskiego, jednak niewiadomo było czy Wielkopolska znajdzie się w granicach powstającej Rzeczpospolitej. Wielkopolanie poprzez walkę chcieli przekonać dyplomatów radzących na kongresie wersalskim o polskości ziem wielkopolskich. Niewątpliwie powstanie przyczyniło się do decyzji o przyłączeniu Wielkopolski do II Rzeczpospolitej.

78 "Długo spała Polska święta, długo biały orzeł spał lecz się ocknął i spamiętał, że on kiedyś wolność miał..." Powstanie Wielkopolskie

79 "Długo spała Polska święta, długo biały orzeł spał lecz się ocknął i spamiętał, że on kiedyś wolność miał..." Powstanie Wielkopolskie

80 Bal u Króla Artura I w tym roku, jak i w latach ubiegłych, nauczyciele nie zapomnieli o swoich podopiecznych w czasie ferii zimowych i zapewnili uczniom rozmaite rozrywki. Organizowanie wielu dodatkowych zajęć (sportowych, kulturalnych np. wyjazd do kina) umożliwiło uczniom spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i pożyteczny. Jak zwykle odbył się „wieczór z baśniami”, który stał się nieodzownym elementem ferii. Tym razem, nie noc a wieczór spędzili uczniowie w murach naszej szkoły, by móc przez chwilę poczuć klimat towarzyszący zabawom na dworze Króla Artura. Długo by wymieniać jakie zadania czekały na rycerzy i damy dworu. Uchylę tylko rąbka tajemnicy i powiem, że można było stać się posiadaczem Świętego Graala, zatańczyć irlandzki taniec z wybranką serca i rozwiązać nie lada łamigłówkę. Ci, którzy nie byli niech żałują. Wierzcie, jest czego!

81 Bal u Króla Artura

82 Bal u Króla Artura

83 Bal u Króla Artura

84


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google