Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

(WLG) WYPOCZYNEK LETNI W GRECJI. 2 Grecja – informacje podstawowe: położenie: południowo-wschodnia część Europy; kraj w tzw. basenie Morza Śródziemnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "(WLG) WYPOCZYNEK LETNI W GRECJI. 2 Grecja – informacje podstawowe: położenie: południowo-wschodnia część Europy; kraj w tzw. basenie Morza Śródziemnego."— Zapis prezentacji:

1 (WLG) WYPOCZYNEK LETNI W GRECJI

2 2 Grecja – informacje podstawowe: położenie: południowo-wschodnia część Europy; kraj w tzw. basenie Morza Śródziemnego członek Unii Europejskiej waluta: euro (od 01.01.2002; wcześniejsza waluta: drachma) język urzędowy: grecki strefa czasowa: +1 godz. w stosunku do czasu polskiego powierzchnia: ok. 132 tys. km2 liczba ludności: ok. 11 mln ustrój polityczny: republika podział administracyjny: 10 regionów oraz autonomiczna Republika Mnichów z Atos religia: prawosławie

3 3 Trasa przejazdu z Polski do Grecji: kraje na trasie: Czechy i/lub Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia (była jugosłowiańska republika) kraje nie należące do Unii Europejskiej: Serbia oraz Macedonia orientacyjna odległość między granicami Polski i Grecji: ok. 1.400 km

4 4 Leptokaria – położenie północna część Grecji region: grecka Macedonia tzw. Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim ok. 100 km na południe od Salonik większe miasto w pobliżu: Katerini (ok. 30 km na północ od Leptokarii) orientacyjna odległość z granicy polskiej do Leptokarii: ok. 1.550 km

5 5 Jasu! Kalimera! Tymi słowami przywitają nas w słonecznej Helladzie jej mieszkańcy. Zapraszamy na Riwierę Olimpijską, do uroczej i bardzo znanej tu miejscowości wypoczynkowej Leptokaria. Jej położenie urzeka nie tylko każdego przybysza spoza granic Hellady, ale także samych Greków. Czy trudno się temu dziwić, jeśli ma się możliwość jednoczesnego bycia i nad Morzem Egejskim, i tuż, tuż u podnóża mitycznego pasma Olimpu? Co prawda nie ma co liczyć na boską ambrozję i boski nektar, ale na orzeźwiającą kawę frappe, przepyszną sałatkę choriatiki i równie pysznego gyrosa zdecydowanie tak! Grecy w odniesieniu do tego miejsca (Riwiery Olimpijskiej) mówią krótko: tutaj powietrze goi rany, a woda leczy dusze – nic dodać, nic ująć... Turysto przybywaj!

6 6 Hotel Mouses (Leptokaria) Proponujemy zakwaterowanie w hotelu położonym blisko plaży (ok. 150 m). Do dyspozycji pokoje 2-, 3-, 4-osobowe posiadające własną łazienkę (prysznic, umywalka, WC), lodówkę, telewizor. Każdy pokój wyposażony w balkon. Posiłki: śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje podawane. Do dyspozycji gości przyjemny hol recepcji z kącikiem telewizyjnym. Możliwość korzystania z hotelowego basenu. Blisko do centrum z licznymi tawernami, sklepami, targiem owocowym, parkiem.

7 7 Hotel Mouses (Leptokaria)

8 8

9 9

10 10 Cena wypoczynku obejmuje następujące świadczenia: 9 noclegów (Hotel Mouses) 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja; Hotel Mouses) przejazd komfortowym autokarem ubezpieczenie NNW (5.000 zł) i KL (8.800 EUR) obsługę pilota-rezydenta

11 11 Informacje dodatkowe Obowiązkowa kaucja zwrotna w wysokości ok. 20 / os. na pokrycie ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestników wyjazdu. Obowiązek posiadania paszportu jako jedynego dokumentu umożliwiającego przejazd do i z Grecji! Na życzenie dla kompletnej grupy (48 osób) organizujemy noclegi tranzytowe w drodze dojazdowej i powrotnej. Więcej informacji w biurze pod numerem telefonu /77/ 454 19 76. Sugerujemy uwzględnić w kieszonkowym ewentualny ciepły posiłek w drodze dojazdowej i/lub powrotnej. Biuro zastrzega sobie możliwość zorganizowania wypoczynku letniego w Grecji w miejscowości innej niż Leptokaria.

12 12 Program szczegółowy Poniższy program ma na celu przedstawienie typowego przebiegu wypoczynku letniego w Grecji. Na życzenie Klienta lub wniosek rezydenta program może być zmieniony. Informacje te nie są zobowiązaniem prawnym biura i np. zmiana kolejności w realizacji podanego tu programu nie może być podstawą do roszczeń prawno- finansowych.

13 13 1 dzień zbiórka uczestników w wyznaczonym przez Klienta miejscu i o ustalonej godzinie (w zależności od położenia od granicy może to nastąpić dzień wcześniej); przejazd np. przez Czechy i/lub Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. 2 dzień przyjazd do Grecji; zakwaterowanie; obiad; zapoznanie z okolicą; odpoczynek, plażowanie; kolacja. 3 – 10 dzień w trakcie pobytu 3 posiłki dziennie, plażowanie, kąpiele w morzu, wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne na miejscu rezydentowi). 11 dzień po śniadaniu wykwaterowanie; czas wolny; pobranie suchego prowiantu (za 1 posiłek); wyjazd do kraju. 12 dzień przejazd non stop; przyjazd w wyznaczone przez Klienta miejsce (w zależności od położenia od granicy może to nastąpić dzień później).

14 14 ATENY Wycieczka autokarowa. Wyjazd z hotelu ok. godz. 01.00 w nocy (suchy prowiant na drogę zamiast śniadania i obiadu); postój ok. 40 km przed Atenami na poranną toaletę, śniadanie, przygotowanie się do zwiedzania (np. możliwość przebrania się); przyjazd ok. godz. 07.00 do Aten, zwiedzanie, np.: stadion pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich (tzw. Stadion Panathinaiko), Zapion, Świątynia Zeusa Olimpijskiego (tzw. Olimpejon), Łuk Hadriana, AKROPOL (Świątynia Ateny-Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, Teatr Dionizosa, Odeon Herodesa Attykusa), Areopag, Rzymskie Forum z Wieżą Wiatrów, Agora Grecka z Hefajstejonem i Stoą Attalosa II, Monastiraki, Plaka, Wielka i Mała Metropolis, Plac Syntagma (zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Ogrody Narodowe; w trakcie zwiedzania czas wolny na zakup pamiątek, ciepły posiłek, odpoczynek; wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 14.00-15.00; przyjazd do hotelu ok. godz. 20.00-21.00; ciepła kolacja. (Leptokaria Ateny – ok. 420 km w jedną stronę) Cena wycieczki: dziecko – ok. 33,50 EUR, osoba dorosła – ok. 38 EUR Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

15 15 METEORY (zespół wiszących klasztorów) Wycieczka autokarowa. Wyjazd z hotelu po śniadaniu (ok. godz. 08.00; suchy prowiant na drogę zamiast obiadu); przejazd do Kalambaki – miasteczka u stóp Meteorów, wizyta w pracowni ręcznego pisania ikon bizantyjskich (poczęstunek słodkościami i napojami chłodzącymi, zapoznanie się z procesem tworzenia ikon, czas wolny na zakup pamiątek); pełen wrażeń i niezapomnianych widoków przejazd do jednego z klasztorów zawieszonych na skałach (np. Wielki Meteoron lub Klasztor św. Warłama), zwiedzanie; w drodze powrotnej do Leptokarii postój w tawernie z możliwością degustacji wspaniałej greckiej kuchni (przyjemność płatna we własnym zakresie); przyjazd do hotelu ok. godz. 18.00-19.00; ciepła kolacja. (Leptokaria Meteory – ok. 150 km w jedną stronę) Cena wycieczki: dziecko – ok. 21 EUR, osoba dorosła – ok. 26 EUR Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

16 16 WYSPA SKIATHOS Wycieczka autokarem i statkiem. Wyjazd z hotelu ok. 06.00 rano (suchy prowiant na drogę zamiast śniadania i obiadu); przejazd w kierunku portu Achillio lub Amaliapolis; rejs statkiem wycieczkowym na jedną z wysp archipelagu Sporad, słynącą z mieniącego się srebrzyście piasku; w trakcie rejsu nauka zorby oraz inne tańce i zabawy wspólnie z kapitanem, a dodatkowo prawdziwa bitwa morska; na wyspie czas i na zwiedzanie, i na plażowanie; powrót do portu w Achillio lub Amaliapolis ok. godz. 19.30; przyjazd do hotelu ok. godz. 22.00; ciepła kolacja. (Leptokaria Achillio/Amaliapolis – ok. 160 km) Cena wycieczki: dziecko i os. dorosła – ok. 33 EUR Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

17 17 DION-OLIMP-LITOCHORO Wycieczka autokarowa. Wyjazd z hotelu po śniadaniu (ok. godz. 08.30); przejazd do Dion – miasta boga Zeusa, spacer wśród wykopalisk archeologicznych, m.in. łaźnie publiczne, amfiteatr, pozostałości domów, świątyń lub wizyta w miejscowym muzeum archeologicznym; przejazd do pobliskiego Litochoro – miasteczka u stóp Olimpu, czas wolny na zakupy, ew. posiłek; przejazd na teren Olimpijskiego Parku Narodowego, zapierający dech w piersiach wjazd na punkt widokowy (piękna panorama Zat. Termajskiej). Powrót do hotelu na obiad (ok. godz. 14.00). (długość całej trasy to ok. 70 km) Cena wycieczki: dziecko – ok. 12,50 EUR, osoba dorosła – ok. 15 EUR Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

18 18 WATERLAND Wycieczka autokarowa. Wyjazd po śniadaniu (ok. godz. 09.00; suchy prowiant na drogę zamiast obiadu); przejazd do miasteczka wodnego w Salonikach, korzystanie z jego zjeżdżalni i basenów (na terenie parku wodnego również sklepy, bary, restauracje); powrót do hotelu na kolację (ok. godz. 19.00). (Leptokaria Saloniki – ok. 100 km w jedną stronę) Cena wycieczki: dziecko – ok. 28,50 EUR, osoba dorosła – ok. 33 EUR; w cenie ujęty bilet wstępu Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

19 19 WIECZÓR GRECKI Wyjazd autokarowy realizowany po kolacji (ok. godz. 20.30). Przejazd do jednej z pobliskich miejscowości. Pokaz greckich tańców ludowych, degustacja greckiej kuchni, nauka zorby. Wspaniała zabawa gwarantowana! Powrót do hotelu po północy. Cena wycieczki: dziecko i osoba dorosła – ok. 22 EUR PARALIA / KATERINI Wyjazd autokarowy (realizowany najczęściej po kolacji) w celach przede wszystkim zakupowych, ale jednocześnie z możliwością poznania innej miejscowości Riwiery Olimpijskiej. Cena wycieczki: dziecko i osoba dorosła – ok. 7 EUR Wycieczki fakultatywne (przykładowy program zwiedzania, orientacyjne ceny):

20 20 UWAGA! Ceny wycieczek fakultatywnych dotyczą kompletnych grup autokarowych (48 osób) i uzależnione są od miejscowych kontrahentów. W Grecji dla młodzieży do lat 18 wstępy w ubiegłych latach były bezpłatne po okazaniu legitymacji szkolnej lub paszportu. Podobnie młodzież ucząca się powyżej 18 lat i studenci z krajów Unii Europejskiej – wstęp wolny po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej. Bezpłatne wstępy nie dotyczą klasztorów w Meteorach (tu wstęp kosztuje 2 EUR i płatny jest przez każdego odwiedzającego, a przeznaczony na utrzymanie klasztorów).

21 21 ŚNIADANIE – BUFET Zawsze dostępne: kawa, herbata, mleko, sok, ser żółty (naprzemiennie), szynka, parówki, jajka gotowane lub jajecznica (naprzemiennie), pomidory, ogórki, papryka, cebula (pod dostatkiem, bez ograniczeń), margaryna, marmolada, płatki śniadaniowe, jogurt, świeże pieczywo. MENU HOTELU MOUSES

22 22 LUNCH – SERWOWANY (menu ustalone na turnus) 1 dzień – zupa mięsna turlulu 2 dzień – sałatka grecka z fetą i ze świeżym pieczywem 3 dzień – makaron z sosem bolognese 4 dzień – spaghetti z jogurtem (dodatkowo cukier) 5 dzień – ryż z owocami, cukrem i cynamonem 6 dzień – zupa mięsna 7 dzień – makaron z sosem warzywnym 8 dzień – zupa rybna 9 dzień – zupa mięsna turlulu MENU HOTELU MOUSES

23 23 OBIADO-KOLACJA – SERWOWANA (gratis owoce lub słodki deser) 1 dzień – meat-sutsukaki (mięso mielone w formie paluszków), makaron, sałatka (kapusta), rosiki 2 dzień – kurtsaka, ryż, sałatka (buraczki), pasta z bakłażana 3 dzień – papryka nadziewana mięsem, sałatka, grecka feta 4 dzień – meat-radden, makaron, sałatka (ogórki), pasta rosiki 5 dzień – ryba, ziemniaki gotowane, sałatka (kapusta, marchewka) 6 dzień – meat-bifteki, spaghetti, sałatka (buraczki), pasta z bakłażana 7 dzień – meat-filet, manestra (makaron w kształcie ryżu), sałatka (ogórki), pasta rosiki 8 dzień – meat-gyros, frytki, sałatka (kapusta, marchewka), pasta tzatziki 9 dzień – meat-sutsukaki, manestra, sałatka (buraczki), pasta rosiki (dzień 1. dla nowej grupy jest dniem 9. dla starej) MENU HOTELU MOUSES

24 24 WLG 1 02.07-13.07.2012 WLG 2 11.07-22.07.2012 WLG 3 20.07-31.07.2012 TERMINY:

25 25 młodzież/ dzieci (rocznik 1995) 910 zł + 225 EUR dorośli 960 zł + 225 EUR CENA 12-DNIOWEGO WYPOCZYNKU:

26 26 Dziękujemy za uwagę Szczegółowe informacje na www.eurotramping.pl


Pobierz ppt "(WLG) WYPOCZYNEK LETNI W GRECJI. 2 Grecja – informacje podstawowe: położenie: południowo-wschodnia część Europy; kraj w tzw. basenie Morza Śródziemnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google