Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrumenty muzyczne - Gitara

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrumenty muzyczne - Gitara"— Zapis prezentacji:

1 Instrumenty muzyczne - Gitara
Adam Lasek IC

2 Możemy rozróżnić 4 podstawowe rodzaje gitar:
Klasyczna Basowa Akustyczna Elektryczna

3 Klasyczna Gitara, z której wyewoluowała cała rodzina instrumentów akustycznych i elektrycznych. Gitara klasyczna wyposażona jest w miękkie struny, dawniej wykonywane z preparowanych jelit zwierzęcych, a począwszy od 1946 r. z nylonu. Ma 6 strun.

4 Akustyczna Gitara akustyczna wywodzi się od gitary klasycznej. Posiada metalowe struny dzięki czemu ma bardziej metaliczny dźwięk. Jest to instrument towarzyszący, służący do grania akordami. W związku z tym ma nieco inną budowę niż gitara klasyczna: węższy gryf, co ułatwia chwytanie akordów oraz większe pudło rezonansowe.

5 Elektryczna Gitara elektryczna - gitara, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.

6 Basowa Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie). Są różne metody grania na gitarze basowej. Dźwięk zwykle uzyskuje się poprzez szarpanie struny (fingering) lub uderzając kostką w struny (piórkowanie, picking).

7 Źródła:


Pobierz ppt "Instrumenty muzyczne - Gitara"

Podobne prezentacje


Reklamy Google