Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System operacyjny. System operacyjny Co to jest system operacyjny: jest szczególnym rodzajem programu, którego zadaniem jest koordynowanie pracy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System operacyjny. System operacyjny Co to jest system operacyjny: jest szczególnym rodzajem programu, którego zadaniem jest koordynowanie pracy."— Zapis prezentacji:

1

2 System operacyjny

3 Co to jest system operacyjny:
jest szczególnym rodzajem programu, którego zadaniem jest koordynowanie pracy wszystkich urządzeń wchodzących w skład komputera i zainstalowanych na komputerze programów.

4 System operacyjny uruchamia się jako pierwszy program po włączeniu komputera. w przeciwieństwie do programów użytkowych nie korzysta z funkcji innych programów, tylko sam je udostępnia od niego zależą rzeczywiste możliwości wykorzystania sprzętu komputerowego oraz praca instalowanego później na komputerze oprogramowania.

5 System operacyjny Dopiero po zainstalowaniu systemu operacyjnego na komputerze, możliwa jest instalacja innych programów, z których będziemy korzystać w codziennej pracy

6 Żeby praca na komputerze była w ogóle możliwa, koniecznie musi być na nim zainstalowany system operacyjny.

7 Rodzaje systemów: Windows:

8 Rodzaje systemów: Uniks Ubutun Linux

9 Rodzaje systemów:

10 System operacyjny zarządza komputerem wykonując określone zadania:
obsługa dialogu pomiędzy użytkownikiem i komputerem, nadzorowanie wymiany informacji pomiędzy urządzeniami zewnętrznymi i jednostką centralną, organizowanie zapisu danych na dyskach, zarządzanie pamięcią operacyjną,

11 System operacyjny zarządza komputerem wykonując określone zadania:
uruchamianie programów użytkowych, sygnalizacja błędów i stanów awaryjnych

12 Oprogramowanie to dział informatyki.
Z (ang. Software) – zestawu instrukcji i zintegrowanych danych przeznaczonych dla komputera do realizacji wyznaczonych celów. Jest to synonim terminu program komputerowy oraz aplikacja, przy czym stosuje się go zazwyczaj do określania większych programów oraz ich zbiorów.

13 Cel oprogramowania To przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie.

14 Oprogramowanie tworzą :
Programiści w procesie programowania, Oprogramowanie pisane jest zazwyczaj przy użyciu różnych języków programowania z wykorzystaniem algorytmów, Programy przekształcające oprogramowanie z postaci źródłowej na binarną to kompilatory.

15 Rodzaje języków programowania:
C lub C++ Pascal Basic Turbo Pascal Delphi Assembler HTML PHP CGI SQL MySQL

16 Ikona: W informatyce to niewielki obrazek widoczny na ekranie, stworzony, aby symbolizować określony plik, folder, aplikację lub program i stanowić odsyłacz uruchamiający je.

17

18


Pobierz ppt "System operacyjny. System operacyjny Co to jest system operacyjny: jest szczególnym rodzajem programu, którego zadaniem jest koordynowanie pracy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google